Fio banka bude mít brzo milion klientů, roste jí i zisk

jih | rubrika: Aktuality | 24. 9. 2019

Fio banka za prvních devět měsíců letošního roku získala 70 tisíc nových klientů, a to jak z řad spotřebitelů, tak i podnikatelů. Na konci září jich celkem měla 960 tisíc. Když v roce 2010 získala bankovní licenci, měla zhruba 60 tisíc klientů.

„Hranice milionu klientů, která se před několika lety zdála velmi daleko, najednou získává reálné obrysy. Nové klienty nikdy nelákáme na finanční nebo jinou odměnu, ale věříme, že nejsilnějším argumentem je doporučení od stávajících spokojených klientů. A jsme rádi, že i díky nim stále rosteme,“ říká mluvčí Fio banky Ján Franek.

Banka také oznámila hospodářské výsledky za první polovinu roku. Ke konci června dosáhla čistého zisku 831 milionů korun, meziročně je o 63 procent vyšší. Rostly i další ukazatele: například bilanční suma Fio banky vzrostla o 16,5 procenta na víc než 150 miliard korun. Přes tuto hranici se banka přehoupla poprvé v historii.

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+9
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Oblíbená témata

fio banka

Simplecoin

A tohle už jste četli?

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

24. 5. 2022 | Olga Skalková | 1 komentář

Příjem v eurech už nemá zkomplikovat hypotéku v Česku

Banka Creditas, známá především díky lepším úrokům na spoření oproti většině konkurentů, hledá další možnosti, jak růst. Prostor mimo jiné vidí v produktech, které by mohli využít takzvaní... celý článek

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

16. 5. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles – přinejmenším kvůli spojení dosavadních konkurentů.

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

4. 5. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

Skoro každá chce být digitálním lídrem. Když ale přijde na rušení účtu, najednou je elektronické bankovnictví k ničemu. Nezměnily to ani dva roky s covidem.

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 11 komentářů

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

Většina obyvatel Česka (54 %) využívá jen jednu banku. Dvě nebo více bank využívá 44 % lidí, zatímco před pěti lety to bylo téměř 60 %. Ukázal to průzkum agentury Simply5 pro Air Bank... celý článek

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna a je k dispozici na webu ČNB.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.