Jaký je rozdíl mezi leasingem a úvěrem

Bankovní půjčka je produkt leasingu velmi podobný. Každý měsíc (čtvrtletí) platíte splátky. Hlavní rozdíl však bývá v podmínkách. Zatímco v případě leasingu má pronajímatel šanci vám v případě neplacení zabavit předmět leasingu, u bankovní půjčky to věřitel tak jednoduché nemá. Proto je získání úvěru obtížnější a někdy i dražší. Navíc leasingové společnosti díky spolupráci s pojišťovnami nabízejí zvýhodněné možnosti pojištění předmětu leasingu. Úvěr se tedy vyplatí pouze v případě, že jej získáte s nízkou úrokovou sazbou.

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-4
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 6 komentářů

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

4. 7. 2009 18:35, Emilka

a kdopak ví, že vám auto nesmí zabavit při neplacení úvěru?? při leasingu můžou, ale při financování úvěrem NEMŮŽOU!! I přes to to zkouší, sepíšou s vámi protokol o předání vozu a při té příůežitosti vám dají podepsat papír, kde je zplnomocňujete k přepsání vozu na ně!!! Dejte na to bacha, protože zneužívají neznalosti vás! takže kdo se dostane do potíží při placení a má jen úvěr, tak se nenechte přesvědčit, VY jste uvedení jako majitelé vozu ve velkém techničáku!!!! Je tedy vaše, i když techničák má společnost, ale není problém ho nahlásit jako ukradený!!!

+3
+-
Reagovat na příspěvek
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem (6 komentářů) příspěvků.
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.