Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Hvězdné nebe v prosinci

Hvězdné nebe v prosinci
Ve spolupráci s CRA Rating Agency jsme provedli počátkem ledna pravidelné měsíční hodnocení otevřených podílových fondů s domicilem v České republice.

Nejprve pro připomenutí: fondy pomocí jedné až pěti hvězdiček hodnotíme již více než rok, a to na základě metodiky ratingové agentury CRA Rating Agency (součást celosvětové sítě Moody´s). V tuto chvíli hodnotíme fondy s domicilem v České republice, a to jak členy UNIS, tak i ostatní fondy, u nichž máme k dispozici relevantní údaje.

U fondů, rozdělených do skupin podle pravidel Unie investičních společností, hodnotíme tři základní údaje: výkonnost, volatilitu a rizikovost, která zohledňuje nezralost českého trhu. Podrobnosti o metodice a váze jednotlivých kategorií najdete na speciálních stránkách. A jak dopadly jednotlivé fondy?

Akciové fondy

Ve skupině je i nadále hodnoceno devět podílových fondů. V rámci akciových fondů došlo od posledního hodnocení pouze ke dvěma změnám, a to k zisku jedné hvězdičky u podílového fondu Citicorp OPF akcií (profil, názory) a ČSOB světový akciový (profil, názory) podílový fond. Oba fondy mají nově čtyři hvězdičky. Nejvyšší hodnocení si i nadále jako jediný fond udržuje IKS fond světových indexů (profil, názory). Na chvostu akciových fondů zůstává s jednou hvězdičkou 1. IN akciový fond (profil, názory). Kompletní výsledky akciových fondů.

Dluhopisové fondy

V této skupině je vyhodnocováno celkem sedm fondů. Zde došlo k jedné změně, a to u fondu ISČS Bondinvest (profil, názory), který získal jednu hvězdičku a po půl roce se opět dostal mezi elitu dluhopisových fondů. Pětihvězdičkové hodnocení má tak ke konci roku trio fondů: stálice mezi dluhopisovými fondy IKS Dluhopisový (profil, názory), ISČS Sporobond (profil, názory) a nově již zmíněný ISČS Bondinvest. Na konci hodnocení zůstává i nadále Citicorp OPF dluhopisů (profil, názory). Skupina dluhopisových fondů se vyznačuje nejstabilnějším hodnocením. Kompletní výsledky dluhopisových fondů.

Fondy peněžního trhu

Ve skupině je i nadále vyhodnocováno devět fondů. Po minulých poměrně velkých hvězdičkových výkyvech nedošlo v prosinci oproti listopadu k žádným změnám v hodnocení. Stálicemi s pěti hvězdičkami zůstává v této skupině i nadále Živnobanka - Sporokonto (profil, názory), IKS Peněžní trh (profil, názory) a Union peněžní trh (profil, názory). Na chvostu hodnocení zůstávají stále jednohvězdičkové fondy AKRO obligace (profil, názory) a Citicorp OPF peněžního trhu (profil, názory). Kompletní výsledky fondů peněžního trhu.

Smíšené fondy

V prosinci se hodnocená skupina fondů rozrostla o jeden fond – Newton KSIO II (profil, názory), jenž na úvod obdržel tříhvězdičkové ohodnocení, celkem čítá již třicet fondů a je tudíž nejširší skupinou, kterou vyhodnocujeme. Nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení v kategorii smíšených fondů si i nadále udržují ISČS Výnosový (profil, názory), ISČS Český (profil, názory), ŽB balancovaný fond nadací (profil, názory), IKS Plus balancovaný (profil, názory) a InvestAGe AG2000 (profil, názory). Na chvostu hodnocených fondů zůstali AKRO OPF Český (profil, názory), PKIS Růstový (profil, názory) a Union vyvážený (profil, názory). Po ztrátě hvězdiček se k těmto fondům přiřadily AKRO výnosový (profil, názory) a ŽB Interkonto (OFAKRINT), který zaznamenal největší – dvou hvězdičkový propad. Ztrátu jedné hvězdičky zaznamenalo celkem osm fondů. Jednu hvězdičku si na své konto oproti minulému hodnocení připsaly celkem čtyři fondy. Ostatní fondy si udržely svá minulá hodnocení. Fondy v této kategorii se vyznačují největší diverzifikací portfolia a tudíž i volatilitou. Kompletní výsledky smíšených fondů.

Zajímá vás kompletní přehled výsledků scoringu včetně historických údajů? Pak vše potřebné najdete na této stránce.

Pomáhají vám naše hvězdičky v orientaci? Který fond byl podle vás v prosinci nejúspěšnější? Který má nejlépe našlápnuto v lednu? Proč? Co myslíte?

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-16
Ano
Ne

Diskuze

15. 1. 2002 | 13:22 | TGP

Tak jsem si procházel hodnocení fondů, které vlastním, a docela to odpovídá mému názoru na ně. více

Čtenáři také navštívili

11. 12. 2001 |

Hvězdné nebe v listopadu

Ve spolupráci s CRA Rating Agency jsme provedli počátkem prosince pravidelné měsíční hodnocení otevřených podílových fondů s domicilem v České republice.

9. 11. 2001 |

Hvězdné nebe: co je nového?

Ve spolupráci s CRA Rating Agency jsme provedli počátkem listopadu pravidelné měsíční hodnocení otevřených podílových fondů s domicilem v České republice.

10. 10. 2001 |

Hvězdné nebe má novou konstelaci

Jak si stojí vaše fondy? Zasloužil si jejich manažer pět hvězdiček nebo se stydí někde v koutku s hvězdičkou jedinou? Vše potřebné najdete v našem scoringu fondů.

13. 9. 2001 |

Pavlovi vezmu, Petrovi přidám

Rating fondů zaznamenal v srpnu spíše drobné změny. O hvězdičky přišly některé akciové fondy, ostatní kategorie však spíše získávaly.

14. 8. 2001 |

O dost více fondů, trochu méně hvězdiček

Výkonnost, riziko, stabilita - tři faktory ovlivňující, který fond si v pravidelném scoringovém hodnocení polepší a který pohorší. Výsledky i přes opětovný propad kapitálových trhů nevyhlížejí nijak tragicky.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Prodejní cena předmětu leasingu, Affinity Card, Rozhodovací analýza, dotace, brexit, ceny energií, banky, uhlí, design cabinet cz, ČSOB Studentské konto Plus, dávky sociální podpory, Market making, bezhotovostní platební styk, advokátní úschova, Blackberry, propad, tisky, ostrý provoz

6U52429, 3AM1673, 1AT7765, 4AA6529, 4AA6529

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK