Poradna - Spotřebitelské úvěry

Téměř každý má dnes půjčku, ať už jde o úvěr na bydlení, spotřebitelský úvěr nebo leasing na auto. Stále víc lidí se kvůli úvěrům dostává do problémů a dluhové pasti. Proto je důležité vybrat správný úvěr a zvážit možná rizika. Pomůže srovnání úvěrů, kalkulačky, články v sekci půjčky, ale také naši odborní poradci. Zeptejte se na vše, s čím si kolem úvěrů a půjček nejste jisti. Pomoci mohou i nejčastěji kladené otázky.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

I na "obyčejných" finančních produktech můžete šetřit. Nechte si od nás poradit. Víme, jak na to.

Nejčastější otázky čtenářů

Kdo a kde mi nejvýhodněji půjčí

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, kde a kdo mi půjčí, jestliže pracovat začnu od 1.2.2011 u povodí Odry jako státní zaměstnanec.Nevím,kam se obrátit s tímhle dotazem, tak to zkouším tady.Děkuji za odpověď Nevrla...

Celý příspěvek a Odpověd

"Práva" lichvářů

Současné zákony nedávají vůbec žádnou šanci zadluženým lidem dostat se z problémů a začít normálně žít. Přítel má dluhy z předchozího podnikání, na značnou část z nich má exekuci. Zůstal bez práce a má jen starobní důchod dost okleštěný exekucí, takže mu nezbývá ani na živobytí. Ta situace ho donutila vzít si půjčku, ALE instituce svévolně rozhoduje o tom, kolik se uráčí půjčit, což obyvkle nestačí a vede k nutnosti další půjčky. Navíc mnohé úvěrové instituce jsou naprosto legální lichváři. Kecy o tom, že lichva je trestný čin,l jsou pohrdavým výsměchem arogantních státem podporovaných lichvářů a ignorantských zákonodárců, kteří to vůbec neřeší. Od právníků se oběť těchto podvodníků doví jen "neměl jste to podepsat". Jenže člověk v zoufalé finanční situaci má prakticky jen 2 možnosti: krást nebo padnout do spárů lichváře. JE navýšení 83 % za 14 měsíců (při týdenních splátkách) lichva?? Jestli ano, jak může někdo naprosto legálně nabízet tyhle své "služby"?? a ještě se prostřednictvím exerkutora domáhat svých "nároků"?? Kromě vykradení účtu (bez ohledu na to, zda peníze na něm patří dlužníkovi nebo komukoli jinému) si tento lichvář ještě dovolí poslat vymahače a okrást dlužníka doslova o poslední koruny. Jaká je obrana proti těmto legálním lichvářům a bezohledným zlodějům - exekutorům??

Celý příspěvek a Odpověd

Likvidační politika

Je úplně normální, že banky mají nesplnitelné nároky na žadatele o půjčku. Obvykle považují za normu čistý měsíční příjem minimálně 8.000 Kč, často však vycházejí z průměrného platu. Obojí je pro většinu NORMÁLNÍCH lidí nedosažitelné: s minimální mzdou nedosahují ani 8.000 Kč čis¨tého, natož průměrnéhoé platu. Navíc na is v registu stačí prkotina a přetrvává i dloooouho po jejím vyřešení. Finanční instituce také obvykle nezohledňují nezaměstnanost jako příčinu platební neschopnosti a domáhají se běžnýých splátek. To dlužníky nutí "řešit" situaci další půjčkou, ale naději mají prakticky jen u podvodníků a lichvářů. Přestože prý je lichva trestný čin, naprosto legálně ji mnoho institucí provozuje a ještě pak prosazují své "nároky" bezohlednými vymahači a zloději exekutory, kteří okradou klienta o všechno, bez ohledu na jeho existenční potřeby nebo skutečného vlastníka takto ukradených peněz (např. na účtu). Copak vážně neexistuje vůbec žádná obrana proti těmto státem podporovaným likvidátorům a zločincům??

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Spotřebitelské úvěry

Všechny dotazy

Pujcka a konsolidace

Dobry den. Chtel bych si optimalizovat finance a chtel jsem si u vas u Equa Bank zazadat o konsolidaci: Doplatit pujcku (zbyva:) 10640,- u Equa Bank Kreditka: 10000,- u České spořitelny Kontokorent: 5000,- taky ČS K tomu bych chtel navic 36000,- (školné). Muj prijem cini 19295,- (od pristiho mesice 20670,-). Pri online zadosti mi byla konsolidace predbezne schvalena s urokem 19% RPSN. Volala mi slecna od Equa, ze si o konsolidaci nemuzu zazadat pri pujcce pod 20000,-. Doporucila mi abych si zazadal nejdriv o pujcku 36000,- a pak si ji konsolidoval. Chtel bych se vas zeptat, jestli by nebylo vyhodnejsi si vzit rovnou pujcku na 36000+10640+10000+5000 a probihajici pujcku si predcasne splatit. Popripade pokud bych vec resil novou pujckou a pak konsolidaci, jak dosahnout co nejvyhodnejsiho uroku. Napriklad jestli si u nove pujcky nemam zazadat jen o 20000,- a o co nejmensi dobu splatnosti - abych docilil co nejmensi splatne castky pro konsolidaci, kde uz bych si nastavil delsi dobu splaceni a tech 16000,- navic. Dekuji za odpoved s pranim hezkeho dne Mirek

Dotaz poslal/a: Midnight, 08. 03. 2018 15:14

Dobrý den, u Raiffeisen Bank můžete požádat rovnou o konsolidaci Vašich závazků i o hotovost navíc, celkem tedy o 61.640 Kč. V průběhu trvání úvěru budete hradit splátky na základě standardní úrokové sazby. Po řádném doplacení úvěru Vám bude vyplacen finanční bonus odpovídající rozdílu zaplacených úroků za standardní úrokovou sazbu a bonusovou sazbu. Bonusová sazba se odvíjí od výše půjčky a počtu měsíčních splátek. Pokud byste si vzal výše uvedenou částku na dobu delší, než 60 měsíců, tak by Vaše bonusová sazba činila 9,9 %.O konsolidaci můžete požádat i online. Veškeré papírování s Vaší starou bankou ohledně převodu půjček vyřídíme za Vás, navíc u nás nebudete platit žádné poplatky za sjednání ani vedení půjčky. Hezký den.

Raiffeisenbank, a.s., Tereza Hladišová, 13. 03. 2018 14:45

cidzincí

Prosím v ktorej banke môžem skúsiť požiadať o uver bez ručiteľa kedže som cudzinec pracujucí v českej republike a nemám trvali pobyt v čechách ale na slovensku potrebujem uver vyplatiť dlhy na slovensku ktorá banka mi môže pomôcť a nebude vidieť uverový register na slovensku

Dotaz poslal/a: janmikula, 26. 02. 2018 13:06

Dobrý den, každá banka má vlastní pravdila, která používá k posouzení, zda úvěr poskytne. Standardně ale platí, že banky v České republice do slovenských registrů nenahlíží.

Raiffeisenbank, a.s., Tereza Hladišová, 27. 02. 2018 10:58

splátka úvěru

Dobrý den, mám dotaz který se týká VS 90110310 částka 4 162,-Kč. Zajímalo by mě jestli posíláte na konci roku kolik je zaplaceno právě na VS 90110310. Dále jestli je to možné jsem chtěla poprosit o zaslání splátkového kalendáře. Můj zůstal u JUDr.Ivan Hanovský advokát č.ev.ČAK 03613, který je momentálně na JIP Louny a není možné se s ním spojit. Děkuji a přeji hezký den Hana Řípová, email:sitronek@seznam.cz

Dotaz poslal/a: Hana61, 16. 01. 2018 13:32

Vážená paní Řípová, v tomto případě je nutné, abyste se obrátila přímo na banku která Vám úvěr poskytla a která Vám jako jediná může na dotazy ke konkrétnímu úvěru relevantně odpovědět. Děkuji za pochopení a přeji pěkný den, Vendula Kohoutová, Produktový specialista pro Raiffeisenbank a.s.

Vendula Kohoutová, 17. 01. 2018 08:52

Úvěr na rekonstrukci bytu

Dobrý den, plánuji rekonstrukci družstevního bytu v hodnotě 400.000Kč. Jako zaměstnaec banky mám možnost čerpat půjčku s úrokovou sazbou 4.9%. Nevím však jestli je to vhodná varianta pro financování rekonstrukce. Prosím o radu, jaká by byla nejlepší vhodná varianta. Děkuji S pozdravem Lukávš Valíček

Dotaz poslal/a: Lukerino, 07. 01. 2018 21:48

Vážený pane Valíčku, rekonstrukci bydlení můžete řešit např. hypotékou, úvěrem ze stavebního spoření nebo Vámi zmíněným spotřebitelským úvěrem. U menších rekonstrukcí bývá nejvýhodnější využít stavebního spoření. Pokud plánujete rekonstrukci takto finančně náročnou pak je pro Vás lepší variantou hypoteční úvěr. Zde je ovšem třeba ručit nemovitostí (jinou než v družstevním vlastnictví) a dokládat faktury. Neúčelový spotřebitelský úvěr je pak nejjednodušším řešením financování rekonstrukce. Úroky jsou sice oproti hypotéce či stavebnímu spoření vyšší, nemusíte ale dokládat žádné faktury ani ručit nemovitostí jako u předchozích variant. Zaměstnanecký úrok 4,9% pro spotřebitelský úvěr je v porovnání s trhem v každém případě výhodný. S přáním krásného dne, Vendula Kohoutová Produktový specialista Raiffeisenbank a.s.

Vendula Kohoutová, 08. 01. 2018 12:59

Zaimo

Dobrý den,u společnosti Zaimo mám bohužel úvěr 95t.na 4 roky a přeplatim 145t.Mohlo by se tohle,už brát jako lichva?Do toho firma Zaimo asi ukončila činnost u nás a vůbec se k nim nejde dovolat na žádný číslo.Nemala by mít firma nějaký spojení,Když má své klienty?Děkuji za radu.

Dotaz poslal/a: papuspeed, 22. 11. 2017 12:38

Dobrý den, na posouzení zda je požadovaná úplata už tak vysoká, že může jít o lichvu nejsou k dispozici jednoduchá vodítka. Na lichvu nelze nahlížet jen z rozdílu poskytnutého plnění a požadované úplaty. Poskytovatel každého spotřebitelského úvěru má povinnost poskytnout klientovi své kontaktní údaje a nepochybně má být jejich prostřednictvím dosažitelný. Pokud společnost kontaktovat nelze, pak je na místě obrátit se na advokátní kancelář. V každém případě Vám doporučujeme Vámi sjednaný úvěr splatit formou jeho převedení do banky ve které získáte nejen výrazně výhodnější úrokovou sazbu, ale Váš úvěr můžete splácet i mnohem delší dobu. S přáním pěkného dne, Vendula Kohoutová Produktový specialista pro Raiffeisenbank a.s.

Vendula Kohoutová, 23. 11. 2017 13:02

Sloučení půjček

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat na sloučení půjček. Mám jich moc a špatně se mi to splácí, tak mi bylo od mé banky nabídnuto sloučení půjček. Mám hotovostní půjčku i od Providentu a vždy jsem všechno platila jak jsem měla. Problém je ten, že aby mi byly všechny půjčky sloučeny do jedné, tak potřebuji, aby mi Provident předělal mou hotovostní půjčku na bezhotovostní, aby se jim mohl zbytek půjčky doplatit (bylo mi od nich řečeno, že nelze hotovostní půjčku doplatit na účet). V bance mi vysvětlili, že je možné ji předělat na bezhotovostní, že měli klienty co to také takhle vyřešili, ale že se mám připravit na to, že se od Providentu budou cukat a že na to mají 30 dnů ze zákona a že nesmím ustoupit. Chci se zeptat, zda je to opravdu možné, aby mi byla půjčka převedena na bezhotovostní. Děkuji.

Dotaz poslal/a: Barbaroza, 10. 10. 2017 14:11

Dobrý den, v tomto případě je nutná znalost dohodnutých smluvních podmínek a konkrétního produktu poskytovaného společností Provident. Bez detailních informací bohužel nelze odpovědět relevantně. Zákon ale způsob úhrady dluhu výslovně nereguluje. S přáním krásného dne, Vendula Kohoutová, Produktový specialista Raiffeisenbank a.s.

Vendula Kohoutová, 13. 10. 2017 16:07

Úvěr na cokoliv bez zástavy

Dobrý den, chtěla bych úvěr ve výši 700 000 na cokoliv bez zástavy nemovitosti.Kde by bylo možné splácet delší dobu . Je takový úvěr vůbec možný? Nebo existuje nějaká jiná alternativa? Děkuji za odpověď

Dotaz poslal/a: Skob90, 08. 10. 2017 18:40

Dobrý den, i neúčelové spotřebitelské úvěry ve výši 700 000 Kč banky poskytují. Obvykle však s maximální dobou splatnosti 10 let. Doporučuji Vám obrátit se s Vaší poptávkou na vícero bank a po posouzení jejich nabídky z nich vybrat tu nejvýhodnější. S přáním pěkného dne, Vendula Kohoutová, Produktový specialista pro Raiffeisenbank

Vendula Kohoutová, 09. 10. 2017 10:01

Úmrtí klienta

Dobrý den, před týdnem mě umřela máma. Měla úvěr od Home Creditu. Její přítel tvrdí, že by měl být pojištěný proti smrti, ale na Home Creditu mě řekli, že ne a po přepojení na jiného operátora mě bylo řečeno, že tuto informaci mě nemůžou poskytnout. Úmrtní list zatím nemám. Zajímalo by mě, jestli Home Credit má možnost popřít, že pojištění bylo uzavřeno. Smlouvu se nám nedaří dohledat.

Dotaz poslal/a: obax, 25. 09. 2017 17:16

Dobrý den, v tomto případě budou klíčové dohodnuté podmínky týkající se sjednaného úvěru maminky. Poskytovatel služby Home Credit a.s., by měl tyto podmínky, včetně doplňkových služeb jako je pojištění, respektovat a postupovat dle nich. Zdrženlivost při sdělování informací o klientce poskytovatele je pochopitelná, avšak jakmile bude možné úmrtí klientky poskytovateli služby doložit a bude zřejmé, že jste účastníkem dědického řízení, nemělo by sdělení informací o bližších podmínkách sjednaného úvěru nic bránit. S pozdravem Vendula Kohoutová, Raiffeisenbank a.s.

Vendula Kohoutová, 27. 09. 2017 10:46

Sance na pujcku

Hezky den. Obracim se na Vas s dotazem. Rada bych si pujcila 150-250 000,- na vybaveni bytu a veci kolem. Mesicni prijem mam 13400,- z toho platim 1 300,- pausal a zbytek je na volnocasove aktivity. Pritel bere 16 000,- a plati vsechno on. Najem, energie, svuj pausak, jidlo, tv a internet, protoze jemu chodi penize na ucet, zatimco ja je dostavam na ruku. V praci mi v zari konci zkusebni doba a hned bych si chtela pujcit. V tom vidim ten problem, ze z pohledu banky jsem pro ne rizikovy zadatel. S firmou, kde pracuji, mam uz jistou minulost, ctyri roky brigadnicka smlouva a v cervnu jsem dostala smlouvu na dobu neurcitou. Muze k tomuto banka prihlizet a dat mi to vetsi score? A celkove z toho, co jsem napsala, jaka je pro me pravdepodobnost schvaleni? Predem dekuji za odpoved

Dotaz poslal/a: LucyDorner, 19. 08. 2017 12:47

Dobrý den, pro kladné posouzení žádosti o úvěr je ve většině bank podmínkou pracovní poměr na dobu neurčitou a současně zasílání mzdy na účet. Peníze na ruku obvykle nejsou akceptovány. V tomto případě by tedy bylo vhodnějším řešením aby o úvěr zažádal Váš partner. Důležité je také nemít záznam v registrech ohledně špatné platební morálky u úvěrů v minulosti. V každém případě, schválení Vaší žádosti je vždy na individuálním posouzení konkrétních bank dle jejich nastavených pravidel. Pěkný den, Vendula Kohoutová, Produktový specialista pro úvěry, Raiffeisenbank a.s

Vendula Kohoutová, 21. 08. 2017 09:24

Stránka 2/2

2

Následující

Partner sekce

Raiffeisenbank, a.s.

Raiffeisenbank, a.s.

Raiffeisenbank a.s. poskytuje od roku 1993 v České republice široké spektrum bankovních služeb soukromé i podnikové klientele. Banka se primárně zaměřuje na movitější a náročnější klientelu, která má zájem o vysokou kvalitu služeb, aktivní správu svých financí a profesionální poradenství. Klienty obsluhuje v síti více než 120 poboček a klientských center, poskytuje rovněž služby specializovaných hypotečních center, osobních, firemních a podnikatelských poradců. Podle celkových aktiv je Raiffeisenbank pátou největší bankou na českém trhu, která dává práci téměř třem tisícovkám zaměstnanců. Majoritním akcionářem banky je rakouská finanční instituce Raiffeisen Bank International AG (RBI). RBI zajišťuje služby firemním a investičním klientům v Rakousku a dále obsluhuje klienty v řadě zemí střední a východní Evropy. Od roku 2005 jsou akcie skupiny kótovány na vídeňské burze.

Za tuto kategorii odpovídá:

Tereza Hladišová

Markéta Petrusová

http://www.rb.cz

Aktuální články

Na přehled pro zdravotní pojišťovnu je poslední den

Na přehled pro zdravotní pojišťovnu je poslední den

Pondělí 2. srpna je posledním dnem pro odevzdání přehledu o příjmech a výdajích zdravotní...více

Jak určit alimenty? Pomozte najít vylepšení

Jak určit alimenty? Pomozte najít vylepšení

Ministerstvo spravedlnosti předložilo k veřejné konzultaci materiál týkající se určování...více

Můžeme kritizovat bitcoin? Jak to vidí Vávra, Stroukal a Pilař

Můžeme kritizovat bitcoin? Jak to vidí Vávra, Stroukal a Pilař

Jaká jsou největší úskalí investice do kryptoměn? Co by se stalo, kdyby bitcoin stál milion...více

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.