Hodnotové a růstové investování

U akcií lze rozlišit ještě dvě investiční strategie. Tzv. hodnotové investování si klade za cíl na základě veškerých dostupných údajů stanovit teoretickou nebo též vnitřní hodnotu akcie, tu porovnat s aktuální tržní hodnotou, rozhodnout, zda je akcie podhodnocena či nadhodnocena, a podle toho ji nakoupit či prodat. Hodnotové investování vychází z tzv. fundamentální analýzy, kdy jsou zkoumány podstatné faktory, které ovlivňují "teoretickou" nebo též "vnitřní hodnotu akcie" (viz Fundamentální analýza).

Naproti tomu růstovým investováním se rozumí investování do akcií, které podle současných analýz nejsou rentabilní (nedosahují zisku ani nevyplácejí dividendy), ale u nichž lze do budoucna počítat s vysokým růstovým potenciálem. Růstové investování se stalo hitem konce devadesátých let, kdy v souvislosti s enormním rozvojem komunikačních i průmyslových technologií spoléhali investoři na vysoký růst cen akcií technologických firem, k němuž však v budoucnu nedošlo.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.