Rebalancování

Důležitou součástí investičního procesu je převrstvování portfolií, zvané též rebalancování. Jeho smyslem je přesunout investované peníze z cenných papírů, které zaznamenaly nadprůměrný vývoj do cenných papírů, které zaznamenaly podprůměrný vývoj, a díky tomu zvýšit výnosový potenciál portfolia a současně i snížit budoucí riziko. Díky tomu dochází k udržení zvolené investiční strategie (tj. zachování stanoveného poměru jednotlivých cenných papírů), neboť změny cen současně mění váhy cenných papírů v portfoliu. Nevýhodou rebalancování jsou vyšší transakční náklady spojené s vyšší obratovostí portfolia a dále vyšší náročnost na analytické a kvantitativní schopnosti portfolio manažera.

Alternativou k rebalancování portfolia je strategie "nechat běžet" ("let run"), u níž dojde k výběru cenných papírů jednou, a to na začátku investičního procesu, a po zbytek investičního horizontu se do složení portfolia nezasahuje.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+3
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.