„Kohoutův“ investiční fond Quant ovládne Petr Stuchlík

pk | rubrika: Aktuality | 27. 5. 2019

Novým většinovým vlastníkem investičního fondu Robot Asset Management SICAV s podfondem Quant se stala společnost Duck Sauce. Za ní stojí zakladatel poradenské společnosti Fincentrum Petr Stuchlík, který loni vedl hnutí ANO do pražských komunálních voleb a nyní je v hlavním městě zastupitelem.

Společnost Duck Sauce převzala majetkový podíl investiční skupiny AMISTA a společnosti Westbourne. Zbylou více než třetinu akcií ve fondu Quant si ponechal svěřenský fond MMXXV.

„Investiční strategie založená na unikátním algoritmu se nemění. Klíčovým partnerem pro chod fondu bude i nadále ekonom Pavel Kohout, jenž algoritmus vytvořil,“ píše se v tiskové zprávě.

Algoritmus, který funguje na základě porovnávání množství peněz v americké ekonomice s cenami akcií v USA, rozhoduje o rozložení investic mezi ETF na americké akciové indexy a termínované vklady. Algoritmus je na rozdíl od lidí imunní vůči chybám v důsledku emocí, říká Kohout.

Zatímco osvědčená investiční strategie zůstává, v administrativním a obchodním řízení fondu nastanou změny. Jejich přípravu a provedení má na starost nový předseda správní rady fondu Lukáš Foral. Muž, jenž dosud působil jako investor a partner v řadě start-upových či nemovitostních projektů v Česku i v zahraničí, má v plánu rozšířit distribuční síť v Česku a zároveň připravit expanzi fondu do dalších zemí.

„Quant dosud spoléhal především na přímé získávání investorů. Pro další růst je to nutné změnit a co nejvíce se napojit na distribuční síť v Česku i v zahraničí. Kromě toho budu osobně spolupracovat s velkými individuálními i institucionálními investory a family office,“ upřesňuje Foral.

Cílem je zvýšit během pěti let objem aktiv pod správou ze stávajících 500 milionů korun na čtyři miliardy.

Quant podléhá dohledu České národní banky, jeho auditorem zůstává společnost KMPG. V roli depozitáře pokračuje Česká spořitelna, správcem a administrátorem fondu je stejně jako dříve AMISTA investiční společnost. Veškeré investice fondu jsou zajištěny do české koruny.

U založení fondu Quant byl v září 2016 vedle Pavla Kohouta také Aleš Michl. Po jmenování členem bankovní rady ČNB už Michl od prosince 2018 ve fondu nepůsobí.

 

Sdílejte článek, než ho smažem

Líbil se vám článek?

+11
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

A tohle už jste četli?

ČEZ chystá rekordní dividendu, stát získá přes 100 miliard

21. 3. 2023 | Petr Kučera | 2 komentáře

ČEZ chystá rekordní dividendu, stát získá přes 100 miliard

Čistý zisk energetické skupiny ČEZ loni stoupl na 80,7 miliardy korun. Provozní zisk před odpisy (EBITDA) dosáhl 131,6 miliardy. „Historicky nejlepší výsledek byl tažen vysokými cenami... celý článek

Credit Suisse převezme její největší rival. Bitcoin a zlato rostou

20. 3. 2023 | Jana Divinová

Credit Suisse převezme její největší rival. Bitcoin a zlato rostou

Problémovou banku Credit Suisse převezme v rámci záchranné operace její konkurent, banka UBS. Rozkolísané trhy se později odpoledne uklidnily, koruna mírně posílila.

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

20. 3. 2023 | Gabriel Pleska | 6 komentářů

Proč Degiro stoplo prodej některých ETF. A přidají se další?

Platforma Degiro, přes kterou investuje i řada českých drobných investorů, nečekaně pozastavila nákupy některých ETF (burzovně obchodovaných fondů). Klientům to napsala ve středu večer,... celý článek

Evropští Lehman Brothers? Credit Suisse české banky neohrozí, věří analytici

15. 3. 2023 | Jana Divinová | 2 komentáře

Evropští Lehman Brothers? Credit Suisse české banky neohrozí, věří analytici

Po pádu dvou amerických bank přeskočila panika na trzích naplno do Evropy. Vážné problémy má švýcarský gigant Credit Suisse.

Proč padla SVB? Přecenila dluhopisy, podcenila zajištění

13. 3. 2023 | Pavel Kohout | 4 komentáře

Proč padla SVB? Přecenila dluhopisy, podcenila zajištění

Banku, která se zaměřovala hlavně na startupy, dostal na kolena nezvykle vysoký podíl dluhopisů v aktivech v kombinaci s naprostou absencí takzvaných zajišťovacích swapů. Komentář ekonoma... celý článek

Partners Financial Services