Investiční strategie

Způsob, jakým investor zhodnocuje svůj majetek, se označuje jako investiční strategie. Rozlišujeme investiční strategii růstovou, jejímž cílem je celkový růst hodnoty investice, růstově výnosovou, která si klade za cíl kromě růstu hodnoty investice také pravidelný příjem z investice, a konečně strategii výnosovou (důchodovou), jejímž hlavním cílem je získávat pravidelný příjem z investice.

Z hlediska vztahu investora k riziku a jeho očekávání výnosu pak rozlišujeme strategii konzervativní, kdy hlavním cílem investora je ochrana hodnoty bohatství před znehodnocením inflací a časem, strategii vyváženou, kdy investor požaduje střednědobý až dlouhodobý růst hodnoty investice při přiměřeném riziku, a konečně dynamickou strategii, kdy hlavním cílem investora je pokud možno co nejvyšší růst hodnoty investice v dlouhodobém období za připuštění vysokého rizika.

Při rozhodování, jakým způsob investovat, má potom investor možnost zvolit si, zda bude investovat určitou sumu jednorázově nebo zda bude svůj majetek zhodnocovat pravidelnými vklady.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+20
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.