Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Pavel Pršala, ředitel a předseda představenstva IKS Komerční banky

| 6. 9. 2001

1) Považujete za správné investovat do fondů své investiční společnosti?
Je to v prvé řadě vyjádřením důvěry k vlastní firmě - tj. pokud zaměstnanci sami z vlastní vůle investují do produktů své firmy. Pokud jim firma "vyplácí" část odměny za práci v podobě vlastního produktu, pak nemá smysl meditovat nad tím, nakolik je tento fakt sám o sobě etický - to prokáže chování zaměstnanců: buďto produkt ihned prodají, nebo si jej ponechají jako dobrou investici. Nad tím, aby vše probíhalo eticky (tj. jak nákupy tak i prodeje podílových listů) by měl ve firmě bdít svědomitý compliance officer (dohlížecí úředník), který sleduje a vyžaduje plnění předepsaných pravidel (v tomto případě norem vydaných KCP a pravidel přijatých členskými společnostmi UNIS) a kontroluje, zda to pracovníci, resp. zaměstnanci plní.

2) Reguluje vaše firma nějak nákup vlastních podílových listů? Jak?
Ano, naprosto standardním způsobem, který odpovídá přijatým pravidlům a zásadám člena Unie investičních společností ČR, která mimochodem patří mezi nejpřísnější na světě.

3) Jste podílníkem svých fondů?
Ano.

4) Investujete do fondů pravidelně nebo se jednalo o jednorázovou investici?
Obojí.

5) Kolik podílových listů kterých z vašich podílových fondů vlastníte?
Není to tolik, abych to musel majetkově přiznávat a jsou to fondy zastoupené v našem vlastním produktu FELIX, ale v trochu jiných poměrech - vysvětlení je především v tom, že si platím penzijní připojištění a kapitálové životní pojištění, proto si mohu dovolit o něco agresívnější investiční strategii proti těm, které doporučujeme běžně našim klientům. K tomu mohu už jen dodat, že ale v žádném případě nepatřím na poli investování ani k hazardérům, ani k spekulantům.

6) Odměňuje vaše firma zaměstnance podílovými listy?
Ano, ale zatím toto odměňování nedosáhlo rozměru klasického, resp. standardního motivačního programu. Možná se ale do budoucna takový typ motivačního programu rozvine i u nás. Zatím však motivaci zaměstnanců IKS směrujeme více na penzijní pojištění a sociální program. Pohybujeme se totiž stále v prostředí, které čerpá spíše z evropských kulturních tradic, i když já osobně se rád nechávám inspirovat anglosaskou, zejména severoamerickou mentalitou. Nikomu ji sice nevnucuji, ale snažím se dělat v práci i v osobním životě maximum pro to, aby se co nejrychleji zabydlela i v české kotlině.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+3
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Devizový cizozemec, Vkladní knížka, Zákonný zástupce, auto, dtest, občanská zákoník, pronajímatel, nájemní smlouva, úrazy, studentbroker, mateřská škola, Forward, program, kateřina hrubešová, aliance proti dluhům, Přehled o příjmech a výdajích, místní příslušnost, MA

2SZ4678, 5P39219, 3H46993, 3H79000, 5P39219

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK