Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Poradna - Majetkové daně

Daň z nemovitosti a daň z převodu nemovitosti, zkrátka majetkové daně – víte, že existují, ale nejste se jisti, jestli je musíte platit? Zkuste se zeptat v naší daňové poradně. Pokud se vás daň z nemovitosti nebo ostatní daně spojené s vlastnictvím majetku týkají, jistě oceníte i naši nabídku daňových formulářů a kalkulaček.
  • Vašich dotazů přichází mnoho a my vám za ně děkujeme. Abychom neupřednostňovali kvantitu před kvalitou, tato poradna se každý den po vložení určitého počtu dotazů uzavře a dnes už je plno. Zkuste to prosím zítra.
    Děkujeme za pochopení.

Nejčastější otázky čtenářů

spolek

Dobrý den, rybářský spolek má ve vlastnictví rybník - vodní plocha. Dle § 8 odst. 1 písm. a) bod 4 z. č. 254/2001Sb., o vodách mu bylo vydáno povolení vodoprávním úřadem k chovu ryb, avšak ne za účelem podnikání. Je tento rybník předmětem daně z nemovitostí? Pokud ano, lze se z daně osvobodit dle § 4 odst. 1 písm. f? Spolek má ve vlastnictví stavbu, která leží na vedlejším pozemku a slouží jako sídlo spolku. Děkuji za odpověď.

Celý příspěvek a Odpověd

Pozemek s právem užívání parkování

Dobrý den, v bytovém domě jsme si v podzemní garáži koupili od developera podíl na pozemku s právem užívání parkovacího stání. Novostavba je 3 roky zkolaudovaná. Platí se v tomto případě daň z nabytí nemovitosti? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

daně

chtěl bych se zeptat bydlím v Jihočeském kraji mám nemovitost(garáž)v kraji Ústeckém nabyl jsem ji v srpnu loňského roku(2017) jak to udělat zaplatit daň z nemovitosti aniž bych musel tam jet?vůbec nic o tom nevím jsem úplný začátečník

Celý příspěvek a Odpověd

FAQ - Majetkové daně

Všechny dotazy

Sourozenci- daň z nabytí nemovitých věcí

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Sourozenci- daň z nabytí nemovitých věcí

Dobrý den, mám dva syny, darovala jsem mladšímu z nich byt v hodnotě 3,6 mil. s tím, že se vyrovná se svým bratrem. Synové se domluvili na částce 1,7 mil. a mladší syn si na to vyrovnání vzal hypotéku. Musí platit nějakou daň z nabytí nemovitosti? Děkuji za odpověď

Celý příspěvek a Odpověd

Doplňující dotaz k právu stavby

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Doplňující dotaz k právu stavby

Dobrý den, s.r.o. má pořízené úplatné právo stavby na 15 let. Za právo stavby bude platit vlastníkovi pozemku stavební plat ve výši cca 70 tis Kč ročně. Těch 70 tis Kč ročně může dát s.r.o. přímo do nákladů, konkrétně na který účet, anebo tato částka je součásti ocenění dlouhodobého hmotného majetku? Dle vyhlášky č. 500/2002 Sb., § 47 odst. 3 chápu, že úplatné plnění není součásti ocenění DHM - V případě práva stavby není součástí jeho ocenění stavba vyhovující právu stavby. Je-li při nabytí práva stavby oceněného jednou částkou jeho součástí stavba vyhovující právu stavby zřízená jinou účetní jednotkou nebo osobou, rozdělení ocenění práva stavby na část odpovídající stavbě a právu stavby se provede při respektování principu významnosti a věrného a poctivého zobrazení obou částí práva stavby.

Celý příspěvek a Odpověd

Daň z nabytí nemovitosti dar/vyrovnani

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Daň z nabytí nemovitosti dar/vyrovnani

Dobrý den, v případě daru nemovitosti s č.p.,pozemky + 1 nem. bez č.p.od matky jsem zproštěn od daně z nabytí nem., také se domnívám, že když proběhne s bratrem vyrovnani jako podmínka rozvazovací taktéž jsem zproštěn od daně z nabytí nem.. Problém je, že po našem otci jsme zdědili 1/6 pozemku a 1/6 stavby bez č.p.. Musím v tomto případě, když bratr vlastní 1/6 platit daň z nabytí nem.? V případě, že se mýlím, jak by se dala tato situace řešit. Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Převod mezi partnery

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Převod mezi partnery

Dobrý den, partner si vzal sám půjčku na pozemek - pozemek je tedy na katastru psán na něho. Pak jsme půjčku převedli na hypotéku, kterou už máme společně. Pozemek je stále na katastru psaný pouze na partnera. Nyní dokončujeme stavbu rodinného domu a rádi bychom vlastnili dům i pozemek napůl. Banka s tím problém nemá, jelikož jsme dlužníky oba. Ovšem jak to mezi sebou převést co nevýhodněji z hlediska daní? S partnerem spolu bydlíme asi pět let, nicméně bydliště máme vedené oba u svých rodičů - tudíž nevím, jak bychom to prokázali - například nějakým čestným prohlášením? Děkuji za radu.

Celý příspěvek a Odpověd

Vypořádání bratrů

Daně > Majetkové daně > Daň z nemovitosti > Vypořádání bratrů

Dobrý den, máme dva syny a staršímu jsme darovali dům, který byl odhadnut na 4.595000. Synové se dohodli, že starší syn vyplatí mladšího částkou 2.100000. Prosím o informaci, zda má některý z nich zaplatit nějakou daň. Děkuji za odpověď.Mikulová

Celý příspěvek a Odpověd

Prominutí daně z nabytí nemovitosti

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Prominutí daně z nabytí nemovitosti

Dobry den, chtěla bych se optat zda vůbec existuje možnost prominutí dane z nabytí nemovitosti? Pokud ano, jaky je postup? Jsem s dcerou sama a moc by mi to pomohlo. Pokud tato varianta neexistuje. Jaky je koeficient vypoctu penale z prodleni zaplaceni dane. Dekuji predem za odpoveď.

Celý příspěvek a Odpověd

Nevlastní sourozenci

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Nevlastní sourozenci

Prosím, v případě úmrtí nevlastního bratra ( máme společného otce), je toto počítáno ve 2 skupině příbuzných ? Bydlíme ve společné domácnosti mnoho let. Znamenalo by to neplacení daní v případě dědictví financí z účtu u banky a rovněž z bytu, který vlastníme společně napůl? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

průkaz ZTP/P

Daně > Majetkové daně > Daň z nemovitosti > průkaz ZTP/P

Přeji hezký den. Jsem majitel rod. domku a mám průkazku ZTP/P. Musím každoročně platit domovní daň? Na finančním úřadu v Kladně mi paní řekla, že bych musel být nebo žít s osobou pobírající příspěvek v hmotné nouzi. Je to pravda? Děkuji za odpověď. Zdraví Luděk z Kladna

Celý příspěvek a Odpověd

Daně u darovací smlouvy

Daně > Majetkové daně > Daň z nemovitosti > Daně u darovací smlouvy

Dobrý den, žiji s partnerem (druhem) v RD společně 4 roky a již dříve ve společné domácnosti 6 let. Vlastníkem jsem v katastru nemovitostí pouze já. Onemocněl jsem, jsem v invalidním důchodu a chtěl bych RD převést darovací smlouvou na partnera. Budou se muset platit daně darovací, nebo z převodu nemovitostí a pokud ano v jaké výši? Děkuji

Celý příspěvek a Odpověd

Právo stavby

Daně > Majetkové daně > Daň dědická, darovací a z nabytí nemovitých věcí > Právo stavby

Dobrý den, jako FO budu dávat úplatné zřízení práva stavby s.r.o. po dobu 15 let. Úplata bude ve výši cca 40 tis. ročně. Dle znaleckého posudku je roční užitek 70 tis. Kč a zjištěná cena práva stavby dle znaleckého posudku je počítána na 5 let, tudíž 350 tis. Kč. Z jaké částku se dube platit daň z nabytí nemovitých věcí? Předem děkuji.

Celý příspěvek a Odpověd

Partner sekce

Best Account

Best Account

Best Account je daňově poradenská společnost, která nabízí svým klientům nejenom poradenství v oblastí daní, ale také vedení účetnictví,daňové evidence a personalistiky.
Své služby poskytujeme jak drobným živnostníkům, tak větším společnostem. Rádi Vám vyhovíme taktéž v oblasti zahraničního zdanění a to jak fyzických osob, tak právnických.
Jako členové Komory daňových poradců ČR nabízíme vysokou míru profesionality a odbornosti. Jsme taktéž členové Odborných kolegiích při Komoře daňových poradců.
Klientům radíme, jak při řešení běžných situací, tak nestandardních postupů.
Naší předností je individuální přístup ke každému z Vás.
Víme, kde a jak Vám ušetřit peníze a čas.

Za tuto kategorii odpovídá:

Tereza Lichovníková

https://www.bestaccount.cz/

Partnerem poradny od: 26.2.2018

Interaktivní grafiky

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Průvodce výpisem z katastru nemovitostí

Vyznat se ve výpisu z katastru nemovitostí je často složité. Připravili jsme průvodce, který vám pomůže se zorientovat v jeho jednotlivých částech.

Spočítejte si osobní inflaci

Spočítejte si osobní inflaci

Inflace se měří indexem cen průměrného koše výrobků a služeb. Jenže každý kupuje něco jiného, proto na každého inflace působí jinak.

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Jak se vyvíjejí v Česku mzdy a nezaměstnanost

Unikátní mapa, na které můžete sledovat vývoj nezaměstnanosti a průměrných platů v jednotlivých českých krajích od roku 2006.

Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK