Co je scoring fondů

Co scoring je? Především nástroj pro rychlou orientaci. Čím více hvězdiček, tím je fond výkonnější nebo méně rizikový. Udělování jedné až pěti hvězdiček je navíc celosvětovým standardem, který milionům investorů říká, na které fondy zaměřit svou působnost. Navíc jde o hodnocení zcela transparentní - metodiku vytvořil uznávaný a důvěryhodný partner a založil ji pouze a jedině na propočtech číselných údajů. Do hodnocení proto nevstupuje žádný osobní faktor. Cílem scoringu proto je stanovení pořadí otevřených podílových fondů na základě několika standardizovaných údajů, které jsou pravidelně zveřejňovány a které plně a nezkresleně charakterizují jednotlivé podílové fondy.

Co scoring není? Investiční doporučení. Pět hvězdiček automaticky neznamená, že jde o nejlepší možnou investici. Vysoce oceněné fondy byste ale rozhodně neměli přehlédnout.

Chcete-li o scoringu podílových fondů vědět víc, podívejte se na následující stránky:

úvodní stránka | rozdělení fondů do skupin | sledované údaje | stanovení pořadí a přidělení hvězdiček | popis ukazatelů | kontrola správnosti a objektivity | vzorce

Jakékoliv otázky a připomínky ke scoringu prosím nám napište.

Líbil se vám článek?

+13
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů

Chcete prodat svou nemovitost?

Nechte si zpracovat ZDARMA cenovou nabídku!

Stačit nám bude pár základních informací o vašem bytě nebo domě a kontakt.

Cenu zjistíte OBRATEM.

Mám zájem prodat:

Prodej bytuByt
Prodej domuDům
Prodej pozemkuPozemek
Ostatní prodej nemovitostiJiné
Zpět

Hledáte nové bydlení?

Berzrealitky

Vyzkoušejte náš katalog nemovitostí, při jehož tvorbě jsme se spojili s předním českým portálem Bezrealitky.

Partners Financial Services

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.