Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Case study - ČMSS

| 1. 8. 2003

Lišák sponzorem sekce stavebního spoření na Peníze.CZ.

Už rok je Českomoravská stavební spořitelna partnerem sekce stavebního spoření na serveru Peníze.CZ. Pro svou komunikaci si zvolila reklamní nástroj speciálně vytvořený - sponzoring sekce.

case study ČMSS - reklamní box

Sponzoring sekce je postaven na jasné myšlence: aktivně oslovit všechny, kteří v jakémkoli období hledají informace o stavebním spoření. Nejde tedy o kampaně s omezeným trváním, ale cílenou, soustavnou komunikaci s potenciálním klientem. Úspěchu napomáhá i fakt, že je sponzoring sekce souhrnem několika nástrojů, které se navzájem doplňují a podporují svůj účinek.

Základem je sponzoringový box, který je umístěn na každé stránce sekce. Pokud návštěvníka neosloví hned při vstupu do sekce, jistě jej zujme na nižších úrovních, kam se postupně proklikne. Důležité je současné využití grafiky i hyper-textu - až 30 procent uživatelů totiž lépe reaguje na text. Znamená pro ně informaci, a proto jej otevřeně přijímají. Box svým obsahem na návštěvníka zapůsobí, i když si neklikne na žádný z prvků. Obsah boxu se mění podle aktuálních komunikačních priorit, dá se tedy ideálně využívat i k zapojení do probíhajících reklamních kampaní. Výsledky tohoto prvku odpovídají vysokému cílení a zajímavé pozici: sponzoringový box si celoročně udržuje click rate na úrovni dvou procent.

case study ČMSS - mailový formulář

Jako kontakt s potenciálním klientem slouží formulář na vyžádání informací, který je umístěn na vybraných stránkách sekce. Zájemce o stavební spoření si tak pohodlně může objednat podrobné informace o spoření s Liškou. I když lidé na internetu příliš neholdují vyplňování informací, představuje tento nástroj zdroj 50 kontaktů na zájemce o stavební spoření s Liškou.

Příjemným doplněním komunikace jsou reklamní bonusy. Reklamní mailing, hypertext na homepage serveru, PR článek a interstitial (předstránku) využila Českomoravská stavební spořitelna pro posílení kampaní v průběhu roku. Důležitou součástí je i sleva na další reklamní kampaně, kterou jako dlouhodobý partner serveru získala. Bonusy společně se slevou představují snadný způsob, jak rozšířit kampaň i s omezeným rozpočtem.

case study ČMSS - mailing

Úspěchem sponzoringu sekce je nejen vzrůstající zájem u zadavatelů, ale i ocenění, které tento netradiční nástroj získal u odborné veřejnost. V březnu tohoto roku byl na příkladu komunikace Penzijního fondu Generali odbornou porotou soutěže i.Reklama 2001 vyhlášen nejlepší internetovou reklamou roku v kategorii nestandardních formátů.


  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+5
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Obchodování po telefonu, Bonus certifikát, KOBOS, taxi, šedá ekonomika, aleš michl, matěj hollan, osobní doprava, Zpráva o světovém bohatství, peněžní, reálný výnos, modemové spojení, první klubová, výplatní zařízení, firemní kultura, jana jirásková, projekce, zákon o veřejných sbírkách

4L18061, 4C72350, 4L18061, 1SH7567, 4C72350

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK