Na co si dát pozor při hledání chůvy

Pokud hledáte chůvu na vlastní pěst, ale i v případě, že dáte raději přednost agentuře, se informujte přesně alespoň na následující podmínky. Můžete si ušetřit spoustu případných problémů.

Spolehlivost

Naprostá většina agentur požaduje po svých zaměstnankyních předložení výpisu z rejstříku trestů a absolvování psychologických testů. Čistý trestní rejstřík ale není zárukou solidnosti chůvy. Daleko více vám mohou napovědět reference ostatních maminek nebo předchozích zaměstnavatelů. Pokud hledáte chůvu na vlastní pěst, můžete požadovat výpis z rejstříku trestů. Především se ale řiďte zkušenostmi dalších rodičů.

Zdravotní stav

Zdravotní průkaz, který zaručuje bezinfekčnost, je v agenturách samozřejmostí. Jestliže hledáte chůvu sami zajímejte se nejen o zdravotní stav, ale například i to zda dotyčná žena kouří.

Pojištění

Většina agentur zaručuje v rámci svých služeb pojištění pro případ poškození majetku ve vaší domácnosti. Do určité výše hradí škodu zaměstnankyně sama, při překroční hranice dostanete peníze od pojišťovny. Pokud máte strach o vybavení bytu, požadujte pojištění i po chůvě, kterou kontaktujete individuálně.

Kvalifikace

Jedním z hledisek, ke kterému je třeba přihlédnout při výběru agentury, je právě kvalifikace zaměstnanců. Většina nabízí pedagogicky či zdravotně vzdělané "hlídače" či alespoň maminky s odrostlými dětmi. Někdy prochází budoucí chůvy různými testy. To může, ale nemusí být zárukou kvality. Jestliže hledáte chůvu na vlastní pěst, záleží pouze na vás, jakou kvalifikaci budete po potenciálních zaměstnankyních požadovat. Odborník, který neumí být laskavý a přátelský, najde jen těžko společnou řeč s vaším dítětem.

Kde najdete chůvu?

Přes možná rizika jste se rozhodli, najít si raději chůvu individuálně? Můžete si koupit inzertní noviny nebo sami umístit inzeráty na nástěnky v okolních středních nebo vysokých školách. Zkuste zadat klíčová slova hlídání dětí nebo babysitting do internetového vyhledávače, určitě narazíte na stránky žen či dívek nabízejících hlídání. Zeptejte se, zda nebydlí ve vašem okolí studentka, která si občas hlídáním dětí přivydělává.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.