Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Odpovědi Pioneer Investments na dotazy

| 6. 9. 2001

1) Považujete za správné investovat do fondů své investiční společnosti?
Zcela jistě. Statut podílníka vnímám, z pochopitelných důvodů, jako velký přínos pro mou práci. Pokud jde o údaje o osobní finanční angažovanosti jednotlivých členů top managementu ve fondu Pioneer Trust, jsou každoročně zveřejňovány ve výroční zprávě fondu.

2) Reguluje vaše firma nějak nákup vlastních podílových listů? Jak?
Společnost reguluje transakce s cennými papíry všech svých zaměstnanců a to prostřednictvím závazného Etického kodexu. Veškeré nákupy a prodeje cenných papírů, tedy i podílových listů fondů Pioneer, podléhají předchozímu schválení právníkem společnosti. Zvláštní pravidla a omezení se vztahují k portfolio manažerovi. Osobní investování do vlastního produktu je v Etickém kodexu předmětem podrobné úpravy, která vylučuje zneužití interních informací. Tyto procedury jsou striktně dodržovány a kontrolovány.

3) Jste podílníkem „svých“ fondů?
Ano. Obecně považuji investice do fondů za dlouhodobě výhodný a racionální vztah k penězům. Mám oproti ostatním tu výhodu, že mohu vnímat cykly trhu nadhledem, troufám si tvrdit, větších znalostí.

4) Investujete do fondů pravidelně nebo se jednalo o jednorázovou investici?
V mém případě se jedná zásadně o opakované měsíční investice. Jsem přesvědčen o dlouhodobé výhodnosti takového postupu. Nesnažím se časovat trh.

5) Kolik podílových listů kterých z vašich fondů vlastníte?
Dovoluji si Vás odkázat na odpověď obsaženou v první otázce. Výroční zpráva je specializovaná obchodní publikace a je zcela na místě, že takovéto informace obsahuje. Nemyslím však, že bych na tuto otázku chtěl odpovídat populárnímu specializovanému médiu.

6) Odměňuje vaše firma zaměstnance podílovými listy? (Motivační programy - pro koho a za jakých podmínek)
Ano. Každý zaměstnanec má nárok na věrnostní příspěvek podílových listů fondu Pioneer Trust ve výši 1500 Kč. V rámci motivačního investičního programu vyplácí společnost zaměstnancům, kteří investovali do fondu Pioneer Trust, jednou za rok prémii ve formě podílových listů fondu, jejíž výše je odstupňována podle délky pracovního poměru. Společnost také poskytuje svým zaměstnancům pravidelnou srážku ze mzdy na investice do fondů Pioneer distribuovaných v České republice.

Miloslav Doubrava
Ředitel komunikační divize

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

-4
Ano
Ne

Diskuze

Žádný komentář nebyl vložen.

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

PRIBOR, Stínová ekonomika, Sprint certifikát, gender, aleš michl, taxislužba, karel havlíček, zaměstnání, reforma vysokých škol, užitková vozidla, vyúčtování cen za služby, přepážky, holokaust, mikroplatby, penzijní společnost čsob, pilíře, švarc systém, icahn enterprises

4M78249, 1H18843, 4C72350, 4C72350, 5AD3940

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK