Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jak se nově zdaňují přilepšení k platu

| rubrika: Tip na knihu | 11. 7. 2008
Jak se nově zdaňují přilepšení k platu
V poskytování zaměstnaneckých benefitů nastaly od ledna změny. Nově se z některých přilepšení musí odvést i platba na sociální a zdravotní pojištění. Proto nakladatelství ASPI přišlo s aktualizovanou publikací Zaměstnanecké benefity a daně.

Některá přilepšení k platu již nejsou tak daňově výhodná jako dříve. S lednovou reformou daní je může postihovat daňová triáda, což znamená, že se z nich nově odvádí daň z příjmu a také sociální a zdravotní pojištění. Nově mohou zaměstnavatelé uplatnit i některé benefity do daňových výdajů. Tato přilepšení pro zaměstnance ale musejí firmy zakotvit do vnitřních předpisů nebo do kolektivních smluv či pracovních smluv.

Název: Zaměstnanecké benefity a daně - 2. vydání
Autor: Ivan Macháček
Nakladatelství: ASPI, a. s.
Počet stránek: 156 stran
ISBN 978-80-7357-368-3
Cena: 230 Kč

Na všechny změny, které se dotkly od ledna 2008 poskytování zaměstnaneckých přilepšení, upozorňuje druhé vydání knihy nazvané Zaměstnanecké benefity a daně autora Ivana Macháčka. Aktualizovaná publikace vychází v nakladatelství ASPI a svým pojetím dává firmám návod, kdy jsou benefity výhodné jak pro zaměstnance, tak i pro zaměstnavatele.

Autor v doplněném vydání detailně rozebírá různé druhy poskytovaných zaměstnaneckých benefitů. Popisuje, jaké u nich nastaly v roce 2008 změny a na modelových příkladech ukazuje, jak řešit zdanění na straně zaměstnance a zaměstnavatele.

Zdanitelným příjmem je od letošního roku například to, jestliže firma přispěje zaměstnanci v kalendářním roce na penzijní připojištěnía životní pojištěnícelkově vyšší částkou než 24 tisíce korun. Autor Ivan Macháček v publikaci upozorňuje, že peníze poskytnuté nad tento úhrnný limit (24 tisíc Kč) se započítávají do superhrubé mzdy a odvádí se z nich daň z příjmu a také sociální a zdravotní pojištění.

Jaké benefity mohou firmy poskytovat

Přilepšením k platu se snaží firmy získat, udržet kvalifikované pracovníky. Zaměstnanci, kteří zvažují více pracovních nabídek, se často rozhodují pro toho zaměstnavatele, který k platu nabízí lepší balíček benefitů. K trojici nejčastějších přilepšení k platu zaměstnanců patří příspěvek na stravování, penzijní připojištěnía příspěvek na školení a vzdělávací kurzy.

Jaká přilepšení k platu mohou zaměstnavatelé zaměstnancům poskytnout.

Daňová triáda od letošního roku postihuje i zaměstnance, kterému jeho zaměstnavatel umožňuje využívat služební vůz i pro soukromé jízdy. A odvádět daň z příjmu a také sociální a zdravotní pojištění musí i zaměstnanec z příspěvku na přechodné ubytování, jestliže tento benefit přesáhne měsíční limit 3 500 korun.

Kniha Zaměstnanecké benefity a daně je určena především personalistům a manažerům firem. Cenné informace v ní najdou ale i zaměstnaní lidé, kteří si chtějí spočítat, jaká přilepšení k platu jsou pro ně nejvýhodnější.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+5
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Fondy indexové, Auditing, Náhradový poměr, kalkulačka, podnikání, sociální pojištění, transparency international, volební kampaň, předpisy ES, výplata náhrad, tuneování, Fayn Telecommunications, šetříme, realitka, předpoklady, hotovostní převody, Michal Řičař, duplikát

2E21561, 6B56985, 6B56985, 6B56985, 6B56987

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK