„Kohoutův“ investiční fond Quant ovládne Petr Stuchlík

| rubrika: Aktuality | 27. 5. 2019 10:20

Novým většinovým vlastníkem investičního fondu Robot Asset Management SICAV s podfondem Quant se stala společnost Duck Sauce. Za ní stojí zakladatel poradenské společnosti Fincentrum Petr Stuchlík, který loni vedl hnutí ANO do pražských komunálních voleb a nyní je v hlavním městě zastupitelem.

Společnost Duck Sauce převzala majetkový podíl investiční skupiny AMISTA a společnosti Westbourne. Zbylou více než třetinu akcií ve fondu Quant si ponechal svěřenský fond MMXXV.

„Investiční strategie založená na unikátním algoritmu se nemění. Klíčovým partnerem pro chod fondu bude i nadále ekonom Pavel Kohout, jenž algoritmus vytvořil,“ píše se v tiskové zprávě.

Algoritmus, který funguje na základě porovnávání množství peněz v americké ekonomice s cenami akcií v USA, rozhoduje o rozložení investic mezi ETF na americké akciové indexy a termínované vklady. Algoritmus je na rozdíl od lidí imunní vůči chybám v důsledku emocí, říká Kohout.

Zatímco osvědčená investiční strategie zůstává, v administrativním a obchodním řízení fondu nastanou změny. Jejich přípravu a provedení má na starost nový předseda správní rady fondu Lukáš Foral. Muž, jenž dosud působil jako investor a partner v řadě start-upových či nemovitostních projektů v Česku i v zahraničí, má v plánu rozšířit distribuční síť v Česku a zároveň připravit expanzi fondu do dalších zemí.

„Quant dosud spoléhal především na přímé získávání investorů. Pro další růst je to nutné změnit a co nejvíce se napojit na distribuční síť v Česku i v zahraničí. Kromě toho budu osobně spolupracovat s velkými individuálními i institucionálními investory a family office,“ upřesňuje Foral.

Cílem je zvýšit během pěti let objem aktiv pod správou ze stávajících 500 milionů korun na čtyři miliardy.

Quant podléhá dohledu České národní banky, jeho auditorem zůstává společnost KMPG. V roli depozitáře pokračuje Česká spořitelna, správcem a administrátorem fondu je stejně jako dříve AMISTA investiční společnost. Veškeré investice fondu jsou zajištěny do české koruny.

U založení fondu Quant byl v září 2016 vedle Pavla Kohouta také Aleš Michl. Po jmenování členem bankovní rady ČNB už Michl od prosince 2018 ve fondu nepůsobí.

 

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.