Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Informace KCP

| 13. 2. 2002

INFORMACE

Informace pro potřeby zákazníků společnosti KTP Quantum, a. s., se sídlem. Lázeňská 373, Náchod, IČ: 60917601. Informace k datu 11.2.2002.

Komise pro cenné papíry vede v současnosti se společností KTP Quantum správní řízení o rozšíření licence obchodníka s cennými papíry. Komise se společností KTP Quantum vedla sankční správní řízení v minulém roce, o jeho ukončení veřejnost informovala. Správní řízení bylo ukončeno dne 29. srpna 2001. Ve správním řízení byly zjištěny nedostatky v činnosti obchodníka s cennými papíry, a proto mu byla uložena pokuta 2 500 000,- Kč a opatření k nápravě. Komise dospěla k závěru, že zjištěné nedostatky jsou odstranitelné povahy a že je v zájmu zákazníků KTP Quantum stanovit prostor pro jejich odstranění. Takový postup je zcela v souladu se zákonem o cenných papírech a naplňuje zároveň poslání Komise pro cenné papíry.

 Komise nařídila společnosti KTP Quantum ukončit uzavírání smluv s garantovaným výnosem a v souladu s podmínkami stávajících smluv též vypovědět již uzavřené smlouvy s garantovaným výnosem. KTP Quantum mohlo uzavírat nové smlouvy pouze bez garance jakéhokoliv výnosu a průběžně ukončovat smlouvy s garantovaným výnosem.

 U dosavadních smluv s garantovaným výnosem náleží zákazníkovi tento výnos v případě nedosažené předpokládané úrovně zhodnocení portfolia a má povahu smluvní pokuty za porušení smlouvy. Tuto pokutu musí KTP Quantum hradit ze svých vlastních prostředků. Komise nemá v současnosti informace o tom, že by docházelo k výplatě garantovaného výnosu z finančních prostředků jiných zákazníků.

 Struktura portfolia zákazníků KTP Quantum je nyní tvořena především neregistrovanými cennými papíry, které se neobchodují na veřejném trhu. Takové cenné papíry mají oproti registrovaným nižší likviditu, což znamená, že k jejich prodeji nelze využít burzu nebo RM-Systém a je nutno najít zájemce o koupi. Závazek KTP Quantum vyplatit zákazníkovi v krátké časové lhůtě hodnotu portfolia (v případě, že zákazník v souladu se smlouvou požádá o vypořádání v penězích) může být při takové struktuře zákaznického portfolia obtížněji realizovatelný. Komise proto společnosti uložila, aby upravila strukturu a likviditu investičního portfolia zákazníků. Restrukturalizace portfolia (změna složení či podílů investičních instrumentů) je procesem střednědobé povahy, Komise pro naplnění opatření k nápravě proto stanovila lhůtu šesti měsíců. Lhůta uplyne dne 28. 2. 2002.

Komise nestanovila KTP Quantum konkrétní pravidla pro podíl neregistrovaných cenných papírů v zákaznickém majetku a nestanovila žádné limity pro jednotlivé investiční instrumenty. Podle zákona o cenných papírech platí obecné zásady pravidel jednání obchodníka k zákazníkům. Jednou ze zásad je poskytování služeb obchodníka způsobem přiměřeným investičním zkušenostem, majetkovým poměrům, vztahu k rizikovosti a investičním záměrům zákazníků. Obchodník s cennými papíry musí objektivně a pravdivě informovat o hodnotě svěřených prostředků. Tato pravidla je obchodník povinen dodržovat i při konstrukci portfolií nabízených určitému okruhu zákazníků a při jejich správě. V působnosti Komise není a nemůže být určování konkrétních způsobů správy portfolií zákazníků a stanovování hodnot těchto portfolií. To je zcela v pravomoci obchodníka s cennými papíry, který za to nese odpovědnost.

Každý investor musí pečlivě zvážit výběr investiční strategie tak, aby odpovídala jeho potřebám a očekáváním. Musí si být vědom skutečnosti, že nese sám odpovědnost za své investiční rozhodnutí. Investor si také musí uvědomit, že investice na kapitálovém trhu není pojištěna a všechny investice na kapitálovém trhu jsou obecně rizikovější něž vklady v bankách. Komise doporučuje dodržovat základní zásady investování, které zveřejnila na svých internetových stránkách v Rádci investora.

Komise pro cenné papíry v současné době na denní bázi sleduje činnost KTP Quantum a průběžně vyhodnocuje plnění povinností uložených v rozhodnutí Komise ze dne 29. 8. 2001.

V Praze 11. února 2002

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+10
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

OEEC, Variační koeficient, Věcné břemeno, kiwi, cestování, dálniční známky, rakousko, auto, neurorestart, Vladimír Čech, vedení, Pivoňka, podniková daň, světová banka, výpověď pro nadbytečnost, klíč, německý trhm zlato, převodníkové tabulky

6C16602, 9B00673, 5AD3922, 7A80000, 6P59350

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK