Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

ČSOB připravila nové balíčky

ČSOB připravila nové balíčky
Vánoce ještě nejsou ani za dveřmi a ČSOB přichází s balíčky pro své klienty. Nejde však o nadílku, ale nové běžné účty spojené s dalšími službami. Přinese to klientům úsporu, anebo zaplatí zase o něco navíc?
Jedním z jasných rysů vývoje bankovních produktů pro soukromé klienty je balíčkování, neboli zahrnování více produktů a služeb do jedné nabídky. Nesporným kladem je nutnost sepsání jen jedné smlouvy a placení jednoho poplatku za všechny součásti. Vnímaví klienti v tom však často vidí snahu bank prodat k účtu spoustu nepotřebných součástí a nechat si za ně zaplatit. Podívejme se na novou podzimní nabídku ČSOB (profil, názory) a zkusme si srovnat, co přináší navíc.

Starý známý v novém kabátě

Osobní konto Plus (profil, názory) se na první pohled tváří jako vylepšená verze starého konta bez přívlastku plus. Do sestavy běžného účtu s měsíčními výpisy, aktivním telefonním (Linka 24) a pasivním internetovým bankovnictvím se přidala debetní platební karta VISA Electron. Balík za padesátikorunu byste dříve nakoupením jednotlivých částí pořídili o tři koruny levněji. Takže nic nového pod sluncem, jen zahrnutí účtu a karty, dnes již obvyklých komponent, pod jednu střechu se společnou smlouvou. Přidání internetového přístupu je dobrým počinem, nicméně pasivní verze vám umožní jen prohlížet historii a zůstatek účtu.

Aktivní už něco umí

Zajímavější je nabídka Aktivního konta (profil, názory) jako účtu pro náročnější klienty. Místo elektronické je nabízena embosovaná karta VISA Classic a jako moderní doplněk charge karta MC Standard (profil, názory), která umožňuje platby v obchodech s odložením splatnosti až na jeden měsíc. K telefonnímu a GSM přístupu k účtu přibyl internetový kanál v aktivní variantě, jehož recenzi najdete zde. Nutno podotknout, že klient dostane čtečku čipových karet pro sériový či USB port zdarma. Bez poplatku je zúčtováno pět příkazů k úhradě v rámci banky a pět mimo banku, ovšem zadaných přes internetové či GSM bankovnictví. Investoři do podílových fondů či termínových depozit získají možnost uzavření komisionářské smlouvy.

Pokud bychom chtěli obdobný balíček namíchat ze starých produktů banky, stálo by nás to měsíčně 30 korun za účet a výpisy, 83 korun za platební karty a 30 korun za zúčtování příkazů k úhradě, celkem tedy 143 korun. Aktivní konto však přijde měsíčně na 170 korun. Je to tedy cena přehnaná? Ano i ne, ušetříte totiž jednorázově 550 až 950 korun za čtečku čipových karet nutnou pro internetové bankovnictví, získáte výhodnější úročení při zůstatku na účtu vyšším než 25 tisíc korun a zmíněnou komisionářskou smlouvu pro investice do fondů.

Těm nejaktivnějším zabalila ČSOB do Aktivního konta Plus (profil, názory) zlatou charge kartu, deseti příkazů k úhradě v rámci banky a deset do jiné banky, opět jen v elektronické formě, a nakonec investiční zpravodajství banky. Nechá si za to ale zaplatit 390 korun, což se může zdát mnoho. Zmíněných dvacet příkazů zdarma představuje úsporu 60 korun, zlatá chargová karta stojí měsíčně 333 korun a vedení účtu s výpisy 30 korun, v součtu tedy více než čtyři stovky. Tedy až u posledního balíčku nabídla banka úsporu na první pohled.

Sečteno, podtrženo, ČSOB vyrazila směrem k aktivnějším klientům s nabídkou, která není špatná, ovšem nijak oslnivá. Vyplatí se jen těm klientům, kteří využijí všech jejích součástí.

Oslovily vás nové balíčky? Připadají vám výhodné? Zkuste se zamyslet nad tím, co od svého běžného účtu očekáváte a přidejte svůj názor.


HSBC Zajištěné fondy

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-6
Ano
Ne

Diskuze

6. 11. 2002 | 14:55 | Xaver

Špičkový balíček nabízela GECB v době, kdy rozdávala mobily mezi cikány. Běžný účet, spořicí a kontokorentní. V praxi to fungovalo tak, že dokud byly peníze na spořicím účtu, přesouvaly se na běžný. Teprve po vyčerpání spořicího...více

6. 11. 2002 | 13:14 | Petr

Taky jsem měl v ČSOB asi 5 účtů, ale už tam nemám žádný. Asi jsem dostateně nepochopil ty jejich zlepšení. Tyhle balíčky jsou ve stejném duchu - za prakticky to samé jen vytáhnout ze zákazníků víc peněz. Děkuji, nechci, našel...více

5. 11. 2002 | 14:43 | urubkova

Jenže pro tupounka je lépe pochopitelný balíček, ne modul. více

5. 11. 2002 | 12:06 | Martin Bodlák

Mně se ta balíčkovací mánie nelíbí. Člověk je kolikrát nucen koupit věci, které nechce - což je samozřejmě účel těchto balíčků. Lepší je klasické "modulární" provedení - je x produktů a lze je mezi sebou libovolně kombinovat,...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2018 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK