Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Opravdu osobní účet od Citibank

| 1. 6. 2004
Citibank uvedla v těchto dnech na trh nový osobní účet s názvem CitiOne. O tom, co tento účet nabízí a jaké jsou jeho konkurenční výhody, jsme si povídali s manažerkou depozitních produktů Citibank, Martinou Lovčíkovou.

Můžete nám stručně představit nový Citibank osobní účet?

Jedná se vlastně o kombinaci běžného a spořícího účtu, kdy výhodně úročený spořící účet není vázán žádnou výpovědní lhůtou, takže máte své úspory neustále k dispozici a můžete si je v případě potřeby kdykoliv bez sankcí vybrat. Právě možnost vybrat si peníze ze spořicího účtu kdykoliv a bez sanknčího poplatku je na našem trhu jedinečná, a to především v kombinaci s mimořádným úročením.

Co znamená mimořádné úročení?

CitiOne účet nabízí v současné době jedno z nejvyšších zhodnocení na trhu depozitních produktů. Vklad je úročen v pásmech, nejvyšší zhodnocení 2 % p.a. získá klient v pásmu již od 300 000 korun. To v kombinaci se skutečností, že účet je veden zdarma, pokud máte u Citibank více než 200 000 korun a to dohromady na všech vašich účtech, termínovaných vkladech a včetně investic do podílových fondů, znamená, že nemáte žádné náklady spojené s vedením účtu, naopak Vám vaše peníze výhodně úročíme.

Jak v praxi vypadá propojení běžného a spořícího účtu?

Velmi jednoduše. K běžnému účtu si nastavíte trvalý příkaz, který Vám podle Vámi stanovených kritérií automaticky převádí peníze mezi běžným a spořicím účtem, tak aby docházelo k jejich lepšímu zhodnocení. Úroky na spořícím účtu jsou přitom mnohem vyšší než na klasických běžných účtech nebo dokonce i na termínovaných vkladech. Pokud Váš zůstatek na běžném účtu klesne pod Vámi stanovené minimum, převede se Vám potřebná částka automaticky ze spořicího účtu zpět na běžný účet. Naopak, pokud váš zůstatek na běžném účtu převýší stanovené maximum, peníze se odlijí na výhodně úročený spořicí účet. Peníze mezi běžným a spořicím účtem si také můžete převést kdykoliv sami, když potřebujete, a to například prostřednictvím internetu nebo po telefonu.

To znamená, že součástí CitiOne účtu je i internetové a telefonní bankovnictví...

Ano. Považujeme tyto služby za naprostý standard, proto je získáte k účtu automaticky a bezplatně. Díky nim máte přístup do banky 24 hodin denně, 365 dní v roce. Kromě toho k účtu také zdarma získáte mezinárodní platební kartu a měsíčně dva bezplatné výběry z jakéhokoliv bankomatu v ČR. Ke kartě si můžete nastavit PIN podle vlastního výběru a můžete ji použít ke korunovým i cizoměnovým účtům.

Kolik mě CitiOne vlastně bude stát?

Nic, pokud budete mít u Citibank více než 200 000 korun. Tyto peníze můžete mít na běžných účtech, na termínovaných vkladech, spořících účtech nebo investovány například do podílových fondů. Součet všech těchto investic musí být vyšší než 200 000 korun a pak je Váš CitiOne účet veden zdarma. Navíc, pokud si účet založíte do do 31.7. 2004 a začnete ho aktivně používat, dostanete od Citibank prémii v podobě jednorázového vkladu ve výšši 1 000 korun. Zdarma na rok také můžete vyzkoušet kreditní kartu Citibank.

Co pro založení CitiOne musím udělat?

Stačí zavolat naši informační linku nebo zanechat kontaktní informace na naší webové stránce a naši bankéři se Vám obratem ozvou a smluví si s Vámi schůzku. Nebo můžete zajít na pobočku Citibank a učet si zde rovnou otevřít. Každý náš klient má svého osobního bankéře, který zná dobře jeho finanční potřeby a může mu tak kdykoliv na požádání sestavit individuální finanční plán. Navíc, pokud se rozhodnete začít aktivně používat účet u Citibank, uhradíme Vám všechny náklady spojené se zrušením trvalých instrukcí (např. SIPO) a případným zrušením účtu ve Vaší stávající bance a to formou jednorázového bonusu za aktivaci účtu 1000 Kč, který vám připíšeme na váš účet.

www.citibank.cz

Vytisknout

Líbil se vám článek?

-12
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK