Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Hvězdné nebe v listopadu

| 11. 12. 2001
Hvězdné nebe v listopadu
Ve spolupráci s CRA Rating Agency jsme provedli počátkem prosince pravidelné měsíční hodnocení otevřených podílových fondů s domicilem v České republice.

Nejprve pro připomenutí: fondy pomocí jedné až pěti hvězdiček hodnotíme již více než rok, a to na základě metodiky ratingové agentury CRA Rating Agency (součást celosvětové sítě Moody´s). V tuto chvíli hodnotíme fondy s domicilem v České republice, a to jak členy UNIS, tak i ostatní fondy, u nichž máme k dispozici relevantní údaje.

U fondů, rozdělených do skupin podle pravidel Unie investičních společností, hodnotíme tři základní údaje: výkonnost, volatilitu a rizikovost, která zohledňuje nezralost českého trhu. Podrobnosti o metodice a váze jednotlivých kategorií najdete na speciálních stránkách. A jak dopadly jednotlivé fondy?

Akciové fondy

Ve skupině je vyhodnoceno devět fondů. Ve skupině akciových fondů nedošlo od posledního hodnocení k žádné změně. Nejvyšší hodnocení si i nadále udržuje IKS fond světových indexů (profil, názory) a na chvostu akciových fondů zůstává 1. IN akciový fond (profil, názory). Kompletní výsledky akciových fondů.

Dluhopisové fondy

V této skupině je vyhodnocováno celkem sedm fondů. I v této skupině nedošlo k žádným mimořádným změnám. Pětihvězdičkové hodnocení si i nadále udržuje duo fondů: stálice mezi dluhopisovými fondy IKS Dluhopisový (profil, názory) a ISČS Sporobond (profil, názory). Ztrátu jedné hvězdičky a návrat na dvě zaznamenal Newton Kosíř (profil, názory). Skupina dluhopisových fondů se vyznačuje nejstabilnějším hodnocením. Kompletní výsledky dluhopisových fondů.

Fondy peněžního trhu

Ve skupině je vyhodnocováno devět fondů. Paradoxně je v této skupině více změn než u více volatilních skupin fondů. Stálicí s pěti hvězdičkami zůstává v této skupině i nadále ŽB-Sporokonto (profil, názory), IKS Peněžní trh (profil, názory) a Union peněžní trh (profil, názory). Minulý návrat mezi elitu fondů peněžního trhu si dlouho neužil 1.IN fond peněžní trh (profil, názory), který v hodnocení ztratil hvězdičku a má v současnosti čtyři. Korekce o jednu hvězdičku níže potkala též ČSOB český peněžní trh (profil, názory). Ostatní fondy si i nadále udržují své hodnocení. Kompletní výsledky fondů peněžního trhu.

Smíšené fondy

Hodnocená skupina fondů ke konci listopadu čítá celkem dvacet devět fondů a je tudíž nejširší skupinou, kterou vyhodnocujeme. Nejvyšší pětihvězdičkové hodnocení na hvězdném nebi smíšených fondů si i nadále udržují ISČS Výnosový (profil, názory), ISČS Český (profil, názory), ŽB balancovaný fond nadací (profil, názory), IKS Plus balancovaný (profil, názory) a InvestAGe AG2000 (profil, názory). Největší pokles, a to o dvě hvězdičky postihl minule pětihvězdičkový InvestAGe AG7 (profil, názory) a PKIS Růstový (profil, názory), který se propadl na samé dno hodnocení. Naproti tomu největší růst, a to o dvě hvězdičky zaznamenal 1.IN středoevropský (profil, názory), který se z dlouhodobého postavení na chvostu smíšeních fondů dostal na úroveň tříhvězdičkových fondů. Ztrátu jedné hvězdičky zaznamenalo celkem šest fondů. Ostatní fondy si udržely své minulé hodnocení. Fondy v této kategorii se vyznačují největší diverzifikací portfolia a tudíž i volatilitou. Kompletní výsledky smíšených fondů.

Zajímá vás kompletní přehled výsledků scoringu včetně historických údajů? Pak vše potřebné najdete na této stránce.

Pomáhají vám naše hvězdičky v orientaci? Který fond byl podle vás v listopadu nejúspěšnější? Proč? Co myslíte?

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

0
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Odložený důchod, Prioritní obligace, Finanční krize, auto, mbank, nákup nemovitosti, komerční banka, sberbank, čistá mzda 2016, Stavební podniky, restrukturalizace dluhu, multilevel, regulace finančních trhů, Max Phone PS, tání, hrací automaty, průměrná škoda, místo Vietnamci

1M02344, 2U45808, 1AH8437, 3U75801, 1E48996

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK