Jak si vybrat penzijní fond

Volba správného fondu je důležitá pro vaše klidné, spokojené a finančně zajištěné stáří. Zde je několik orientačních bodů, které byste měli vzít v úvahu při volbě penzijního fondu.

Vlastníci: Penzijní připojištění je vztahem na velmi dlouhou dobu. Je třeba zvolit fond, u kterého je jistota, že bude existovat i za několik desítek let. 

Informační otevřenost: Je fond ochoten poskytnout podrobné a aktuální informace o tom, kam ukládá svěřené prostředky? Pokud ne, je lepší se mu vyhnout. Portfolia jednotlivých fondů naleznete v našich profilech.

Způsob uložení peněz účastníků: Fond mohou ohrozit především investice do nekvalitních cenných papírů a také některé investice do nemovitostí.

Počet účastníků: Malé fondy do sto tisíc klientů mívají příliš vysoké provozní náklady na jednoho účastníka. To se projevuje především v dosahovaném zisku a tedy i připisovaných výnosech. Takový fond bude mít pravděpodobně rovněž obtíže s udržením se na trhu.

Připisované výnosy: Tento faktor by měl být spíše pomocným nástrojem, pokud již volíte mezi několika fondy, u kterých lze očekávat stabilitu a důvěryhodnost do budoucna.

Partners Financial Services

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.