Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Absurdita roku: vyhraje bankovní poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu?

Absurdita roku: vyhraje bankovní poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu?
Do konce února je možné vybírat z pěti favoritů nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2010. Podle účastníků ankety dostal zatím v prvním kole nejvíce hlasů poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu. Vybrat nejabsurdnější poplatek mohou na serveru Peníze.cz i jeho čtenáři.

Češi si často stěžují na výši poplatků v bankách, řada z nich se jim navíc zdá zcela zbytečná, ne-li přímo absurdní. Proto se tradičně těší anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek velké pozornosti. V prvním kole jejího šestého ročníku, spojeného s letopočtem 2010, se do výběru těchto absurdit zapojilo 34 670 hlasujících z ČR a ze Slovenska. Dlužno dodat, že účast našich sousedů byla velmi nízká, hlasovalo jich jen 1012.

Přes velký rozdíl v počtu hlasujících v obou zemích je přitom výsledek v obou zemích shodný. V Česku i na Slovensku „nominovali“ účastníci ankety do finále pět shodných poplatků.

Komu můžete dát hlas ve finále ankety o nejabsurdnější poplatek pro rok 2010 (seřazeno podle počtu hlasů v prvním kole)

1. Poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu (8035 hlasů)

2. Poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat (6 368 hlasů)

3. Poplatek za předčasně splacený úvěr (4 817 hlasů)

4. Poplatek za vložení variabilního symbolu do příkazu k úhradě (4 126 hlasů)

5. Poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou (2 230 hlasů)  

Cílem soutěže, kterou vyhlásil server bankovnipoplatky.com, je ukázat bankám, které poplatky jejich klientům nejvíce vadí a přispět tak k jejich zrušení. To se již také v některých případech, například u poplatku za připsání úroku, který loni obsadil stříbrnou příčku, podařilo. Žádná banka již totiž tento skvost nevybírá.

Anketa

Počet hlasů:

V prvním ročníku ankety vyhodnotili její účastníci jako suverénně nejabsurdnější poplatek za příchozí platbu, ve druhém to byl poplatek za výběr z bankomatu vlastní banky. O rok později získal vavřín vítěze poplatek za vedení běžného účtu. Čtvrtý ročník vyhrál poplatek za nadměrný vklad, v loňském pátém pak poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet.

Letos nebyly do ankety zařazeni vítězové předchozích pěti ročníků, aby měly šanci vyhrát i jiné absurdní poplatky. Který z pětice nominovaných poplatků bude počátkem března vyhlášen za nejabsurdnější, můžete rozhodnout i vy? Hlasovat můžete zde.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

-2
Ano
Ne

Diskuze

7. 2. 2011 | 17:44 | jams

Důchodce, který nepoužívá kartu bude těžko používat ještě složitější produkt, jakým je sedmidenní termíňák (vůbec ho nenapadne, že něco takového je). Nechtěl jsem psát proti důchodcům. Ten poplatek za výběr hotovosti možná...více

7. 2. 2011 | 13:10 | Škodolibka domácí

Přesně tak! Já doufám, že poplatky za výběr na přepážce zůstanou a ještě zdraží. Vždy budou bezplatné (nebo minimálně placené) alternativy. A i důchodce, který odmítá používat kartu, si může bezplatně vybírat - třeba přes...více

7. 2. 2011 | 12:59 | jams

Opravdu nějaká banka účtuje poplatek za vložení variabilního symbolu do příkazu? Ověřuje tým Bankovnipoplatky.com nominace? Pokud ano, tak je to můj favorit na nehoráznost roku.
Naopak poplatek za výběr hotovosti z...
více

7. 2. 2011 | 9:34 | frantisek.masek

Ne, že bych s Vámi nesouhlasil. Máte pravdu prakticky ve všem. Domnívám se nicméně, že i názor účastníků ankety na některé bankovní poplatky má alespoň trochu nějaký smysl. A má větší váhu, než jen pouhé remcání. více

7. 2. 2011 | 7:05 | franc

A k čemu jsou takovéto ankety. Lidi si zanadávají, zasmějou a život jde dál. Je nehorázné co si banky v česku dovolí. Pokud jim to dovolí zákony, které brutálně ovlivňují, tak proč by to neudělali. Těch 100 mil denně na poplatcích...více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK