Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Axa Bank: Nová internetová banka má jen spořicí účet

| rubrika: Co se děje | 3. 2. 2010 | 18 komentářů
Axa Bank: Nová internetová banka má jen spořicí účet
Do Česka právě vstoupila další nová banka, která útočí na úspory klientů. Axa Bank nabízí zatím jen spořicí účet se zajímavou sazbou, další produkty se prý objeví nejdříve za rok.

Nečekaně úspěšný vstup polské internetové mBank do Česka, která za tři roky existence získala téměř 300 tisíc klientů, inspiroval i další finanční skupiny. Od letošního února se pro drobnou klientelu otevřela Axa Bank ze skupiny Axa Europe, která tímto rozšířila pojišťovací služby i o bankovní aktivity. Připravuje se spuštění internetové banky Raiffeisen International. Ve hře je i povýšení družstevní záložny Fio na banku.

Axa Bank ovšem zahajuje pouze s jedním produktem, a to spořicím účtem. Klientům nabízí atraktivní úrokovou sazbu až 3 procenta, čímž poráží konkurenční ING Konto či eMax Plus od mBank , které se donedávna chlubily nejlepšími sazbami. Cílí na klienty, kteří hledají, jak uložit peníze, aby byly pro ně stále dostupné, co nejvíce se zhodnocovaly, účet byl zdarma a bylo jej možné obsluhovat přes internet.

Vyhlašovaná sazba, s níž chce Axa Bank podle svého generálního ředitele Petra Skoka oslovit nové i stávající klienty, je nyní 2,5 procenta. V zájmu podpory dlouhodobého spoření nabídne banka věrným klientům půlprocentní prémii. Tu získá každý klient až na konci roku, pokud jeho průměrný měsíční zůstatek na spořicím účtu přesáhne 40 tisíc korun.

Axa Bank chce tímto způsobem podle Skoka motivovat především dosavadní klienty pojišťovny Axa , kteří mají například penzijní připojištění či další pojistné produkty, aby s naspořenými penězi neodcházeli. V rámci kampaně chce banka přitáhnout i nové klienty. Spořicí účet Axa Bank v korunách si může založit ten, kdo má české státní občanství nebo povolení k trvalému pobytu a vlastní mobilní telefon. Ten je potřeba k bezpečné obsluze účtu, neboť při potvrzování transakcí zasílá banka klientovi bezpečnostní kód přes SMS na mobil. Stejně jako u konkurence si může každý klient založit více spořicích účtů. Založení je možné přes internet, call centrum, na některé z poboček i prostřednictvím poradců ze sítě Axa.

Nová banka, ačkoliv disponuje třicítkou poboček od Axa pojišťovny , neumožňuje hotovostní operace. Vložit peníze je možné jen bankovním převodem z jiného účtu. Vybírat lze přes bankomat prostřednictvím debetní karty Visa Electron, kterou klient získá v okamžiku, kdy má na účtu alespoň dva tisíce korun. Jeden výběr z bankomatu v Česku vyjde na 29 korun. Spořicí účet umožňuje i dvě platby v internetbankingu zdarma, další pak za 19 korun.

Navzdory tomu, že Axa Bank Europe ve svých ostatních šesti evropských pobočkách nabízí i jiné produkty včetně hypoték, do Česka s dalšími přijde nejdříve v roce 2011. V příštím roce by banka měla klientům podle generálního ředitele Axa Bank Europe Hervé Hatta nabídnout běžný účet nebo spotřebitelský úvěr.

Anketa

Důvěřujete nové bance AXA Bank?

Na obzoru se ještě v roce 2010 rýsuje alespoň jeden další vstup internetové banky pro drobné klienty. O působení v Česku uvažuje Raiffeisen International. Podle vyjádření Petera Klopfa z vídeňského komunikačního oddělení banky ale doposud není jasné, kdy přesně se nová banka pod hlavičkou Raiffeisen International v Česku objeví.

Zatímco v Česku nová banka hodlá působit v první fázi s rakouskou bankovní licencí, na Slovensku už nyní probíhá proces schvalování vlastní bankovní licence centrální bankou. Pro oznámení, kdy banka v které zemi vstoupí na trh, je tak podle Klopfi příliš brzo. Očekává se, že na jeden z těchto trhů letos banka vstoupí. Chce se zaměřit na mladé vzdělané lidi, kteří bydlí ve městech a kteří nenavštěvují tradiční bankovní pobočky . Nabídnout hodlá nejspíš běžné účty, termínované vklady a spořicí účty.

Družstevní záložna FIO zatím stále čeká na vyjádření ČNB ohledně své žádosti o bankovní licenci. Úvěrová společnost Cetelem , která v minulosti potvrdila zájem o působení v Česku jako banka, se nyní opakovaně odmítá k těmto plánům vyjadřovat.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+25
Ano
Ne

Diskuze

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

16. 2. 2011 17:00, Honza

Milá Jano, já jsem se ucházel zřejmě o stejné místo u společnosti Axa, které tu popisujete. Věřte, že pravděpodobnost, že si tato vaše známá vymýšlela, je docela malá. Neměl jsem s finančnictví moc zkušenosti a přesto mně nabídli hned manažerskou pozici. A navíc: první klientelu (akvizice) máte získávat u svých přátel a rodiny. To jen tak pro dokreslení představy chování druhé největší finanční skupiny v Evropě. Pěkný den...

Reagovat

 

+5
Líbí
Nelíbí

Příspěvek s nejvíce zápornými hlasy

15. 8. 2010 14:12, Jana

Nevyužívám příliš služby bank,splácíme pouze úvěr na dům. Vlastně proč píšu. O AXE jsem se dozvěděla zcela náhodně. Jedna naše známá totiž bude oblastní ředitelkou jejich pobočky ( okresní město ). Tato "práce" byla nabízena přes ÚP. Hlavně nikdo z mého okolí nemůže pochopit, jak se tam mohla tato osůbka dostat. Vystudovala s odřenýma ušima Bc. spec. ped. v Brně ( přes celoživotní vzdělávání, s dipl. prací plnou hrubek a faktických chyb ), nikdy nepracovala v tomto sektoru ( ani jinde ), má absolutně nereálně představy o výdělcích ve školství a můžeme jí věřit asi tak každé 10 slovo. Kdyby se jednalo o tak lukrativní pozici, určitě by se objevily mraky zájemců ( zkušených, vzdělaných, schopných ). Jak potom může někdo takový vést tým ( asi 15 lidí ), budovat ho a řídit... To mě vede k závěru, že to asi budou pěkní ptáčkové.... Určitě bych jim svoje peníze nesvěřila... třeba si to celé vymyslela, ale tom nevěřím..

Reagovat

 

-3
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (18 komentářů)

1. 4. 2014 | 17:25 | Hanny

Penzijni fond u axy uz mam skoro 3 roky a chtela bych si to zrusit ale nejdrive bych rada vedela jak zjistim kolik uz tam mam nasporino,jinak fond nema cenu rusit. Ale jestli staci jen zavolat do Brna nevi nevim,,poradte...více

9. 8. 2012 | 13:51 | Petr Nágl

Moje žena měla v AXE založen penzijní fond, který ukončila k 31.3.2011 - číslo smlouvy 220040103. Důvod ukončení a přechod k jiné bance byl ten, že jsme byli několikrát týdně atakováni telefonicky i osobní návštěvou doma...více

29. 8. 2011 | 10:29 | karlik

Spousta odkazů na Letní bonus... Co je zapotřebí k získání Letního On-line Bonusu? Stačí tři kroky: Otevřít si účet online na webových stránkách AXA Bank Spořicí účet v období od 1.7. do 30.8.2011 Poslat peníze-stačí...více

9. 4. 2011 | 13:16 | Emil27

Společnost AXA nebrat!Vnucují svoje produkty nezkušeným a nevydělávajícím teenagerům,studentůmNaslibují jim hory doly a nakonec to za ně musejí splácet rodiče. více

16. 2. 2011 | 17:00 | Honza

Milá Jano, já jsem se ucházel zřejmě o stejné místo u společnosti Axa, které tu popisujete. Věřte, že pravděpodobnost, že si tato vaše známá vymýšlela, je docela malá. Neměl jsem s finančnictví moc zkušenosti a přesto mně...více

Čtenáři také navštívili

28. 1. 2010 |  | 8 komentářů

Kdy byste měli uvažovat o koupi bytu a kdy jít raději do nájmu

Koupit si dům či byt s sebou nese nejen splátky hypotéky, ale další náklady na chod celého domu. Navíc je těžší se odstěhovat za novou prací či za novým životním partnerem.

7. 1. 2010 |  | 4 komentáře

Nepovolené přečerpání účtu vás přijde pořádně draho

Jestliže se na běžném účtu dostanete do mínusu a nemáte zřízen kontokorent, může vás to přijít zbytečně draho. Počítejte s tím, že za svou nepozornost bance zaplatíte minimálně pár desítek, či spíše stovek...

29. 12. 2009 |  | 12 komentářů

Sazby na spořicích účtech zase potichu klesly

Spořicí účty bank už nenabízejí zdaleka takové zhodnocení jako na začátku roku. Sazby klesly potichu téměř všude, nejvíce pak kolem Štědrého dne.

3. 12. 2009 |  | 9 komentářů

Nejlepší spořicí účet pro vašich 50 tisíc korun

Máte padesát tisíc, chcete je mít kdykoli k dispozici, mít je v bezpečí a něco s nimi vydělat? Vybrali jsme pro vás nejlepší spořicí účty, kam je můžete s klidem vložit. (aktualizace 14.12.2009)

30. 11. 2009 |  | 5 komentářů

Co dělat, když nemáte na placení životní pojistky

Zrušit životní pojistku jen proto, že nemáte na splátky, nemusí být ta nejlepší volba jak ušetřit. Naopak na tom proděláte. Možností, jak nepříjemnou situaci řešit, je několik. Záleží na typu životní pojistky....

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

tansformované fondy, penzijní společnost české pojišťovny, doplňkovépenzijní spoření, podnikání, přehled o příjmech a výdajích, hospodaření, podvodníci, strojírenství, pavel černoch, Člověk v tísni, kuponová knížka, PX-5O, pracovní trh, odpor proti platebnímu rozkazu, 3g, hypotéční kalkulačka, elektřina, plyn, cestovní pojištění, povinné ručení, rychlá půjčka

7U79461, 4AA2011, 4AA2017, 2P84589, 4AP7213

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.