Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Kdo je vlastně vítěz?

| 12. 8. 2002
Kdo je vlastně vítěz?
První deset dní měsíce s sebou přinesl jako obvykle smršť tiskových zpráv jednotlivých investičních společností. Co z nich lze vyčíst?
Základní ladění je všude stejné. Vzhledem ke sčítání hrušek s jablky (institucionálních a retailových fondů, případně domácích a zahraničních fondů) se za vítěze toho kterého právě uplynulého měsíce považuje každý z velkých tuzemských správců či finančních skupin.

Celkově v průběhu července vzrostl objem majetku v otevřených podílových fondech ve správě členů UNIS o 2,4 miliardy korun z 83,5 na 85,9 miliardy korun. Další více než miliarda přitekla od individuálních investorů do fondů KBC.

Zatímco o dominanci kvarteta Sporoinvest ISČS (profil, názory), Sporobond ISČS (profil, názory), IKS Peněžní trh a IKS Dluhopisový (profil, názory) jste již na našich stánkách četli mnohokrát, o struktuře prodejů retailových fondů skupiny ČSOB se tolik neví.

Mezi fondy, kterým se daří získávat investice od běžných investorů, je jen jeden registrovaný v tuzemsku – Dluhopisový fond První investiční (profil, názory). Ostatní jsou registrované v Belgii a Lucembursku. Struktura fondů, které jsou in, nikterak nevybočuje z tuzemských zvyklostí. Silně dominuje fond peněžního trhu KBC Multi Cash ČSOB s podfondy v české koruně (ZFKBCMCZ), dolaru (profil, názory) a euru (profil, názory). Souhrnem čtrnácti procenty se na nárůstu majetku pod správou podílejí dluhopisové fondy 1. IN – Dluhopisový (profil, názory) a KBC Czechrenta (ZFKBCRCZ). Přes čtyřicet milionů korun nových investic získal v polovině léta také zajištěný fond KBC Click ČSOB Světové akcie 5.

Fond Typ fondu % na celkových
prodejech
Výkonnost fondu
za 12 měsíců
KBC Multi Cash ČSOB CZK Fond peněžního trhu 60,72% 4,97%
KBC Multi Cash USD Fond peněžního trhu 8,70% 2,13%
1. IN - Dluhopisový fond Dluhopisový fond 7,55% 9,77%
KBC Multi Cash EURO Fond peněžního trhu 6,87% 3,34%
KBC Renta Czechrenta Dluhopisový fond 6,23% 13,07%
KBC Click ČSOB Světové Akcie 5 Zajištěný fond 3,70% -

Pojďme ale od výsledků červencových k tomu, jaké zhodnocení a kolik peněz přinesl podílníkům první úplný srpnový týden.

Nejvíce peněz za poslední týden získal ČSOB Výnosový (profil, názory) (+266 milionů korun), následovaný Sporoinvestem ISČS (+234 milionů korun) a KBC Multi Cash ČSOB (+167 milionů korun). Špatně si nevedly ani IKS peněžní trh (profil, názory) (+112 milionů korun) a Sporokonto ŽB-Trustu (profil, názory) (+47 milionů korun).

Týdenní a měsíční výkonnosti všech kategorií fondů, s výjimkou fondů fondů, jsou kladné.

Akciové fondy za poslední týden vzrostly o 1,96 procenta. V měsíčním horizontu jejich výkonnost stagnovala (+0,13 procenta). Trojice nejvýkonnějších fondů zhodnotila za týden majetek o více než pět procent, druhá trojice o více než čtyři a třetí trojka o více než tři procenta. Absolutně nejúspěšnějším se stal Fond farmacie a biotechnologie ČP Investu (OFCPIFAB) (+5,74 procenta). Které fondy byly ve zhodnocování majetku nejúspěšnější a které naopak propadly, najdete jako vždy v našich přehledných tabulkách:

Tabulka výkonnosti a prodejů jednotlivých kategorií fondů

Tabulka fondů s nejvyššími a nejnižšími čistými prodeji, nejvyššími prodeji a nejvyššími odkupy

Čtveřice tabulek s fondy s nejlepší a nejhorší výkonností v týdenním horizontu a v horizontu ročním

Tabulka tržních podílů a celkových prodejů jednotlivých investičních společností

Dosáhly trhy dna? Čeká nás stagnace, růst nebo pokles? Který fond považujete za vítěze uplynulého měsíce a týdne vy? Má při stávajících sazbách ještě smysl investovat do českých dluhopisových fondů? Podělte se s ostatními o své názory!

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-7
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Veřejný rozpočet, Skladištní list, Báze, odměna pěstouna, správa sociálního zabezpečení, pěstoun, daňová sleva na dítě, pěstounství, polovodiče, akcie unipetrol, plánovaná ekonomika, Maestro, stornopoplatky, poplatek za držení cenných papírů, Klasa, František Kupka, přídavek na dítě, distribuční

1A15314, IAMS0RRY, 0C000000, 1K93949, 6A07900

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK