Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Jedinečná publikace pro všechny plátce DPH

| rubrika: Tip na knihu | 29. 10. 2008 | 2 komentáře
Jedinečná publikace pro všechny plátce DPH
Na knižní pulty přišel komentovaný výklad zákona o dani z přidané hodnoty. Tato publikace je dobrý pomocník a rádce, jak na dani ušetřit a neudělat v daňovém přiznání zbytečnou chybu.

Vyznat se v suchých textech daňových zákonů a kličkách jejich paragrafů je často tvrdý oříšek pro samotné daňové poradce. Praxe potvrzuje, že zákonná ustanovení o dani z přidané hodnoty nemají v praktickém podnikatelském životě jednoznačný výklad. Další svízel nastává i v okamžiku, kdy česká norma musí ladit s novými evropskými směrnicemi, které výklad českého zákona ovlivňují.

Autor Milena Drábová, Olga Holubová, Milan Tomíček
Počet stran 572
ISBN 978-80-7357-384-3
Cena 695 Kč
Vydalo nakladatelství ASPI

Na knižní pulty nyní přišla novinka nakladatelství Aspi – komentovaný Zákon o dani z přidané hodnoty včetně výkladu nových evropských směrnic. Komentáře zpracovala zkušená autorská trojice daňových poradcůa specialistů na DPH s dlouholetou praxí. Autoři pomáhají plátcům DPH rozklíčovat všechna možná úskalí, která je mohou v každodenní praxi potkat, a snaží se poradit, kdy mají plátci DPHmožnost uplatnit odpočet této daně a kdy mohou být od placení DPH dokonce osvobození. Publikace je tak užitečným a jedinečným průvodcem jak na dani ušetřit a jak nechybovat v daňových přiznáních.

Do komentářů autoři zapracovali i stovky rozhodnutí Evropského soudního dvora a stanovisek generálních advokátů, v jejichž kompetenci je posoudit a rozhodnout sporné případy, zda plátci DPHpostupovali ve své daňové povinnosti správně podle národní legislativy i v souladu s ustanoveními evropské Směrnice 2006/112/ES. Pochopit správně vzájemný vztah těchto dvou norem je totiž často velmi obtížné a nejednoznačné a ve fakturacích plátců DPHa v samotných daňových přiznáních tak mohou vzniknout zbytečné chyby.

„Nabízí-li zákonné ustanovení několik výkladových variant, je třeba se přiklonit vždy k té, která nejvíce odpovídá evropské směrnici,“ popisují autoři komentovaného Zákona o dani z přidané hodnoty základní pravidlo, kterým by se měli plátci DPHřídit.

„Dva základní instituty, které musí vzít plátce v této souvislosti v úvahu, jsou přímý a nepřímý účinek Směrnice 2006/112/ES. Směrnice je sice určená členským státům, ale mohou ji přímo využít i sami plátci, jestliže jim zákon o dani z přidané hodnoty upírá práva, která jim konkrétní ustanovení Směrnice uděluje,“ vysvětlují autoři.

Tato knižní novinka přináší nový, v české odborné literatuře ojedinělý a komplexní pohled na problematiku daně z přidané hodnoty. Autorský tým podává na více než pěti stech stránkách nejen detailní praktické komentáře, ale zmiňují i možná rizika, která mohou přinést určité typy transakcí s firmami z jiných členských států Evropské unie. Zároveň upozorňují na konkrétní rozpory mezi tuzemskou a komunitární právní úpravou Evropské unie a na konkrétních případech rozebírají, jak postupovat správně. Publikace je proto užitečným pomocníkem pro každého plátce této daně.

  • RSS
  • Kindle
  • Poslat e-mailem
  • Vytisknout

Líbil se vám článek?

+1
Ano
Ne

Diskuze

29. 10. 2008 | 17:09 | Roman

O 1. ledna 2009 má zákon o DPH přes 300 změn, takže jak říká Standa, bude knížka už beznadějně zastaralá. Navíc komentáře k zákonům jsem už dávno vzdal, protože je v komentáři prakticky odcizovaný zákon jenom jinými slovy...více

29. 10. 2008 | 11:18 | Standa

Nevím, zda v době vydání ta kniha už není zastaralá. Navíc od 1. ledna budou platit zase trochu jiná pravidla. Myslím, že v oblasti zákonů a podnikání se vůbec pro vydavatele nevyplatí takové knížky vydávat. více

Oblíbená témata

DPH

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Nominále, nominál, Pojištění majetku, Depotní směnka, Reinhold Mitterlehner, couchsurfing, Prioritní akcie, vladimír pikora, obchodní partneři, ESF, chvála, Index Nashdaq, nevýhody, technická

4AK1429, 3SM3586, 4Z20159, 3SM3597, 3SM3586

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2017 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK