Přihlášení

Jméno

Heslo

Nevím heslo

Nemáte regstraci? Zaregistrujte se zde!

Partner webu

Poradna - Občanské právo

exekuce

vlastním polovinu rodinného domku a mám v něm nájemníka, který je zde přihlášen k trvalému pobytu.Dozvěděla jsem se, že má dluhy, hraje na automatech a čeká ho zřejmě exekuce.Mně platí nájem řádně. Jak mám ochránit svůj a synův majetek v případě exekuce? V nájemní smlouvě je uvedeno, že má k dispozizci jednu místnost a může užívat společné sociální zařízení. Musím exekutorovi zpřístupnit i druhou polovinu domu, která má jiného vlastníka?

Dotaz poslal/a: sylvinac
21.01.2012 18:58

Dobrý den, děkujeme, že jste využila služeb naší poradny a k Vašemu dotazu nám dovolte sdělit následující. Exekuci je možné provést několika způsoby. Je na exekutorovi, který zvolí. Exekuci je možné provést jedním, více nebo i všemi způsoby současně. Exekuci ukládající zaplacení peněžité částky lze provést následujícími způsoby : srážkami ze mzdy a jiných příjmů, přikázáním pohledávky, prodejem movitých a nemovitých věcí, prodejem podniku a zřízením exekutorského zástavního práva na nemovitost. Pokud jde o zřízení exekutorského zástavního práva na nemovitosti, tak to je možné jen tehdy, když je povinný vlastníkem dané nemovitosti. V případě prodeje movitých a nemovitých věcí, je možné prodat věci , které patří dlužníkovi. Nemusíte se obávat o svoji nemovitost.

Gurlich & Co., GÜRLICH & Co.  advokátní kancelář, 03.02.2012 16:27

O webu Peníze.cz | Redakční tým | Inzerce | Pravidla a obchodní podmínky | Kontakt

Mapa stránek | RSS | Mobilní verze | Doplňky pro vaše stránky

Všechny materiály © 2000 - 2012 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Partneři: E15 | SEO
Výjimečně spolehlivé kuchyňské spotřebiče.