Dejme jistotu našim dětem - třeba životním pojištěním

Pro kohoJak dlouhoRizikoVýkonnostLikvidita
rodiče a příbuzní dětí ve věku 0 - 17 let5 - 20 letnízkéstřednínízká

Cílem je vytvoření úspor pro dítě a současně jeho pojištění pro případ ztráty jednoho či obou rodičů. Varianty jednotlivých pojišťoven se liší v detailech, princip však zůstává stejný. Pojištění může dítěti sjednat kdokoli několik týdnů až měsíců (podle podmínek pojišťovny) po narození dítěte. Současně s dítětem může být pojištěn jeden nebo oba rodiče.

Ten, kdo sjednal pojištění, platí v pravidelných intervalech pojistné (tzv. lhůtní pojistné), případně může složit pojistné najednou. Stane-li se v době platnosti smlouvy pojištěný rodič invalidním či zemře, začne pojišťovna vyplácet dítěti důchod, navíc na sebe přebírá povinnost platit pojistné. Poté, co dítě dosáhne 18 let (či vyššího věku stanoveného ve smlouvě), je mu vyplacena pojistná částka zvýšená o podíly na výnosech. Další možností je renta vyplácená po stanovené období.

TIP:
  • Bezdětná tetička sjedná životní pojištění pro svoji neteř a její matku. Dítě se narodilo v tomto roce a pojistná smlouva se uzavírá na osmnáct let a na pojistnou částku sto tisíc korun. Tetička platí měsíčně čtyřsetkorunové pojistné. Osmnáct let poté, co byla uzavřena smlouva, bude neteři vyplaceno sto tisíc korun plus podíly na výnosech. Pokud by v průběhu smlouvy došlo k úmrtí matky dítěte, začne pojišťovna neteři vyplácet dvě procenta z pojistné částky měsíčně (v našem případě dva tisíce korun), a to až do jejích osmnáctých narozenin. Součástí pojištění je i úrazové připojištění dítěte, ze kterého je poskytováno plnění v případě úrazu či smrti dítěte.
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

0
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.