Poradna - Vývoj měnových kurzů

Zajímá vás vývoj měnových kurzů? Chcete co nejvýhodněji nakoupit valuty? Podívejte se na kurzy měn (známe i ty exotické) nebo se zeptejte našich odborných poradců. Pokud nechcete čekat na odpověď (poradna je vytížená, a tak může přijít až za tři pracovní dny), zkuste si projít seznam nejčastějších dotazů, je pravděpodobné, že podobný dotaz měl někdo před vámi. Hodit se může i převodník měn.

Vkládat dotazy může jenom zaregistrovaný uživatel…

Přihlásit se

Porovnejte si nabídky, vyberte tu nejvýhodnější a ušetřete.

Chcete výhodně investovat? Nalezneme pro vás optimální řešení.

Všechny dotazy

Jak získat na posílení kurzu CZK z EUR

Dobrý den, žiji a vydělávám v zahraničí a mám volné prostředky v EUR z investičního hlediska v již zajímavé výši. Hledám způsob, jak je zhodnotit využitím konce intervencí ČNB a předpokládaného posílení CZK. Co byste zvolili v mé kůži - nákup a následný prodej CZK a jakou formou? Nebo jiný investiční nástroj? Děkuji.

Dotaz poslal/a: naryel, 01. 02. 2017 19:11

Dobrý den, s tím vám bohužel neporadím, háček je v načasování druhé části obchodu. Dejme tomu, že koruna bude za tři měsíce silnější třeba o 5 %. Budete se ptát, jestli už tedy nakoupit zpátky eura, nebo ještě čekat. A já vám řeknu, že to nevím, protože neznám způsob, jak předpovídat krátkodobý vývoj měnových kurzů… Tím pádem ani neradím na ně spekulovat pomocí jiných nástrojů, např. derivátových obchodů…

Aleš Tůma, 30. 03. 2017 10:55

Ruský rubl

Zajímala by mě prognóza vývoje kurzu ruského rublu. Bude dál padat nebo poroste - a o kolik asi? Podobný dotaz byl zodpovězen před cca půl rokem avšak došlo jistě k nějakému vývoji vlivů na kurz rublu. Jak to vidíte dnešníma očima? Děkuji.

Dotaz poslal/a: majol, 31. 08. 2015 21:15

Dobrý den, asi jste se ptal v jiné poradně, protože tady dotaz na rubl nevidím. Před půl rokem jsem totiž nevěděl, kam rubl půjde, a nevím to ani teď. Měnové kurzy se bohužel dají předpovídat extrémně těžko.

Aleš Tůma, 08. 09. 2015 13:50

Spořící účet Sberbank 4,5%

Dobrý den, Sberbank nabízí spořící účet s 4,5% p.a. Měna RUB vypadá též zajímavě, nejhorší má za sebou a potenciál k růstu je značný.nesouhlasíte? https://eshop.sberbankcz.cz/sporeni/sporici-ucet-rub

Dotaz poslal/a: deviatio, 20. 04. 2015 08:56

Dobrý den, jaký je potenciál rublu k růstu, to si bohužel netroufám předpovídat. Osobně bych kvůli atraktivnímu úroku neriskoval výrazně vyšší ztrátu na měnovém kurzu, to je zkrátka spekulace.

Aleš Tůma, 03. 05. 2015 21:11

Japonský jen

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký je předpoklad ve vývoji kurzu pro japonský jen vůči koruně. Děkuji. Smutná

Dotaz poslal/a: gabris123, 17. 03. 2015 09:18

K vývoji tohoto kurzu bohužel nemám žádnou analýzu. Měnové kurzy jsou poměrně notoricky nepředvídatelné, takže bych doporučoval na ně nespekulovat. Pokud řešíte načasování výměny peněz na cestu do Japonska, jen sice ke koruně v poslední době posílil, ale není daleko od průměru za poslední 2 roky - takže relativně vzato na tom nijak výrazně nevykrvácíte. Nějaké prudké zlevnění v dohledné době bych asi nečekal, koruna je teď celkem pod tlakem. Ale jak říkám, kurzové výkyvy jsou v podstatě nepředvídatelné.

Aleš Tůma, 30. 03. 2015 12:35

Spoření v GPB

Dobrý den, přibližně za 18-24 měsíců budu potřebovat částku kolem 5000 GPB. Lze v ČR sjednat, ideálně s britskou bankou nějaký spořicí účet/podílový fond pro pravidelnou měsíčíní investici? Podmínkou je, aby bylo možné vkládat prostředky bez velké zátěže při směně CZK -> GPB, je to možné? Děkuji, S. Novotný

Dotaz poslal/a: standa9784, 31. 12. 2014 14:49

Dobrý den, pokud je mi známo, v ČR jsou v nabídce pouze 2 librové podílové fondy. Jeden z nich je sice dluhopisový (KBC Sterlingrenta), ale je zaměřený na dlouhodobé dluhopisy (nyní cca 70 % portfolia se splatností nad 5 let). Vzhledem k úrokovému riziku mi nepřijde příliš vhodný na takto krátký horizont. Nevím o tom, že by v ČR služby přímo nabízela některá z britských bank. Některé české banky vám účet v GBP otevřou, ale doporučuji prostudovat ceník poplatků. Žebříček devizových kurzů najdete na konkurenčním serveru - www.mesec.cz/kurzy/nejlepsi-kurzy/ (pořadí se samozřejmě může měnit).

Aleš Tůma, 13. 01. 2015 16:43

Staré bankovky liber

Dobrý den, mám větší obnos bankovek v hodnotě 50ti liber. Platily do dubna 2014. V ČR už mi je za platné nevymění. Nevíte do kdy se dají vyměnit v Anglii? popř. v jaké bance? Mockrát děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: Terezza, 02. 12. 2014 11:10

Dobrý den, bankovky vám kdykoliv vymění pobočka Bank of England. Neuvádí žádné konkrétní datum, do kdy by se to muselo stihnout, viz www.bankofengland.co.uk/banknotes/Pages/fiftywithdrawal/default.aspx Pobočky komerčních bank zřejmě nějaké časové omezení mít mohou.

Aleš Tůma, 02. 12. 2014 14:10

Zdaneni Bitcoinu

Dobry den, chtel bych se zeptat, jak to v CR funguje se zdanenim priju z bitcoinu? Nevim, jestli jsem zvolil vhodnou kategorii, ale zdala se mi nejblizsi. Pripadne mne prosim presunte. Situace se ma tak, ze czk vymenim za dolary, ktere pote v zahranicnich online smenarnach vymenim za bitcoiny. S bitcoiny pote provadim mnoho veci. Spekuluji s jejich vlastni hodnotou, obchoduji s nimi na forexovych trzich a nebo je pujcuji za urok. Co bych tedy mel vlastne danit? Mezi zisk z jednotlivych aktivit nebo az celkovy zisk z bitcoinu po prevedeni na dolary nebo czk? Pripadne, existuje zde neco podobneho jako u akcii, kdy se nemusi danit, pokud drzim bitcoin po nejakou delsi dobu? Dekuji za odpoved.

Dotaz poslal/a: Sobi26, 23. 07. 2014 15:01

Dobrý den, s touto otázkou vás asi budu muset odkázat na Generální finanční ředitelství (financnisprava.cz), které je tou nejvyšší autoritou v otázkách výkladu daňových předpisů. Ale možná bych počkal na přelom roku, až se přiblíží čas daňových přiznání... pokud ještě bude BTC existovat:)

Aleš Tůma, 24. 07. 2014 19:44

Cena stříbra

Dobrý den, lze v současnosti určit jestli budou mít letošní povodně nějakým zásadním způsobem vliv na cenu investičních kovů? Děkuji za odpověď.

Dotaz poslal/a: kaninskyr, 06. 06. 2013 09:55

Dobrý den, povodně v jedné malé středoevropské ekonomice neovlivní ceny drahých kovů, které určuje globální nabídka a poptávka. Pokud vím, ani v sousedních zemích nebyl zaplaven žádný významný průmyslový spotřebitel stříbra či producent slitků. Čili dopad bude nulový.

Aleš Tůma, 06. 06. 2013 14:22

výměna kun

Dobrý den, jedu na dovolenou do Chorvatska a chtěla bych vědět co je výhodnější. Jestli vyměnit koruny na kuny tady v ČR, nebo vybrat kuny z bankomatu v Chorvatsku. Děkuji

Dotaz poslal/a: knihovka, 25. 07. 2012 21:38

Dobrý den, výhodnost výběru z bankomatu záleží na tom, u jaké jste banky. Například v nabídce naší společnosti je Partners Konto, vedené u UniCredit Bank ČR a výběr v zahraničí je v rámci skupiny zdarma (v Chorvatsku Zagrebacka Banka). Levné výběry v rámci skupiny nabízí i Česká Spořitelna (Erste Bank Croatia). Přinejmenším u těchto dvou bank je tedy výhodné vybrat hotovost na místě.

Aleš Tůma, 27. 07. 2012 18:35

cnb

Dobry den, chtela bych se zeptat, co se stane jakmile ČNB zmeni svou diskontni sazbu?

Dotaz poslal/a: donatella, 15. 05. 2012 18:27

Dobrý den, diskontní sazba je sazba, kterou ČNB úročí přebytečnou likviditu, kterou si banky u ČNB ukládají tzv. overnight (přes noc). V praxi se jedná de facto o spodní hranici sazeb na mezibankovních trhu. Diskontní sazba se tradičně pohybuje stejně jako hlavní, tj. repo sazba. Snížení obou sazeb obvykle vede k poklesu tržních úrokových sazeb, čímž chce ČNB tzv. "zlevnit" peníze na trhu a pomoci ekonomickému růstu (a naopak). Co se týká vlivu na kurz koruny, za jinak stejných okolností by mělo snížení diskontní a repo sazby vést k oslabení české měny.

CYRRUS, a.s., 15. 05. 2012 18:39

Stránka 1/4

Předchozí

1

Partner sekce

Partners Financial Services, a.s.

Partners Financial Services, a.s.

Ryze česká akciová společnost Partners Financial Services, a.s., zahájila svou činnost v červnu roku 2007 a její hlavní aktivitou je poskytování nezávislého finančního poradenství. V roce 2009 se stala největší finančněporadenskou firmou v České republice a v roce 2010 překročil provizní obrat společnosti jednu miliardu korun. Do skupiny Partners patří i projekty Partners bankovní služby, Partners Akademie, Partners media a Partners investiční společnost. Zásluhu na úspěchu poradenství Partners má především objektivita, nabídka exkluzivních produktů a pečlivá příprava a vzdělání finančních poradců Partners. Odborníci a analytici Partners v čele s Pavlem Kohoutem, Alešem Tůmou, Dušanem Šídlem a Igorem Polanským publikují v předních českých médiích. V roce 2011 Partners vyhlásili 8. září Dnem finanční gramotnosti a spustili projekt pod stejným názvem ve spolupráci s organizací UNESCO. Partners se rozhodli vrátit finančnímu poradenství v České republice důstojnost, která mu náleží, a nabídnout klientům seriózní a komplexní pomoc s jejich rodinnými financemi.

Za tuto kategorii odpovídá:

Martin Tománek

http://www.partners.cz/

Partnerem poradny od: 1.6.2012

Aktuální články

Rychlonabíjecí futuristické retro. Test Hyundai Ioniq 5

Rychlonabíjecí futuristické retro. Test Hyundai Ioniq 5

Aby elektrická auta uspěla, musí být nejen ekologická a použitelná, ale také zajímavá....více

Západní mzdy, západní ceny. Pražské byty zdraží na dvojnásobek

Západní mzdy, západní ceny. Pražské byty zdraží na dvojnásobek

„Když budeme dotahovat západní výplaty, není důvod, aby byla Praha levnější než Mnichov,“...více

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Restaurace Coloseum míří na burzu, spouští i síť kaváren

Česká gastronomická skupina chce díky novému kapitálu od investorů snížit zadlužení z...více

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.