Časování trhu, Strategie "Kup a drž"

Další z řady investičních strategií (nebo spíše jiným pohledem) je strategie časování trhu ("Market timing"). Při ní se investor nebo portfolio manažer snaží určit, zda trh nebo cenný papír dosáhnul svého maxima či minima, a využívá dostupné informace k předpovídání nálad trhu. Nevýhodou této metody je, že investoři, kteří se soustředí na nálady trhy, jim mají tendenci podléhat. Snadno se tak může stát, že investor prodá "dole" a naopak nakoupí "nahoře". Podle řady výzkumů přitom žádný z profesionálních portfolio manažerů není schopen systematicky a spolehlivě určovat, zda či kdy trh nebo cenný papír dosáhl svého vrcholu nebo svého dna.

Protikladem k časování trhu je strategie "Kup a drž" ("Buy & Hold"), kdy naopak bez ohledu na nálady trhu investor drží cenné papíry po celý investiční horizont. Tato metoda je založena na principu, že v dlouhém období většina akcií roste, a podle řady statistik poskytuje o něco lepší výsledky než strategie časování trhu.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+2
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.