Složité bankovní poplatky už jde propočítat na bankovních kalkulačkách

| rubrika: Co se děje | 23. 9. 2008
Složité bankovní poplatky už jde propočítat na bankovních kalkulačkách
Společný průzkum serverů Penize.cz a www.bankovnipoplatky.com o nesrozumitelných a složitých poplatcích bank nutí finanční instituce k zprůhledňování informací o poplatcích. Banky a družstevní záložny už začínají na své stránky přidávat kalkulátory bankovních poplatků.

Již tři finanční instituce v Česku přidaly letos na své webové stránky kalkulátory poplatků. Vedle České spořitelny, která umožňuje propočet paušálu za Osobní účet, kalkulátor nabízí ještě ČSOB a nyní nově i družstevní záložna FIO.

Družstevní záložna FIO připravila pro své současné i potenciální  klienty kalkulačku poplatků, která jim spočítá náklady na bankovní služby FIO podle počtu zadaných operací. Tuto kalkulačkuprý již stihlo za dva týdny existence využít téměř 11 tisíc zájemců. Jedním z faktorů, který přispěl k zavedení kalkulačky poplatků na stránkách FIO byl také společný průzkumnašeho serveru Peníze.cz a www.bankovnipoplatky.com . "Tento průzkum prokázal, že sazebníky bank jsou leckdy nepřehledné a běžný klient se v nich vyzná jen stěží. Ačkoliv byl ceník Fio hodnocen jako jeden z těch přehlednějších, rozhodli jsme se vyjít klientům vstříc a dát jim nástroj, kterým mohou své náklady zjistit velmi jednoduše," vysvětluje důvody, které vedly k naprogramování kalkulačky na stránky družstevní záložny její mluvčí Veronika Žaloudíková.

„Je dobře, že některé finanční ústavyvnímají zpětnou vazbu od klientů – v tomto případě ve smyslu zjednodušení sazebníku, respektive zpřístupnění informací o cenové politice srozumitelnou a snadno ovladatelnou kalkulačkou. Jak je vidět i ze zájmu, podobné vstřícné kroky svých finančních ústavů klienti oceňují,“ komentuje novou službu Fio Patrik Nacher, provozovatel www.bankovnipoplatky.com.

Kalkulačka Fio obsahuje nejčastěji používané služby. Klienti tak mohou jednoduše zjistit, kolik je stojí či kolik by je stál Fio běžný účeta kolik tedy mohou ušetřit, pokud dají sbohem svým bankovním poplatkům.

Už jste někdy využili takovéto kalkulačkyna stránkách bank a družstevních záložen? Jaké máte s nimi zkušenosti? Považujete je za užitečné? Podělte se o názor.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.