Jak zhodnotit své peníze formou životního pojištění

Základním smyslem životního pojištění je chránit blízké pojištěného pro případ nenadálé tragické události. Ale kapitálové životní pojištění má ještě jedenu pozitivní vlastnost. Celé pojistné není spotřebováno na krytí rizika, ale část se odloží na tzv. kapitálové rezervy, které se akumulují a pojišťovna nebo jí pověřená instituce s nimi dále pracuje a zhodnocuje je. Tím si pojištěný vytváří finanční prostředky do budoucna - spoří. Navíc lze tuto kapitálotvornou složku životního pojištěni posilovat tzv.mimořádnými vklady. A i na tyto vklady se vztahují všechny výhody, jako na kapitálovou složku kapitálového životního pojištění.

Způsoby investování kapitálových rezerv

Pojišťovna musí se svěřenými prostředky nějakým způsobem pracovat, zhodnocovat je, aby mohla svým klientům připisovat úroky. Jakým způsobem tedy pojišťovny s kapitálovými rezervami pracují? Rozeznáváme dva základní způsoby, jak mohou pojišťovny investovat spořicí složku. A to buďto takzvaně "klasicky", nebo "podílovými investicemi".

Zhodnocováni kapitálových rezerv klasicky

Co to znamená, když se dozvíte, že Vaše kapitálová rezerva bude zhodnocována klasicky? To znamená, že nositelem investičního rizika bude pojistitel, tedy pojišťovna se kterou jste si sjednal pojištění. Ona bude zodpovídat za to, že Vám bude každý měsíc připisováno určité zhodnocení. A minimální výše tohoto zhodnocení je předem stanovena. Ale zároveň pouze pojišťovna určuje, do čeho a jak budou kapitálové rezervy investovány

Jedná se v České republice o nejčastější způsob, jak jsou zhodnocovány prostředky klienta. Takto se investuje u tradičních životních pojištění, univerzálních kapitálových životních pojištění.

Zhodnocováni kapitálových rezerv podílovými investicemi

Pokud budou Vaše prostředky zhodnocovány podílovými investicemi, znamená to že nositelem investičního rizika je pojistník, tedy Vy nebo ten, kdo hradí pojistné za pojistnou smlouvu, kterou jste pojištěn. Pojišťovna většinou negarantuje žádný výnos, ale pojistník si sám určuje jakými investicemi budou kapitálové rezervy zhodnocovány. Takto se zhodnocují rezervy pouze uinvestičního životního pojištění.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+8
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 0 komentářů
Partners Financial Services

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.