Běžný účet - pro podnikatele nutnost

| 14. 7. 2003
Běžné účty jsou klasickým produktem sloužícím nejen k platbám, ale i k rychlému výběru hotovosti. Jsou využívány pro naprostou většinu transakcí, ať už máme na mysli příjem plateb za prodané zboží či služby, úhrady přijatých faktur, splátek úvěrů či leasingu, výplaty mezd zaměstnancům a dalších plateb.

Banky většinou nabízí ucelené balíčky služeb, spojující běžné účty s dalšími produkty do cenově výhodnějších celků. V praxi to vypadá tak, že klient k běžnému účtu dostane služby přímého bankovnictví (komunikace s bankou přes telefon či internet), kontokorent (možnost jít do mínusu) a řadu dalších produktů za jednu cenu.

Prostředky z běžného účtu jsou kdykoliv k dispozici díky platební kartě. Druhou možností, jak se dostat k zůstatku, je výběr peněz na přepážce banky. Výběr hotovosti z bankomatu banky, která vede váš účet, je vždy levnější, než návštěva pobočky. V případě bankomatů ostatních bank je situace obvykle opačná - pobočka vyjde levněji anebo stejně jako bankomat. Nespornou výhodou bankomatů je však jejich otevírací doba 24 hodin denně a téměř žádné čekání ve frontě.

Při platbě v obchodech klient dokonce hradí jen výši nákupu - banka mu nestrhává žádné další poplatky. Pro klienta má bezhotovostní forma provádění plateb také další výhody - snadnost a rychlost. Když potřebuje hotovost, nemusí se omezovat jen na pobočky své banky nebo na území státu, všechny banky již mezi svými službami poskytují také mezinárodní platební karty. Nezapomeňte ale, že při výběru v zahraničních bankomatech platíte vysoké poplatky. V neposlední řadě je nošení platební karty bezpečnější než držení hotovosti. Více o platebních kartách.

Rozhodnutí o výběru toho nejlepšího konta by mělo padnout až po důkladném zvážení podmínek u jednotlivých podnikatelských běžných účtů. Ty se totiž mohou podstatně lišit a nový majitel se může dočkat překvapení v podobě neočekávaných poplatků například za trvalé příkazy.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.