Výhody životního pojištění pro zaměstnavatele

Životní pojištění přináší daňové výhody nejen pojištěnému, ale také zaměstnavateli, který se rozhodne na tento produkt svým zaměstnancům přispívat. Životní pojištění je pro vás výhodné ze dvou důvodů. Umožní vám jednak zvýšit čistý příjem vašich zaměstnanců s podstatně nižšími náklady než růst hrubé mzdy o stejnou částku a jednak ještě ušetřit na daních. Podmínkou však je, aby sjednané životní pojištění splňovalo určité podmínky. Výplata pojistného musí být ve smlouvě dohodnuta až po uplynutí 60 měsíců od jejího sjednání a současně v roce, kdy pojištěný dosáhne věku 60 let.

Jako zaměstnavatel budete moci zahrnout do daňově uznatelných nákladů příspěvky zaměstnancům na životní pojištění ve výši maximálně osm tisíc korun za rok na každého zaměstnance (zákon č. 586/192 Sb. o daních z příjmu). Tento příjem zaměstnance rovněž nepodléhá ani dani z příjmu ani zdravotnímu a sociálnímu pojištění (zákon č. 589/1992 o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a zákon č. 592/1992 Sb. o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění). Oproti zvýšení hrubé mzdy o stejnou částku to znamená roční úsporu až 4 400 korun na jednoho zaměstnance.

Úspora oproti zvýšení hrubé mzdy
při příspěvku 8 000 Kč ročně
+ 2 800 Kč Zdravotní a sociální pojištění placené firmou
- 868 Kč Daňová úspora z placeného pojistného
+ 2 480 Kč Daňová úspora z příspěvku na ŽP
4 418 Kč Celkem

Zajímají vás další informace k životnímu pojištění?
Více najdete v sekci specializované na životní pojištění.
Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

+1
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.