Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

ING “Fond měsíce” pokračuje

| 11. 12. 2002
ING “Fond měsíce” pokračuje
Ve snaze podpořit zájem o investování do podílových fondů pokračuje finanční skupina ING s akcí zvanou "Fond měsíce". V rámci ní je možné každý měsíc nakoupit podílové listy vybraného podílového fondu bez vstupního poplatku. V prosinci tak lze "zdarma" investovat do akciového fondu ING (L) Invest IT.

"Fond měsíce" je název akce, kterou v říjnu zahájila ING Česká republika. Slibuje si od ní nárůst zájmu o podílové fondy, zejména ty spravované v cizích měnách. V listopadu mohli investoři výhodně vstoupit do fondu ING (L) Invest EMU Equity, v říjnu zase do fondu ING (L) Invest North America. Závěrečný měsíc roku je vyhrazen sektorovému fondu ING (L) Invest IT. Akce, jejíž jedinou nevýhodou je, že se vztahuje pouze na distribuční síť ING Bank, N.V., se zdá být prozatím úspěšná: v listopadu se stal "fond měsíce" nejprodávanějším cizoměnovým fondem v síti ING Bank.

Cílem samotného fondu ING (L) Invest IT je dosahování dlouhodobého kapitálového výnosu prostřednictvím růstu tržní ceny akcií firem z odvětví informačních technologií. Svým charakterem se tak liší například od fondu ING (L) Invest Global High Dividend, který spoléhá především na vysoký dividendový výnos akcií. Portfolio "technologického" fondu tvoří převážně akcie dodavatelů softwaru a služeb v IT, s nimiž se obchoduje na regulovaných trzích zejména v USA. Mezi tituly zahrnutými v portfoliu fondu lze nalézt například akcie Microsoft, Cisco, Dell, Intel nebo Micron. Jelikož je portfolio fondu zaměřeno na jeden konkrétní sektor, je s investicí do fondu, kromě vysokého výnosového potenciálu, spojeno také vysoké specifické riziko. Fond je denominován v amerických dolarech, takže investice do něj podléhá i měnovému riziku. Srovnávacím indexem pro hodnocení výkonnosti fondu, tzv. "benchmarkem", je index MSCI IT.

Minimální investiční horizont, tedy doba, po kterou by měl investor nechat ve fondu své peníze, aby neskončil se ztrátou, je u fondu ING (L) Invest IT 5 let, roční poplatek za správu činí 1,20 %. Fond je registrován v Lucembursku a je možné do něj vložit jakoukoliv částku v ekvivalentu od 300 USD výše. "Bezpoplatkový" vstup do fondu je možné uskutečnit v distribuční síti ING Bank, N.V., která zahrnuje finanční poradce životní pojišťovny Nationale Nederlanden, vybrané makléřské firmy a kontaktní místa Oranžový dům.

Jak atraktivní se vám jeví možnost investovat každý měsíc do některého z fondů ING bez vstupního poplatku? Je samotný fond ING IT podle vás v současnosti atraktivní investicí? Podělte se o své názory.

Investovat do fondů ING můžete také prostřednictvím našeho serveru, a to zde.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+4
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Stimul, Ážio, Plán zaměstnaneckého držení akcií, Western Union, dovolená, hypoteční trh, ceny nemovitostí, ztráta dokladu, středoškoláci, infolimit, hospic, zaměstnání, rodičovský příspěvek 2017, garance, přídělový systém, pohyb, pronájem, Hyundai

5AD1747, 4H71505, 5AM8653, 5AM8653, 1M11111

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK