Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Lampárna: Kam pokročíš, mobil banko?

Lampárna: Kam pokročíš, mobil banko?
Také vás zajímá, kudy se bude ubírat GSM bankovnictví u GE Capital Bank? Čtenář Petr Liška nám poslal zajímavý názor.

Je to rok a půl, co jsem využil nabídky mobilního telefonu zdarma (Bosch 909 S) od GE Capital Bank (profil, názory). Po této době lze používání mobil banky zrušit, aniž bych platil penalizační poplatek 3000 korun za předčasné ukončení minimální doby smluvního vztahu. Nyní jsem tuto službu pozastavil. Pozastavení banka nabízí zdarma. K tomuto kroku mě vedla nabídka balíčku služeb GEnius (profil, názory). Ten nabízí omezené internetové bankovnictví, internetovou platební kartu, telefon banku, vedení běžného, spořícího účtu s výpisy jednou měsíčně a kontokorent za jednotnou cenu padesáti korun měsíčně.

Vedení služby mobil banka, pokud nevyužívám nabídky mobilního telefonu od banky, stojí třicet korun za měsíc, ale této ceny nelze dosáhnout, neboť ve smlouvě je mi vnuceno pravidelné zasílání informací o zůstatku na běžném účtu 1× týdně formou SMS zprávy. Při ceně dvě koruny za zprávu mě mobil banka přijde na 38 korun měsíčního paušálu (cca 456 Kč za rok). Povinné zasílání týdenní informace o zůstatku na běžném účtu hodnotím jako zbytečné. Pokud využívám automatického přesunu části financí z běžného účtu na s běžným účtem svázaný spořící účet a naopak, je tato informace nevyhovující, protože je částečná a nevypovídá o skutečném stavu okamžitě dostupných financí. Stav spořícího účtu si sice mohu zjistit, ale v mobil bance toto zjištění stojí 2 koruny a za odeslání dotazu formou SMS 2,80 Kč (v případě Twistu T-Mobile). Tedy celkově 4,80 koruny.

Příkaz k úhradě přes mobil banku vyjde na:

  • 2,- Kč za účetní položku
  • 2,- Kč za zaslání SMS zprávy o provedení platby
  • 2,80 Kč za poplatek mobilnímu operátorovi (T-Mobile Twist)
  • celkem 6,80 Kč

Využíval jsem možnost dobíjení si kreditu telefonu s 10 % bonusem při minimální částce dobití 400 korun do doby, než Paegas změnil podmínky a začal poskytovat 5 % bonus od minimální částky dobití 800 korun. Internetové stránky T-Mobile této změně pravidel hry nepřikládají velkou důležitost vzhledem k umístění informace mimo novinky či aktuality. Zase se mi vyplatí kupovat běžný kupón, neboť u některých prodejců vyjde levněji než dobití přes mobil. Kupón 2000 korun lze koupit s 10 % slevou za 1800 korun.

Službu mobil banky nechám zablokovanou do té doby, než banka sníží její cenu. Osobně bych uvítal možnost zahrnutí mobil banky do GEnia místo telefon banky, aniž by došlo ke zvýšení ceny. Ke GEniovi hodnotím mobilní bankovnictví za současných cenových podmínek jako zbytečný luxus pro běžného uživatele, který měsíčně zadá několik málo příkazů k úhradě.

Otázkou zůstává, jak se budou chovat ostatní uživatelé mobilního bankovnictví, kteří využili nabídku mobilního telefonu zdarma a postupně jim bude končit povinná smluvní doba užívání mobil banky.

Nechají si klienti GE Capital službu Mobil banka po doběhnutí smlouvy? Nebo přejdou na konto GEnius? Či snad opustí banku úplně, co myslíte? Podělte se o své názory s ostatními!

Napsal Petr Liška (petr.liska@atlas.cz).

Vaše názory a zkušenosti s finančními institucemi, internetovou hrou a dalšími subjekty můžete od tohoto týdne sami umisťovat do sekce Lampárna.


  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

23. 5. 2002 | 11:50 | Jan Rejze

Ne, v Slamnik&Kapsa Bank. Online zustatek, okamzite prevody, a navic zcela zdarma. více

22. 5. 2002 | 10:52

V které??? V CS? Dík za odpověď více

22. 5. 2002 | 8:24 | Mike

Mám stejný názor. Měl jsem GSM Banku do GECB, ale bez telefonu, takže jsem tuto službu mohl zrušit kdykoliv a to jsem také už udělal. Zjistit zůstatek a zadat platbu, to je dost málo, aby člověk zato tak moc platil. GSM bankovnictví...více

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK