Výhody penzijního připojištění pro zaměstnavatele

Penzijní připojištění je výhodné nejen pro připojištěného, ale také pro zaměstnavatele, který se rozhodne na tento produkt svým zaměstnancům přispívat. Penzijní připojištění přináší výhody ve dvou směrech. Umožní vám jednak zvýšit čistý příjem zaměstnanců s podstatně nižšími náklady než zvýšení hrubé mzdy o stejnou částku a ještě ušetřit na daních. Podmínkou však je, aby sjednané penzijní připojištění splňovalo určité podmínky. Výplata musí být ve smlouvě dohodnuta až po uplynutí 60 měsíců od jejího sjednání a současně v roce, kdy příjemce dosáhne věku 60 let.

Vedle daňového zvýhodnění pro pojištěné mysleli zákonodárci i na příspěvky zaměstnavatelů (zákon č. 586/1992 Sb. o daních z příjmu). Do daňově uznatelných nákladů budete moci zahrnout příspěvky zaměstnancům na penzijní připojištění až do výše tří procent hrubé mzdy (vyměřovacího základu pro výpočet odvodů na zdravotní a sociální pojištění) za každého zaměstnance. Tento příjem zaměstnance rovněž nepodléhá ani dani z příjmu ani zdravotnímu a sociálnímu pojištění (zákon č. 589/1992 o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvku na státní politiku zaměstnanosti a zákon č. 592/1992 Sb. o pojistném na všeobecné zdravotní pojištění). Při hrubé mzdě zaměstnance patnáct tisíc korun to znamená roční úsporu necelé tři tisíce korun na jednoho zaměstnance oproti zvýšení jeho mzdy o stejnou částku.

Úspora oproti zvýšení hrubé mzdy ve výši příspěvku na penzijní připojištění

5 400 Kč (roční příspěvek na PP - 3 % z hrubé mzdy zaměstnance)
1890 Kč Zdravotní a sociální pojištění placené firmou
- 868 Kč Daňová úspora z pojistného
1674 Kč Daňová úspora z příspěvku na PP
2978 Kč Celkem

Odeslat
e-mailem

Líbil se vám článek?

-15
AnoNe
Vstoupit do diskuze
V diskuzi je celkem 1 komentářů
Partners Financial Services
 
 

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK

Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.