Jak sehnat někoho na hlídání dětí

Máte malé dítě, musíte jít k lékaři, na úřad nebo si třeba chcete večer vyrazit do divadla. O vašeho potomka se občas postará babička nebo třeba ochotná kamarádka. Pokud ale potřebujete častější hlídání, obraťte se raději na profesionály a využijte našich sedm rad.

Agentura hlídající děti

Pokud se rozhodnete pro agenturu, můžete v naprosté většině případů očekávat příchod prověřené pracovnice se zkušenostmi. Počítejte ale s tím, že se nejspíše při hlídání vašeho potomka bude střídat několik chův, což není pro děti, které hůře navazují kontakt s cizím člověk, právě ideální. Zpravidla vás čeká i zaplacení vyšší hodinové sazby za hlídání.

Jednotlivec hlídající děti

Když se rozhodnete hledat chůvu na vlastní pěst můžete uspořit peníze, ale čas určitě neušetříte. Jestliže vám paní na hlídání nedoporučí vaši přátelé nebo známí měli byste si její spolehlivost důkladně prověřit sami. Protože když pouštíte do bytu cizího člověka a necháváte ho samotného s vaším dítětem, vystavujete se celé řadě rizik. Měli byste především prověřit spolehlivost, zdravotní stav, pojištění a kvalifikaci chůvy.

Kde hledat paní na hlídání?

Telefonní číslo agentury najdete jednoduše v seznamu nebo na jejích internetových stránkách. Někdy se můžete setkat s inzeráty agentur hlídajících děti v tisku, největší naději budete mít v časopisech určených ženám nebo zaměřených na rodinu a děti. Pokud jste při hledání vhodné paní na hlídání stále neúspěšní, zkuste si podat inzerát sami, nejlépe v místních novinách nebo na vývěsce. Nejlepší cestou je ale doporučení vašich přátel nebo známých, kteří již mají s hlídáním dětí zkušenosti.

První kontakt

Před telefonátem si v klidu ujasněte, jaké budete klást otázky. Případně si je napište. Pokud voláte na více míst, můžete si i heslovitě poznamenat odpovědi, abyste měli vodítko při rozhodování. Agenturu, která ve vás vzbudí pochybnosti již při telefonickém rozhovoru, můžete s výběru rovnou vyloučit.

Osobní setkání

Na první setkání neberte raději svého potomka s sebou, abyste se mohli v klidu informovat o veškerých podmínkách. Mnohem snadněji si uděláte názor na agentury, které nabízí hlídání dětí nejen doma, ale i ve školičkách. Zaprvé mají tyto agentury lepší možnost vyzkoušet své zaměstnance přímo pod dohledem, a zadruhé i vy při pozorování chůvy s dětmi lépe odhadnete, jestli se hodí právě k vašemu miláčkovi. Na co byste se měli zeptat?

První hlídání

Při prvním hlídání pozorujte, jak se chůva chová k vašemu potomkovi. Dítě se s ní má cítit sice hlavně bezpečně a spokojeně, ale nemělo by se určitě také nudit. Zhodnoťte, zda připravený program vyhovuje potřebám vašeho potomka. Paní na hlídání by měla respektovat životní styl a zvyky vaší rodiny.

Poplatky

Hodinová sazba se v Praze pohybuje většinou v rozmezí od sedmdesáti do sta korun, ceny pro mimopražské maminky jsou zpravidla nižší. U většiny agentur jsou nejdražší první hodiny a hodinová sazba se snižuje s růstem doby celkového hlídání, někdy je požadován i registrační poplatek Za doučování nebo přípravu do školy účtují agentury většinou příplatky až padesát korun k běžné hodinové sazbě.

Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.