Poradna - Cestovní pojištění

Sjednat si cestovní pojištění na cestu do zahraničí se rozhodně vyplatí. Jestli chcete porovnat nabídky pojišťoven, mrkněte se na srovnání cestovního pojištění. Pokud máte ohledně cestovního pojištění nějaké dotazy, zeptejte se odborníků v naší poradně.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

POROVNEJTE NABÍDKY POJIŠTĚNÍ, VYBERTE NEJVHODNĚJŠÍ A UŠETŘETE

Správně nastavené pojištění vám pomůže překonat nepřízeň osudu. Nespoléhejte se na náhodu.

Všechny dotazy

pojistka v několika pojišťovnách současně.

dobrý den, zajímalo by mě, jestli je nějaký problém v tom, když se člověk pojistí u dvou a více pojišťoven současně. dostane pak pojistné od všech a nebo bude spoustu let platit, a až dojde k nějakému plnění, pojišťovny se z toho vyzují?. mám například dvakrát pojištěné dávky při pobytu v nemocnici, a napadlo mě, jestli to neplatím zbytečně.zajímalo by mě to taky u ostatních pojistek-životní, nemovitosti atd(to už jenom pro zajímavost. a pokud tady ta možnost, že někdo platí víc pojistek zbytečně existuje, nešel by pak na peníze.cz zveřejnit o tom nějaký obsáhlejší článek? asi by se pak dost lidí divilo, co jim někteří pojišťováci doporučili. děkuji, šturma

Dotaz poslal/a: stupl, 06. 11. 2011 03:20

Dobrý den. V tomto případě je třeba rozlišit o jaký druh pojištění se jedná. Pokud budeme mluvit o osobním (životním, rizikovém, úrazovém apod.) pojištění, tak tam to problém není. Můžete mít několik pojistných smluv a ze všech podle jejich podmínek čerpat plnění. Jinak je to u majetkového pojištění (domů, bytů, vozidel, podnikatelů apod.). V tomto případě by bylo nesmyslné mít jeden majetek pojištěn vícekrát, protože čerpat můžete pouze plnění z jedné pojistné smlouvy. Pokud by nkdo měl majetek pojištěn dvakrát a čerpal plnění z obou pojistných smluv, dopustil by se pojistného podvodu. Proto je ve většině druhů majetkového pojištění obsaženo prohlášení, že předmět pojištění není pojištěn u jiné pojišťovny. Hezký den.

ČSOB Pojišťovna, a.s., Pavel Bartík, 07. 11. 2011 06:06

Pojisteni zavazadel

Dobry den, je mi vubec platne cestovni pojisteni, kvuli zavazadlum v pripade, ze jedu na nakupni vikend a nedej boze se kufr pri ceste zpet ztrati (na letisti, pri preprave apod.) ?

Dotaz poslal/a: KatelynDenise, 27. 10. 2011 10:30

DObrý den. Pokud se kufr ztratí ve chvíli, kdy jej má od Vás někdo převzatý (letecká společnost, hotel apod.), tak Vám cestovní pojištění nepomůže a musíte vymáhat škodu po tom, kdo měl kuftr opatrovat. V mezičase se pojištění zavazadel hodit může. Ale popravdě řečeno plnění z tohoto připojištění není příliš časté. Pojišťovny uplatňují dost výluk a splnit všechny podmínky, aby mohlo být plněno, není snadné. Hezký den.

ČSOB Pojišťovna, a.s., Pavel Bartík, 28. 10. 2011 08:32

proplacení výdajů za telefon při komunikaci s asistenční službou ze zahraničí

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na proplacení hovorů s asistenční službou, již jsem musela kontaktovat ze zahraničí. Na dovolené jsem řešila vážnější zdravotní problémy, pojištěna jsem byla u pojišťovny Generali a veškeré postupy jsem telefonicky konzultovala s jejich asistenční službou. Výdaje za telefony asistenční službě se vyšplhaly do výše asi 3000 Kč. (jednalo se o příchozí i odchozí hovory) Před cestou (červenec 2010) jsem nalezla v podmínkách pojišťovny generali, že všechny hovory s asistenční službou jsou na účet VOLANÉHO, nyní tam ale stojí, že jsou na účet VOLAJÍCÍHO. Nedošlo ke změně této podmínky v nedávné době? Asistenční služba mi doporučovala neplatit ošetření hotově a domluvit se na místě s lékařem na vystavení faktury za vyšetření. Protože lékaři na toto opatření nechtěli přistoupit, doporučila mi asistenční služba, ať je spojím přímo s lékařem, že mu všechno vysvětlí. O to se (neúspěšně) snažili dlouhými (a drahými) telefonáty z mého osobního telefonu. Mám nárok na proplacení těchto telefonických hovorů? Mnohokrát děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: sunnyh, 26. 09. 2010 11:00

Dobrý den. Odpověď na tento dotaz není možná bez znalosti konkrétních okolností případu. Zejména pojistných podmínek, obsahu komunikace s asistenční službou apod. Bude třeba řešit to s konkrétní pojišťovnou. Hezký den.

ČSOB Pojišťovna, a.s., Pavel Bartík, 26. 09. 2010 02:58

Leky

Dobry den,jsem uz 9mesicu v USA,platim si take celou dobu pojisteni (HZP) i ty karticky vsechny mam.A potrebovala bych gynekologicke vysetreni a antikoncepci.Proplati mi pri navratu do Ceske republiky pojitovna to vysetreni a tu antikoncepci??Dekuji za odpoved

Dotaz poslal/a: cizinec, 20. 07. 2010 07:28

Dobrý den. Pokud máte platné cestovní pojištění a pokud není typ ošetření, který potřebujete u HZP vyloučen, tak Vám pojišťovna škodu měla uhradit. Nicméně doporučuji se obrátit s konkrétním dotazem přímo na konkrétní pojišťovnu. Hezký den.

ČSOB Pojišťovna, a.s., Pavel Bartík, 20. 07. 2010 08:14

Mohu mít pojištění u více pojišťoven?

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda mohu být na jednu dovolenou pojištěná u více pojišťoven. Jedeme v září do Egypta na 14 dní a máme pojištění od cestovní kanceláře od které máme zájezd. Zároveň bych si ráda pro klid duše udělala pojištění ještě u pojišťovny, která nám spravuje veškeré pojistky domácnosti apod a máme s ní dobré zkušenosti. Pokud by se na dovolené potom cokoliv přihodilo, budu mít pojistné plnění od obou pojišťoven? jde mi hlavně o to, že nás mohou chytit zuby nebo jakákoliv další pohroma a na dovolené nám nebudou stačit peníze na pokrytí lékařské péče. A další dotaz mám, pokud se něco přihodí vždy mohu volat na asistenční službu, která je schopná mi pomoci a poradit ve všem co se přihodí a i zařídit úhradu škodu která mi na dovolené vznikne? Děkuji velice doufám, že jsem to popsala srozumitelně. S pozdravem Soňa Ryzcová

Dotaz poslal/a: sonnjja, 20. 07. 2010 05:02

Dobrý den. Cestovní pojištění si můžete sjednat u více pojišťoven. Plnění můžete čerpat vždy pouze od jedné (nemůžete si nechat ošetření proplatit dvakrát). Druhé cestovní pojištění můžete využít k dočerpání v případě, že limit u jednoho nebude stačit. Asistenční služba Vám ve všech případech pomůže vše zorganizovat a poradí jak postupovat. S úhradou škody za Vás už to tak jednoznačné není. U drobnějších částek (levnější léky, ošetření u zubaře) může asistenční služba nechat úhradu na Vás. U větší služby zajistí ošetření a dodatečně uhradí škodu pojišťovna. U různých pojišťoven mohou být limity "drobnějších ošetření" různé. Hezký den.

ČSOB Pojišťovna, a.s., Pavel Bartík, 20. 07. 2010 08:12

Cest. pojištění - auto z půjčovny

Dobrý den, existuje na trhu cestovní pojištění, které zahrnuje rizika spojená s půjčením auta v zahraničí? Našel jsem pouze cestovní pojištění od Evropské cestovní pojišťovny, která nabízí pojištění "spoluúčasti při dopravní nehodě", ovšem pojistné plnění je dle podmínek do 5000Kč, což mi nepřipadá dostatečné (leckde je spoluúčast v řádech 500-1000Euro). Lze si nějak připojistit rizika, která nezahrnuje základní pojištění CDW, "dodávané" půjčovnou? Děkuji.

Dotaz poslal/a: cestovatel, 09. 06. 2010 10:37

Dobrý den. Není mi znám žádný produkt, který by v plném rozsahu tato rizika pokrýval. Spíše bych očekával, že jej bude umět nabídnout půjčovna vozidel jako nadstandardní službu. Hezký den.

ČSOB Pojišťovna, a.s., Pavel Bartík, 09. 06. 2010 10:44

Pojištění zavazadel

Hodně pojišťoven nabízí připojištění pro ztrátu zavazadel. Slyšel jsem ale, že mi uhradí škodu, jenom ve velmi omezených případech. Je to pravda?

Dotaz poslal/a: Honza78, 09. 01. 2008 12:01

Dobrý den, ano, máte pravdu, pojišťovny hradí škodu, jen pokud jsou splněny některé podmínky pro vznik pojistného plnění. Níže Vám zasílám odkaz, kde naleznete, kdy vzniká pojistné plnění pojištění zavazadel pojišťovny Uniqa: https://cesty.uniqa.cz/pdf/castE.pdf a pojišťovny Generali: V. Zvláštní pojistné podmínky pro pojištění osobních věcí a zavazadel (ZPP CEP OVZ) Článek 1 Předmět pojištění Předmětem pojištění jsou zavazadla a věci osobní potřeby obvyklé pro daný účel cesty, které si pojištěný vzal na cestu, případně je prokazatelně pořídil během cesty. Článek 2 Pojistná událost Pojistnou událostí se rozumí: a) poškození nebo zničení věci přírodní katastrofou (sněhovou či ledovou lavinou řítící se do údolí, zemětřesením o síle min. 6. stupňů mezinárodní stupnice, sesuvem půdy a zřícením skal působením gravitace) či jiným přírodním nebezpečím (vichřicí o síle min. 75 km/h, krupobitím, přímým úderem blesku, pádem stromu, pádem letadla, povodní, záplavou, požárem); b) poškození nebo zničení věci vodou z vodovodního zařízení; c) poškození, zničení, odcizení nebo ztráty věci při dopravní nehodě nebo následkem úrazu nebo náhlého onemocnění pojištěného, v jehož důsledku byl pojištěný zbaven možnosti si je opatrovat či zajistit proti krádeži; d) krádeže věci vloupáním: - právo na plnění vzniká jen tehdy, byla-li pojištěná věc ukradena způsobem, při kterém pachatel prokazatelně překonal překážky chránící pojištěné věci před odcizením a pokud pojistná událost nevznikla v důsledku použití paděla ných klíčů; - o pojistnou událost se jedná, pokud byla věc ukradena výše uvedeným způsobem z ubytovacího zařízení, v němž byl pojištěný ubytován (hotel, apartmán, bungalov, přívěs), nebo z vozidla zaparkovaného na hlídaném parkovišti, což je nutné doložit příslušnými doklady, nebo z uzavřeného a uzamčeného zavazadlového prostoru motorového vozidla, za předpokladu, že zavazadla nebyla zvnějšku viditelná; e) loupežné přepadení, při kterém se pachatel zmocnil pojištěné věci způsobem, při němž použil proti pojištěnému násilí nebo pohrůžky bezprostředního násilí; f) zpoždění řádně zaregistrovaných zavazadel, která byla přepravována leteckým dopravcem a nebyla tímto dopravcem pojištěnému doručena do šesti hodin po jeho příletu do cílového místa v zahraničí; g) poškození, zničení nebo krádež věci, ke které došlo v době, kdy byla svěřena dopravci k přepravě na potvrzenku nebo podle pokynů dopravce uložena v prostoru určeném pro společnou přepravu zavazadel. Článek 3 Výluky z pojištění 1. Pojištění se nevztahuje na: a) peníze, šeky, ceniny, vkladní knížky, platební karty a jiné karty nahrazující hotové peníze či předplacené karty, obligace, akcie, vkladové listy, a obdobné cenné papíry, cestovní pasy, řidičské průkazy, jízdenky, letenky a jiné doklady a průkazy všeho druhu; b)klenoty, předměty z drahých kovů, drahé kovy, věci sběratelského zájmu, starožitnosti, věci umělecké a historické ceny a jiné cennosti; výjimku tvoří snubní prsteny pojištěného, které jsou osobní povahy; c) motorová vozidla, přívěsy a návěsy, motocykly, motokola, jízdní kola a obdobná zařízení s vlastním pojezdovým pohonem, lodě, plavidla apod., včetně jejich příslušenství, pohonné látky a náhradní díly do automobilů; d) věci sloužící k výkonu povolání nebo výdělečné činnosti; e) zvířata; f) záznamy na nosičích zvuku a záznamu, případně na jiných informačních a řídících systémech, na počítače, na hodnotu věcí vyplývající z autorského práva a práva průmyslového vlastnictví; g) věci v době, kdy byly předány na potvrzení do úschovy; tato výluka se nevztahuje na věci zcizené vloupáním, které byly pojištěným předány do úschovy nebo uloženy do trezoru v ubytovacím zařízení, v němž byl pojištěný ubytován. 2. Za krádež s překonáním překážek se nepovažuje: a) odcizení věcí ze stanu nebo obdobného zařízení, majícího nepevné stěny či stropy z plachtovin apod., a to ani tehdy, byl-li stan nebo obdobné zařízení uzamčeno; b) rozříznutí či jiné poškození zavazadel, batohů apod.; c) otevření zavazadel, které jsou zajištěny zdrhovadly, přezkami apod. 3. Poškozením věci se rozumí změna stavu věci, kterou je objektivně možno odstranit opravou nebo taková změna stavu věci, kterou objektivně není možno odstranit opravou, přesto však je věc použitelná k původnímu účelu. Zničením věci se rozumí změna stavu věci, kterou objektivně není možno odstranit opravou, a proto věc již nelze dále používat k původnímu účelu. Článek 4 Povinnosti pojištěného při škodné události Pojištěný je povinen: 1. Do 24 hodin od zjištění škodné události tuto skutečnost ohlásit policii. 2. Předložit na vyžádání pojistitele potřebné doklady týkající se škodné události, např. doklad o způsobu překonání překážek chránících věci před odcizením s potvrzením seznamu odcizených, ztracených nebo zničených věcí. Náklady spojené s obstaráním policejní zprávy a eventuelně konečného šetření hradí pojištěný. 3. Předložit: a) policejní protokol obsahující seznam odcizených či poškozených věcí, včetně stanovení jejich hodnoty; u věcí převyšujících hodnotu 2 000 Kč je nutné přiložit doklady o jejich pořízení; doklady ze zahraničí (policejní protokol apod.) předložit v českém překladu, úředně ověřeném, který si pojištěný pořídí na vlastní náklady; b) potvrzení organizace odpovědné za škodu (hotel apod.) nebo vyžádat si toto potvrzení od policie; c) při úrazu, který nastal při dopravní nehodě, kdy současně došlo k poškození věcí osobní potřeby pojištěného, za něž bude požadováno plnění pojistitele, vyhledat bez zbytečného odkladu lékařské vyšetření a vyžádat si od lékaře příslušné potvrzení; pokud byly okolnosti případu vyšetřovány policií, vyžádat si také potvrzení od policie; d) v případě poškození či zničení věcí je nutno doložit fotodokumentaci nebo jiný důkazní materiál; e) v případě zpoždění řádně zaregistrovaných zavazedel letenku či obdobný cestovní dokument, potvrzení od letecké společnosti o zpožděném dodání zavazadel s datem a hodinou plánovaného a skutečného dodání zavazadel anebo potvrzení o nedoručení zavazadel a účty za nákup nezbytných náhradních věcí. 4. Sdělit pojistiteli bez zbytečného odkladu, že v souvislosti s pojistnou událostí bylo zahájeno trestní řízení a informovat pojistitele o průběhu a výsledcích tohoto řízení. Článek 5 Pojistné plnění 1. Pojistitel poskytne pojistné plnění ve výši škody, maximálně však ve výši horního limitu pojistného plnění stanoveného pojistitelem. 2. Pojistitel poskytne pojistné plnění v případě: a) zničení, krádeže vloupáním, odcizením nebo ztrátou pojištěné věci ve výši odpoví dající přiměřeným nákladům na znovupořízení stejné nebo srovnatelné nové věci; b) poškození pojištěné věci ve výši odpovídající přiměřeným nákladům na její opravu, a to až do výše odpovídající časové ceně pojištěné věci; plnění pojistitele za opravu poškozené věci nesmí převýšit částku pojistného plnění stanovenou pro případ jejího zničení, krádeže vloupáním, odcizení nebo ztráty; c) zpoždění řádně zaregistrovaných zavazadel ve výši prokazatelně vynaložených nákladů, které byl pojištěný nucen vynaložit na pořízení nezbytných náhradních věcí (např. hygienických potřeb, oblečení, apod.), maximálně však do výše 5 000 Kč. O částku vyplacenou v souvislosti se zpožděním řádně zaregistrovaných zavazadel sníží pojistitel pojistné plnění v případě jejich ztráty. Pojistitel není povinen plnit, dojde-li ke zpoždění řádně zaregistrovaných zavazadel nepravidelné letecké linky (charter); d) poškození, zničení nebo krádeže věci, ke které došlo v době, kdy byla svěřena dopravci k přepravě na potvrzenku nebo podle pokynů dopravce uložena v prostoru určeném pro společnou přepravu zavazadel, maximálně však do výše 5 000 Kč. 3. Časovou cenou se rozumí cena, kterou měla věc bezprostředně před pojistnou událostí, a stanoví se z nové ceny věci, přičemž se přihlíží ke stupni opotřebení nebo jiného znehodnocení anebo k zhodnocení věci, k němuž došlo její opravou, modernizací nebo jiným způsobem, s přihlédnutím k jejímu stáří a opotřebení (amortizaci), které vzniklo před pojistnou událostí. 4. Na pojistitele nepřechází vlastnictví nalezené pojištěné věci, za kterou pojistitel poskytl pojistné plnění v důsledku pojistné události plynoucí z těchto ZPP CEP OVZ.

Martina Čabounová, 15. 01. 2008 12:58

Kolik stojí pojištění při cestě na Antarktidu

Pojišťujete i speciální cesty - například horolezecké výpravy nebo jiné extrémní sporty? Pokud ano, jaké jsou cenové podmínky.

Dotaz poslal/a: Petr Dvořák, 15. 01. 2008 10:35

Dobrý den, připojištění pro extrémní sporty nelze sjednat on-line, pouze na pobočce pojišťovny, kde Vám zároveň sdělí i ceny tohoto pojištění. Pokud budete mít ještě jakékoliv dotazy, neváhejte mne kontaktovat. S pozdravem Martina Čabounová

Martina Čabounová, 15. 01. 2008 10:42

dotaz

Dobrý den, prosím o sdělení: Na 183 dní jedu do Kanady a během pobytu navštívím Kubu. Bude mi platit pojištění do Severní Ameriky i na Kubě a kolik zaplatím za mini pojištění za 183 dnů. Děkuji. Nováková

Dotaz poslal/a: , 09. 10. 2007 14:42

Vážená paní Nováková, cestovní pojištění Vám platí pro oblast světa, to znamená, že Vám bude platit i na Kubě. Ceny tohoto pojištění si můžete porovnat na stránkách http://www.penize.cz/online/pojisteni/cestovni-pojisteni/, kam si zadáte požadované parametry (které bohužel neznám), kde se Vám v porovnávači zobrazí ceny různých pojištění. Po kliknutí na nákupní košík si můžete Vámi vybrané pojištění sjednat on-line. S pozdravem Martina Čabounová, penize.cz

Martina Čabounová, 10. 12. 2007 18:15

jake cest pojisteni

vam mezi cest. pojistenim mini a exkluziv poj Generali, jaky je mezi nimi rozdil, kterou variantu byste doporucili pro zajezd do Tuniska?Predem dekuji za odpoved

Dotaz poslal/a: , 27. 11. 2007 14:58

Dobrý den, rozdíl mezi produkty Mini a Exkluziv je, že produkt Mini má ve standardu pouze pojištění léčebných výloh. Produkt Exkluziv obsahuje léčebné výlohy, pojištění úrazu, odpovědnosti za škodu a pojištění zavazadel. Doporučuji Vám proto uzavřít Generali Exkluziv, které obsahuje připojištění viz výše. S přáním pěkného dne Martina Čabounová, penize.cz

Martina Čabounová, 30. 11. 2007 09:50

Partner sekce

ČSOB Pojišťovna, a.s.

ČSOB Pojišťovna, a.s.

ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovnou nabízející celou řadu životních i neživotních pojištění pro fyzické i právnické osoby. Objemem předepsaného pojistného se řadí na 4. místo mezi všemi pojišťovnami českého trhu.

Za tuto kategorii odpovídá:

http://www.csobpoj.cz

Aktuální články

Hypotéky dál výrazně zlevňují, potvrzují čísla z bank

Hypotéky dál výrazně zlevňují, potvrzují čísla z bank

Průměrný úrok u hypotečních úvěrů v říjnu klesl na 2,36 procenta ze záříjových 2,47 procenta....více

Jak bezpečně platit na internetu? Pomůže i virtuální karta

Jak bezpečně platit na internetu? Pomůže i virtuální karta

Stovky lidí měsíčně přicházejí o peníze kvůli zneužití platební karty. Lze ji přitom ochránit...více

Televize může zčernat už za týden. Starý signál končí

Televize může zčernat už za týden. Starý signál končí

Nová fáze digitalizace je tu. První vysílače vypnou starý systém už na konci listopadu,...více

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.