Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

OSVČ: Přehledy o příjmech a výdajích nejpozději do středy

| rubrika: Co se děje | 29. 4. 2008
OSVČ: Přehledy o příjmech a výdajích nejpozději do středy
Nejpozději do středy 30. dubna 2008 podávají OSVČ zdravotním pojišťovnám a České správě sociálního zabezpečení Přehledy o příjmech a výdajích. Za nesplnění této povinnosti hrozí pokuta.

Ještě dva dny mají opozdilci na to, aby odevzdali zdravotním pojišťovnám a České správě sociálního zabezpečení vyplněný tiskopis s přehledem příjmů a výdajů. Živnostníci, kteří loni nebo před podáním letošního Přehledu změnili zdravotní pojišťovnu, musí vyplnit tiskopisy dva a odevzdat je předchozí a nové zdravotní pojišťovně.

Měsíční zálohy na sociální pojištění

OSVČ - hlavníOSVČ - vedlejší
Záloha pojistného na důchodové pojištění min. 1 596 Kč
max. 25 528 Kč
639 Kč
Záloha pojistného na nemocenské pojištění min. 238 Kč
max.3 795 Kč
95 Kč
Zdroj: ČSSZ

Poslední termín pro odevzdání Přehledů je středa 30. dubna 2008!

Kdo neodevzdá Přehledy včas, hrozí mu pokuta. Zdravotní pojišťovny opozdilce pokutují až do výše 10 tisíc korun, v případě opakovaného nesplnění až do výše 20 tisíc korun. Česká správa sociálního zabezpečení má vyšší sankce. Může uložit pokutu až 20 tisíc korun, při opětovném nesplnění povinnosti až 100 tisíc korun.

Po odevzdání Přehledů musí OSVČ splnit vůči zdravotní pojišťovně a České správě sociálního zabezpečení tyto povinnosti:

  • do 8. května 2008 uhradit všechny nedoplatky,
  • do 8. května 2008 zaplatit novou vypočtenou zálohu,
  • nejpozději do 8. dne každého dalšího měsíce odvádět nové platby záloh.

Pokud byla OSVČ pojištěna u dvou zdravotních pojišťoven, rozpočítává se nedoplatek poměrně podle doby pojištění u každé zdravotní pojišťovny.

Kdo nezaplatí pojistné na zdravotní a sociální zabezpečení ve stanovené lhůtě, nebo ho zaplatí v nižší výši než má, stává se dlužníkem a má povinnost platit penále. Za každý kalendářní den, ve kterém dluh na pojistném trvá, se jedná o 0,05 procenta dlužné částky.

Měsíční zálohy na zdravotní pojištění

OSVČ- hlavní
min. 1 456 Kč
max. 11 643 Kč
Zdroj: zdravotní pojišťovny

Kdo si podnikáním přivydělává k zaměstnaneckému platu, musí nejpozději do středy spolu s Přehledem odevzdat České správě sociálního zabezpečení také potvrzení zaměstnavatele o loňských příjmech. Jedině tak je živnost považována za vedlejší a zaměstnanému podnikateli nevzniká povinnost platit za rok 2008 zálohy na pojistné.

Jestliže daňové přiznánívypracovává pro živnostníka daňový poradce, je třeba to nahlásit nejpozději do středy 30. dubna 2008 České správě sociálního zabezpečení a také zdravotní pojišťovně. Pak se povinnost podat přehled o příjmech a výdajích posouvá na 31. července.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+1
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Čtenáři také navštívili

25. 4. 2008 |  | 2 komentáře

Milionovou půjčku nám schválily tři banky z pěti

Na milionový úvěr na rozvoj podnikání jsme dosáhli u třech bank, dvě banky by nám půjčily méně. V rozhodování o půjčce jsou banky obezřetné. Každý projekt posuzují naprosto individuálně.

22. 4. 2008 |  | 1 komentář

Co si přinést do banky při žádosti o podnikatelskou půjčku

Kdo chce mít už při první schůzce jasno, jestli mu banka půjčí na nový podnikatelský záměr, měl by si s sebou vzít všechny potřebné podklady. Není jich málo a my vám poradíme, na které nezapomenout.

9. 4. 2008 |

OSVČ: Vyúčtování pojistného do konce dubna

Podnikatelé, kteří již letos podali daňové přiznání k dani z příjmu, musí do konce dubna vyúčtovat zálohy na pojistné na sociální zabezpečení. Nedoplatky se hradí do osmi dnů po podání tiskopisu, nové...

12. 2. 2008 |

OSVČ: Jak na přehled za rok 2007 zdravotní pojišťovně

Přehled o příjmech a výdajích musí zdravotním pojišťovnám odevzdat všichni živnostníci. Tedy i ti, kteří ukončili živnost loni nebo před podáním Přehledu. Kdo změnil pojišťovnu, odevzdává tiskopisy dva....

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Zahraniční dluh, Doplňkový úvěr, Omezení konkurence, scioškola, platební karty, vzdělávání, ondřej šteffl, vzdělání, nákaza, den d, profesní odpovědnost, fixace hypotéky, muzeum, disponibilní důchod, Unie svobody, majetek pojišťovny, Západočeská energetika, světová válka

8A24718, 3U00310, 3U00310, 3SP1253, 1AL1206

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK