Opravdu osobní účet od Citibank

Petra Postlova | 1. 6. 2004
Citibank uvedla v těchto dnech na trh nový osobní účet s názvem CitiOne. O tom, co tento účet nabízí a jaké jsou jeho konkurenční výhody, jsme si povídali s manažerkou depozitních produktů Citibank, Martinou Lovčíkovou.

Můžete nám stručně představit nový Citibank osobní účet?

Jedná se vlastně o kombinaci běžného a spořícího účtu, kdy výhodně úročený spořící účet není vázán žádnou výpovědní lhůtou, takže máte své úspory neustále k dispozici a můžete si je v případě potřeby kdykoliv bez sankcí vybrat. Právě možnost vybrat si peníze ze spořicího účtu kdykoliv a bez sanknčího poplatku je na našem trhu jedinečná, a to především v kombinaci s mimořádným úročením.

Co znamená mimořádné úročení?

CitiOne účet nabízí v současné době jedno z nejvyšších zhodnocení na trhu depozitních produktů. Vklad je úročen v pásmech, nejvyšší zhodnocení 2 % p.a. získá klient v pásmu již od 300 000 korun. To v kombinaci se skutečností, že účet je veden zdarma, pokud máte u Citibank více než 200 000 korun a to dohromady na všech vašich účtech, termínovaných vkladech a včetně investic do podílových fondů, znamená, že nemáte žádné náklady spojené s vedením účtu, naopak Vám vaše peníze výhodně úročíme.

Jak v praxi vypadá propojení běžného a spořícího účtu?

Velmi jednoduše. K běžnému účtu si nastavíte trvalý příkaz, který Vám podle Vámi stanovených kritérií automaticky převádí peníze mezi běžným a spořicím účtem, tak aby docházelo k jejich lepšímu zhodnocení. Úroky na spořícím účtu jsou přitom mnohem vyšší než na klasických běžných účtech nebo dokonce i na termínovaných vkladech. Pokud Váš zůstatek na běžném účtu klesne pod Vámi stanovené minimum, převede se Vám potřebná částka automaticky ze spořicího účtu zpět na běžný účet. Naopak, pokud váš zůstatek na běžném účtu převýší stanovené maximum, peníze se odlijí na výhodně úročený spořicí účet. Peníze mezi běžným a spořicím účtem si také můžete převést kdykoliv sami, když potřebujete, a to například prostřednictvím internetu nebo po telefonu.

To znamená, že součástí CitiOne účtu je i internetové a telefonní bankovnictví...

Ano. Považujeme tyto služby za naprostý standard, proto je získáte k účtu automaticky a bezplatně. Díky nim máte přístup do banky 24 hodin denně, 365 dní v roce. Kromě toho k účtu také zdarma získáte mezinárodní platební kartu a měsíčně dva bezplatné výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR. Ke kartě si můžete nastavit PIN podle vlastního výběru a můžete ji použít ke korunovým i cizoměnovým účtům.

Kolik mě CitiOne vlastně bude stát?

Nic, pokud budete mít u Citibank více než 200 000 korun. Tyto peníze můžete mít na běžných účtech, na termínovaných vkladech, spořících účtech nebo investovány například do podílových fondů. Součet všech těchto investic musí být vyšší než 200 000 korun a pak je Váš CitiOne účet veden zdarma. Navíc, pokud si účet založíte do do 31.7. 2004 a začnete ho aktivně používat, dostanete od Citibank prémii v podobě jednorázového vkladu ve výšši 1 000 korun. Zdarma na rok také můžete vyzkoušet kreditní kartu Citibank.

Co pro založení CitiOne musím udělat?

Stačí zavolat naši informační linku nebo zanechat kontaktní informace na naší webové stránce a naši bankéři se Vám obratem ozvou a smluví si s Vámi schůzku. Nebo můžete zajít na pobočku Citibank a učet si zde rovnou otevřít. Každý náš klient má svého osobního bankéře, který zná dobře jeho finanční potřeby a může mu tak kdykoliv na požádání sestavit individuální finanční plán. Navíc, pokud se rozhodnete začít aktivně používat účet u Citibank, uhradíme Vám všechny náklady spojené se zrušením trvalých instrukcí (např. SIPO) a případným zrušením účtu ve Vaší stávající bance a to formou jednorázového bonusu za aktivaci účtu 1000 Kč, který vám připíšeme na váš účet.

www.citibank.cz

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-12
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Simplecoin

A tohle už jste četli?

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

16. 5. 2022 | Olga Skalková | 10 komentářů

Banky ruší další pobočky. Optimalizace mění i pracovní dobu

Od roku 2013 ubyla v Česku víc než čtvrtina bankovních poboček. A čeká se další pokles – přinejmenším kvůli spojení dosavadních konkurentů.

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

4. 5. 2022 | Olga Skalková | 34 komentářů

Musíte na pobočku. Banky dál komplikují rušení účtu

Skoro každá chce být digitálním lídrem. Když ale přijde na rušení účtu, najednou je elektronické bankovnictví k ničemu. Nezměnily to ani dva roky s covidem.

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ | 11 komentářů

Víc než jednu banku využívá necelá polovina Čechů

Většina obyvatel Česka (54 %) využívá jen jednu banku. Dvě nebo více bank využívá 44 % lidí, zatímco před pěti lety to bylo téměř 60 %. Ukázal to průzkum agentury Simply5 pro Air Bank... celý článek

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

2. 5. 2022 | redakce Peníze.CZ

Sberbank už nemá licenci. Čeká se na likvidátora

Česká národní banka odebrala Sberbank CZ bankovní licenci. Rozhodnutí nabylo právní moci 30. dubna a je k dispozici na webu ČNB.

Trinity Bank má přes 50 tisíc klientů, zisk roste

29. 4. 2022 | Petr Kučera | 15 komentářů

Trinity Bank má přes 50 tisíc klientů, zisk roste

Počet klientů Trinity Bank už přesáhl 50 tisíc. Ke konci loňského roku jich bylo 41 tisíc, oznámila banka v dnešní zprávě o hospodářských výsledcích za loňský rok. Rok 2020 končila... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.