Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Co je americká hypotéka

Vedle klasických, účelových hypoték nabízejí banky neúčelové, takzvané americké hypotéky. Americká hypotéka je půjčka, kterou můžete využít jako běžný spotřebitelský úvěr na cokoli, dosáhnete ale na vyšší částky, protože americká hypotéka je stejně jako hypotéka klasická zajištěna zástavním právem k nemovitosti. Nabídky bank porovná naše srovnání amerických hypoték. Neúčelové hypotéky ale nabízí i řada nebankovních firem. Pokud si s americkou hypotékou nebudete vědět rady, obraťte se na experty z hypoteční poradny.

Americká hypotéka

Americkou hypotéku můžete čerpat téměř na cokoli. Kolik vám banka půjčí, závisí na hodnotě zastavované nemovitosti. Banky většinou půjčují nejvýš 70 procent hodnoty zastavované nemovitosti (setkat se můžete se zkratkou LTV – loan to value ratio, tedy poměr půjčky a hodnoty nemovitosti).

Úrokové sazby amerických hypoték jsou vyšší než u klasických účelových hypoték. Úrok ovlivňuje stejně jako u klasických hypoték doba splácení, délka fixace a LTV.

Některé banky (a nebankovní firmy) nabízejí americké hypotéky i bez doložení příjmů. Podmínky takového úvěru jsou samozřejmě tvrdší a většinou se nepůjčuje víc než 50 procent hodnoty zastavované nemovitosti.

Která z amerických hypoték se vyplatí, ukáže naše srovnání amerických hypoték.

Nebankovní neúčelové hypotéky

Kromě bank působí na trhu další poskytovatelé, kteří nabízejí nebankovní hypotéky. Nebankovní hypotéka může být alternativou pro ty, kteří nedosáhnou na hypotéku u banky, protože mají například zápis v registru dlužníků.

Někteří nebankovní poskytovatelé nevyžadují ani doložení příjmu. Pokud se poskytovatel nezajímá o vaši schopnost splácet, jde ale spíš než o výhodu o znak nedůvěryhodnosti. Když na takového poskytovatele narazíte, zajímejte se především, jak vysoké sankce při nesplácení úvěru hrozí.

Kdo chce nebankovní hypotéku čerpat, měl by počítat s vyšší úrokovou sazbou, než nabízejí banky. Celkovou cenu hypotéky ovlivní i další poplatky, které můžou být v případě nebankovních společností opravdu vysoké. Dopředu si proto zjistěte RPSN (roční procentní sazbu nákladů) a výši poplatků za sjednání.

Vytisknout

Líbil se vám článek?

+73
Ano
Ne

Diskuze

24. 10. 2014 | 12:31 | Tomáš Jičinský

Americkou hypotéku jsem potřeboval na uhrazení rekonstrukce svého domu. V bankách jsem nepochodil, posouzení v bance je celkem přísné tak jsem musel využít nebankovní sektor, tam je ale potřeba si dávat pozor na některé praktiky...více

10. 11. 2012 | 12:00 | Jan Fidler

Americká hypotéka jsou sice relativně laciné peníze, ale pozor na co si půjčujete. Půjčovat si na "nicotnosti" je vždy zbytečně drahé. Viz http://hypotekyfidler.cz/americka-hypoteka více
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK