Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

GE Money podnikatelům výrazně zlevnila poplatky do ciziny

| rubrika: Co se děje | 2. 12. 2010 | 1 komentář
GE Money podnikatelům výrazně zlevnila poplatky do ciziny
Poplatky, které začala od 1. prosince 2010 účtovat GE Money Bank za zahraniční platby v eurech v rámci svých dvou balíčkových kont, jsou stejné jako u tuzemského platebního styku. A nejnižší na trhu. Bude ji následovat konkurence?

GE Money Bankod prosince letošního roku výrazně snížila poplatky za platby v eurech do zahraničí. V rámci balíčkového konta Genius Business Export/Import 100 zaplatí nyní podnikatelé za příchozí platbu 5 korun a za odchozí 45 korun. V případě konta Genius Business Export/Import 30, které je určeno pro méně aktivní klienty, budou tyto platby činit 15 korun a 75 korun. Poplatky za zahraniční platby jsou podstatným nákladem vývozců a dovozců. Banka se tak snaží zvýšit svůj podíl na financování firemního bankovnictví.

Cílem tohoto kroku je nabídnout podnikatelům a firmám srovnatelné a zcela férové podmínky pro jejich činnost, jako v zemích eurozóny. Jak uvedl ředitel firemního bankovnictví GE Money Bank Jiří Báča, snížení poplatků za zahraniční platby v eurech, není nijak časově omezeno a platí pro stávající i nové klienty. Banka tak zároveň reaguje na hrozbu, že si budou společnosti kvůli drahým platbám v České republice zakládat účty v zahraničí, například na Slovensku. Lze předpokládat, že podobně bude postupovat také největší konkurenti GEMB, tedy Česká spořitelna, ČSOB, Komerční banka, Raiffeisenbank a UniCredit Bank.

Těm zatím musí platit podnikatelé podle dostupných informací za přicházející europlatby od 100 korun (v případě České spořitelny) po 200 korun u Raiffeisenbank a UniCredit Bank. U odchozích europlateb se pohybují jejich poplatky od 195 korun v případě Komerční banky po 250 korun, které si shodně účtují ČSOB a UniCredit Bank.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+3
Ano
Ne

Diskuze

3. 12. 2010 | 11:43 | Petr

klobouk dolů! Na české poměry nečekaný a odvážný krok! více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK