Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Londýn je nejlepší město pro podnikání v Evropě. Praha na 21. místě!

| rubrika: Co se děje | 7. 10. 2010
Londýn je nejlepší město pro podnikání v Evropě. Praha na 21. místě!
Nejvýhodnějším městem pro podnikání v Evropě je Londýn. Vyplývá to alespoň ze studie European Cities Monitor, kterou tento týden uveřejnila poradenská společnost Cushman & Wakefield. Hned v závěsu za britskou metropolí stojí Paříž a Frankfurt.

Londýn, Paříž a Frankfurt - to jsou podle výzkumné studie European Cities Monitor, kterou cituje agentura Mediafax, nejlepší evropská města pro  podnikání . Západoevropská ekonomická centra si tak obhájila svá výhradní postavení. Medailové příčky zůstaly totiž od roku 2009 nezměněny. První pětku letos doplňují Brusel a Barcelona. Praha si udržela svou pozici z loňského roku, kdy skončila na 21. místě.

Rozhodující kritéria při vytváření studie European Cities Monitor jsou snadný přístup na trh a k zákazníkům, životní úroveň , nabídka kvalifikované pracovní síly, kvalita telekomunikací, vnitrostátní a mezinárodní dopravní spojení a náklady na kancelářské prostory. Průzkum se každoročně provádí mezi vedoucími pracovníky 500 největších evropských firem, kteří přímo odpovídají za umístění nových poboček při expanzi firmy. Zástupci společnosti Cushman & Wakefield ve své studii Prahu vyzdvihují za růst kvality pracovní síly, velkou slabinu naopak vidí například v telekomunikacích. Důsledkem dražší pracovní síly a chybějící státní poptávky prý navíc Česká republika prohrává v posledních letech boj o nově příchozí firmy s Polskem, Maďarskem a Rumunskem. Bratislava se v žebříčku umístila na 32. pozici. Manažeři hlavní město Slovenska hodnotí pozitivně především z hlediska nákladů na pracovní sílu, vládní podpory podnikání a nákladů na kanceláře.

Nejvíce firem podle studie směřuje momentálně do Moskvy, na druhém místě je Varšava, následovaná Istanbulem, Paříží a Bukureští. V Praze plánuje v příštích pěti letech otevřít své zastoupení 24 firem, zatímco v loňském roce své expanzní plány potvrdilo jen 20 firem. Mezi faktory, které podle studie v příštích pěti letech nejvíce ovlivní aktivity světových společností, patří příležitosti na rozvíjejících trzích, demografický vývoj, technologické změny a konkurence přicházející z okolních trhů. Rozvíjející se trhy jsou vnímány jako velká příležitost, ale také zároveň jako silná hrozba.

Studie European Cities Monitor hovoří také o značných změnách strategií firem ve vztahu k nemovitostem. Od propuknutí hospodářské krize v roce 2008 došlo k podstatnému posunu v přístupu společností k operativním nákladům a k využití prostor. Všichni manažeři výrazněji vnímají náklady spojené s užíváním kanceláří a jsou připraveni věnovat energii prověření stávajícího stavu i možných optimalizačních řešení. Úspory nákladů dosahují především úpravami smluvních podmínek, zmenšením nevyužité plochy, přestěhováním do efektivnější a kvalitnější budovy nebo konsolidací či přestěhováním do jiné lokality s nižším nájemným.

European Cities Monitor – Top 10: 1. Londýn, 2. Paříž, 3. Frankfurt, 4. Brusel, 5. Barcelona, 6. Amsterdam, 7. Berlín, 8. Madrid, 9. Mnichov, 10. Düsseldorf.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Čtenáři také navštívili

22. 9. 2010 |  | 6 komentářů

Nejhloupější firma? Český stát!

Česku začal konečně vznikat kvalitní úřednický aparát. Připravované vládní kroky ho však mohou zlikvidovat.

10. 9. 2010 |  | 12 komentářů

Ceny bytů se stabilizovaly. Nemusí být na dně, čekání na další pokles se však může vymstít.

Pokud chcete koupit či prodat dům či byt, neotálejte. Jejich ceny se podle odborníků víceméně stabilizovaly. Mohou sice jít ještě níže, spekulace na další pokles cen domů či bytů ale může skončit fiaskem.

8. 6. 2010 |  | 30 komentářů

Kiyosaki: Finanční krize byla cílený plán, aby lidé zchudli

Kvalitní finanční vzdělání je třeba neustále rozšiřovat. Je nutné se stále vzdělávat, pokud chcete něčeho dosáhnout a chcete být finančně zcela nezávislí, domnívá se Robert Kiyosaki, americký autor bestsellerů...

19. 3. 2010 |  | 2 komentáře

Vyšší růst ekonomiky Česku státní rozpočet nespraví

Česko se nemůže spoléhat na to, že jen díky vyššímu růstu ekonomiky se zacelí díra ve státním rozpočtu. Politici se musí zavázat k výrazným změnám ve výdajích státu, říká Kaspar Richter, ekonom Světové...

24. 9. 2009 |  | 7 komentářů

Jak dobře se nám žilo po patnáct let? Podívejte se.

Léta hojnosti vystřídají v Česku hubenější roky. Žít se nám bude nejspíš hůře než dosud. Kvůli krizi začnou podle odhadů expertů klesat reálné příjmy a s tím i životní úroveň. Pocítí to tisíce rodin. Podívejte...

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Majetek podniku, Pokladniční poukázka, Koordinace, zaměstnání, scioškola, základní školy, ondřej šteffl, rodičovství, maxima, prostupné zaměstnávání, měnové války, zákazníci, Jiří Weigl, ČP Leasing, nemocenské, leporela, půjčka na svatbu, pomoc

2M85258, 1Z44448, 5B47049, 3P77925, 5M62746

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK