Účet zdarma nabídne další banka, konkurenční boj sílí

| rubrika: Aktuálně.cz | 16. 9. 2012
Výběry ze všech tuzemských bankomatů zdarma jsou hlavním motivem nové reklamní kampaně Equa bank.

Snadno dostupný bezplatný účet nabídne další banka. Po roce od vstupu na český trh jej spouští Equa bank, která už tak patřila k nejlevnějším na trhu.

Equa bank totiž zruší poplatky za výběry z tuzemských bankomatů, za vydání karty i za odchozí platby, zároveň snižuje limity pro bezplatné vedení účtu.

Na podzim pak chystá další novinky – spustí takzvané europlatby a spotřebitelské úvěry, umožní vklady na účet prostřednictvím České pošty a na začátku roku 2013 také bezkontaktní platby.

Propojeno: Běžné účty již od nula Kč

Nové banky a nabídky na českém trhu pomalu dávají věci čím dál víc do pohybu. Účet zdarma už není exotický druh a transparentnost či jednoduchost jen reklamní hesla. Z čeho můžete vybírat a jak si vybrat a nepřebrat?

Banka, která vloni převzala tuzemskou síť Banco Popolare, zatím získala zhruba 20 tisíc klientů. Vlastní ji fondy, kterým poskytuje poradenství britská společnost Anacap Financial Partners.

Stačí příjem deset tisíc

Oproti Fio bance nebo mBank je k získání zcela bezplatného účtu u Equa bank potřeba splnit o něco náročnější podmínky. Bez problémů by se do nich ale měla vejít většina lidí, která si tuto banku zvolí jako hlavní a nechá si do ní posílat výplatu.

Equa navíc od 13. září snižuje dosavadní limity, jejich splnění bylo podmínkou pro „odpuštění“ měsíčního paušálu za vedení účtu (ten jinak činí 99 korun).

Pro bezplatné vedení nově stačí, když na účet přijde měsíčně v součtu alespoň deset tisíc korun (dosud to bylo 15 tisíc). Další možností je mít v bance uloženo alespoň sto tisíc korun (dosud 150 tisíc), do limitu se počítají i spořicí účty nebo termínované vklady. A bezpoplatkový účet získá nadále i ten, kdo v Equa splácí hypotéku nebo spotřebitelský úvěr.

Ze všech bankomatů zdarma

Anketa

Platíte za běžný účet?

Equa bank totiž zruší poplatek za výběry z tuzemských bankomatů, který dosud činil devět korun. I nadále přitom nezáleží na tom, které patří bance. Klienti Equa si tedy budou moci bezplatně vybírat ze všech bankomatů v tuzemsku (sama Equa ani žádné „vlastní“ nemá).

Podobnou výhodu nabízí klientům už od svého startu bezpoplatková mBank. Také ona nemá vlastní síť bankomatů a klienti si mohou zdarma vybírat kdekoliv v Česku. Později ale banka tuto výhodu omezila a podmínila ji tím, že klient v daném měsíci utratí kartou u obchodníků alespoň 2000 korun (pak mají jeden výběr zdarma, při vyšší útratě až tři výběry).

Celý článek a tabulku účtů zadarmo najdete na Aktuálně.cz

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.