Jak si vybrat penzijní fond

Volba správného fondu je důležitá pro vaše klidné, spokojené a finančně zajištěné stáří. Zde je několik orientačních bodů, které byste měli vzít v úvahu při volbě penzijního fondu.

Vlastníci: Penzijní připojištění je vztahem na velmi dlouhou dobu. Je třeba zvolit fond, u kterého je jistota, že bude existovat i za několik desítek let. 

Informační otevřenost: Je fond ochoten poskytnout podrobné a aktuální informace o tom, kam ukládá svěřené prostředky? Pokud ne, je lepší se mu vyhnout. Portfolia jednotlivých fondů naleznete v našich profilech.

Způsob uložení peněz účastníků: Fond mohou ohrozit především investice do nekvalitních cenných papírů a také některé investice do nemovitostí.

Počet účastníků: Malé fondy do sto tisíc klientů mívají příliš vysoké provozní náklady na jednoho účastníka. To se projevuje především v dosahovaném zisku a tedy i připisovaných výnosech. Takový fond bude mít pravděpodobně rovněž obtíže s udržením se na trhu.

Připisované výnosy: Tento faktor by měl být spíše pomocným nástrojem, pokud již volíte mezi několika fondy, u kterých lze očekávat stabilitu a důvěryhodnost do budoucna.

Líbil se vám článek?

-10
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 2 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

A tohle už jste četli?

Máte právo nečekat. Dřinu nechte strojům. I v pojištění

4. 5. 2021 | Gabriel Pleska

Máte právo nečekat. Dřinu nechte strojům. I v pojištění

Chcete ho rychle, digitálně, bez papírování. U pojišťovny Youplus můžete díky automatickému upisování do pěti minut vědět, jestli vás pojistí. Ale pokud jste komplikovanější případ,... celý článek

Rixo startuje online srovnání životního pojištění

29. 4. 2021 | Petr Kučera | 11 komentářů

Rixo startuje online srovnání životního pojištění

Služba Rixo.cz oznámila, že jako první na trhu dokáže porovnat nabídky životního pojištění online. Po vyplnění základních údajů hned ukáže zájemcům konkrétní produkty s cenou a dalšími... celý článek

Pillow spouští pojištění úrazu a nemoci. Láká na jednoduchost

27. 4. 2021 | Petr Kučera | 2 komentáře

Pillow spouští pojištění úrazu a nemoci. Láká na jednoduchost

Pojišťovna Pillow rozšířila nabídku o pojištění úrazu a nemoci. Slibuje jednoduché podmínky pojištění bez skrytých kliček a háčků nebo nejnižší cenu pro aktivní a zdravé lidi. Po pojištění... celý článek

Pojištění dítěte: neřešte týden v nemocnici, ale vážné věci

23. 4. 2021 | Renata Lichtenegerová

Pojištění dítěte: neřešte týden v nemocnici, ale vážné věci

Kvalitní pojištění mají mít v rodině především živitelé. Jenže rodinný rozpočet může zasáhnout i vážné onemocnění či úraz dítěte. Nevyhazujte ale peníze zbytečně.

Prohlídku pojištěného auta na dálku umí i ČPP

20. 4. 2021 | Petr Kučera

Prohlídku pojištěného auta na dálku umí i ČPP

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) zahájila ostrý provoz asistované prohlídky vozidla technikem na dálku. Klienti už díky tomu nemusejí přijet osobně při sjednání havarijního pojištění... celý článek

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.