Přišel vám výpis z banky? Kolik jste za něj zaplatili?

Přišel vám výpis z banky? Kolik jste za něj zaplatili?
Od listopadu má každý bankovní klient nárok na výpis z účtu zdarma. Banky mohou účtovat jen náklady spojené s doručením, tedy například poštovné. Kolik vás stál výpis z účtu za listopad? Napište nám své zkušenosti.

Výpisy z bankovních účtů jsou od listopadu zdarma. Přesněji řečeno, banka musí podle nového zákona o platebním styku umožnit klientovi, aby se k výpisu bez problémů a bezplatně dostal. Pokud si však klient bude výslovně přát, aby mu banka posílala výpis poštou, bude si moci za to účtovat poštovné. Banky nejčastěji vyřešily tuto povinnost tím, že výpisy zveřejňuje prostřednictvím internetového bankovnictví, nebo je vytisknou a nechají klientovi k nahlédnutí či vyzvednutí na pobočce.

Zákon o platebním styku zrušil některé další bankovní poplatky. Jenže banky na to zareagovaly tím, že některé jiné poplatky zvýšily nebo dokonce zavedly nové. Nejčastěji se to týká platebních a kreditních karet. Ale i dostupnosti informací o zůstatku na účtu. Třeba Komerční banka zavedla nový poplatek za zpřístupnění zůstatu na běžném účtu v bankomatu. Vzkaz klientům je zhruba takový: "Na svých 34 miliard korun, které jsme na poplatcích v prvních třech letošních čtvrtletích vybrali, si sahat nenecháme."

Kolik vás stál první výpis z účtu zdarma? Jak si necháváte posílat výpis z účtu? Jak se vás dotklo schválení zákona o platebním styku? Vzrostly vám bankovní poplatky od 1. listopdadu?

NAPIŠTE, CO SI O TOM MYSLÍTE, A PŘEČTĚTE SI NÁZORY OSTATNÍCH

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Diskuze

10. 12. 2009 21:29 | Lukáš

Jak píše suchoparj ... krásná 0 za výpis i za ostatní služby, které využívám u mBank :-)
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 12. 2009 11:12 | suchoparj

Elektronický výpis z účtu měsíčně mě u mBank stojí 0,00 Kč. Banka je ze zákona povinna zasílat roční výpis, ale může to udělat i elektronicky, pokud to klient navrhne a odsouhlasí. Odsouhlasil jsem, takže to bude také za 0,00 Kč. Jestli je to zdarma i písemnou formou, to nevím, ale asi ano.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazeny všechny 2 komentáře

A tohle už jste četli?

Má smysl šetřit na Vánocích? Poraďte!

3. 12. 2009 | redakce Peníze.CZ | 6 komentářů

Má smysl šetřit na Vánocích? Poraďte!

Krize nekrize, Češi budou zase před Vánocemi ve velkém utrácet. Na dárky podle některých průzkumů padne pět tisíc korun na osobu. Jenže recese přece jen někoho donutí o vánočních útratách... celý článek

Můžete darovat peníze na úhradu státního dluhu. Uděláte to?

19. 11. 2009 | redakce Peníze.CZ | 75 komentářů

Můžete darovat peníze na úhradu státního dluhu. Uděláte to?

O snížení státního dluhu se můžete přičinit třeba tak, že pošlete dar na speciální rezervní účet ministerstva financí, upozornila Mladá Fronta Dnes. Na splácení dluhu z daní se totiž... celý článek

Za zelenou energii zaplatí všichni třikrát víc než letos. Co vy na to?

12. 11. 2009 | redakce Peníze.CZ | 24 komentářů

Za zelenou energii zaplatí všichni třikrát víc než letos. Co vy na to?

Silová elektřina na příští rok zlevní. Účet domácnostem, ale klesne málo. Jedním z důvodů jsou rostoucí dotace energie z obnovitelných zdrojů, které hradí každý odběratel elektřiny.... celý článek

Dálniční známky budou příští rok dražší. Co vy na to?

29. 10. 2009 | redakce Peníze.CZ | 25 komentářů

Dálniční známky budou příští rok dražší. Co vy na to?

O dvě stě korun více budou muset zaplatit řidiči, kteří si budou chtít koupit na příští rok celoroční dálniční známku. Ministerstvo dopravy tvrdí, že za to mají k dispozici více kilometrů... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.