Peníze, které vám dá stát: Peněžitá pomoc v mateřství

K finančnímu zabezpečení po dobu porodu a mateřské dovolené je možné čerpat tzv. peněžitou pomoc v mateřství. Za určitých okolností se vztahuje i na muže. Přečtěte si, kdy a za jakých podmínek na ni získáte nárok a kdy nikoliv.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 11. 2011 13:43, Jana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli budu mit nárok na porodné kdyz jsem sama a ziji u rodiču ale dite má příjmení po otci. Počítá se do toho i jeho příjem nebo příjem rodiču?

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 44 komentářů)

19. 8. 2011 22:06 | petra

Dobrý den, jsem od května tohoto roku nezaměstnaná (na pracovním úřadě), předtím jsem rok a děvět měsíců pracovala. Protože nemůžu sehnat práci, tak jsem se chtěla zeptat kolik bych pobírala kdybych šla na mateřskou? Děkuji za odpověď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 8. 2011 14:48 | Jana

Dobrý den,ráda bych se zeptala - Jsem nyní na mat.dovolené a pobírá tedy rodičovský příspěvek ve výši 7600kč mateřská mi končí 21.1.2012.Nyní jsem opět těhotná(jsem ve 24tt),porodit bych měla v prosinci tohoto roku.Jak je to s výší mateřské a bude mi sociálka doplácet případně to životní minimum?A na to první dítě budu brát mateřskou do kdy než nastoupím těch 6 - 8tt před plánovaným porodem?Někdo mi říkal,že se mateřská nemění a budu stále po celé 3roky,kdy budu na mateřské 7600kč.Jsem s toho teď trošku zmatená.Předem strašně moc děkuji za Vaší odpověď.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 8. 2011 20:40 | Lucie

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, všude se pise, ze musim mit během 2 let odpracovaných 270 kalendářních dnu??? počítá se do nich i nemocenská při rizikovem tehotestvi??Myslím to tak, že budu na nemocenské po celou dobu tehotenstvi,protože někdo mi řikal , ze Dobou pojištění je celá doba zaměstnání, tedy i doba nemocenských dávek. Mooooc děkuji za odpoved a ochotu naslouchat...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2011 19:29 | Katka

Dobrý den, prosím o radu. Všude se dočítám, že v době nástupu na mateřskou musím být zaměstnaná. Nastává u mě zákeřná situace: Mám pracovní smlouvu na dobu určitou do 31.12.2011 /jsem zástup za rodič. dov./ a jsem nyní těhotná s předpokládaným datem porodu 5. března /tedy 9 týdnů po ukončení pracovního poměru/, jak to bude v mém případě s přiznáním mateřské? Budu na ni mít nárok? A jak by to případně bylo, kdybych nastopila na nemocenskou před ukončením prac. poměru? Díky za každou radu!
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 8. 2011 9:56

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat když nemám nárok na peněžitou pomoc v mateřství z důvodu neodpracovaných 280 dnů mám jen 224 zda se mohu domáhat nějaké jiné pomoci nebo budu bez peněz.děkuji za odpověd.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 7. 2011 9:06 | Lenka Puciová

Dobrý den, jsem 3 roky OSVČ, platím si nemocenské pojištění ve výši 142Kč.Teď se mi rýsuje další možnost nastoupit i do zaměstaneckého poměru k jiné firmě, jelikož jsem ve 3M těhotenství tak by mě zajímalo, jak by se mi počítala mateřská, když nebudu pracovat celých 12 měsíců jako zaměstnanec. Děkuji moc. Lenka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 6. 2011 15:58

Dobrý den, nastoupila jsem po 3leté rodičovské dovolené do práce, ale k jinému zaměstnavateli, než u kterého jsem byla po dobu mateřské. Jak dlouho musím být zaměstnaná, abych v případě otěhotnění měla nárok na PPM. Děkuji za odpověď, Iva.
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 6. 2011 18:12 | Jarka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na tyto otázky: Mám 18 měsíčního syna a jsem na zrychleném rodičovském příspěvku (11400 Kč- 2 letá varianta). Synovi budou v listopadu 2 roky.Kdybych otěhotněla do jeho dvou let věku, mám nárok opět na 2 letou variantu? Jsem vedena u zaměstnavatele, že čerpám rodičovský příspěvek. Kdybych neotěhotnila a vrátila se do práce, tak jak dlouho musím pracovat,abych při opětovném otěhotnění měla nárok na peněžitou pomoc v mateřství na druhé ditě? Předem vám mnohokrát děkuji za odpověď. Jarka
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 5. 2011 14:24 | Blanka Hrabětová

Zaměstnanec požádá o 1 den peněžité pomoci v mateřství. Jak prosím správně z právního hlediska řešit jeho pracovní poměr ?
Má si požádat o neplacené volno na 1 den, rodičovskou dovolenou na 1 den, nebo dovolenou na 1 den, nebo může žádat PPM třeba v sobotu ??
Děkuji
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 5. 2011 8:30 | frantisek.masek

Dobrý den, kontaktujte prosím naši poradnu.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2011 15:33 | Denisa

Mě se přihodilo to stejné, pracovala jsem v CK, ale z důvodu těhotenství mi dali výpověď ve zkušební době, tak jsem šla na nemocenskou a vlastně celé těhotenství jsem byla. Proto si myslím, že Vám nezbyde nic jiného, než se domluvit na gyndě, aby Vám napsal nemocenskou a dostala jste aspon nějaké peníze. Vúbec bych se nedivila, kdybychom si na dítě museli našetřit, za pár let od státu nic nedostaneme!! A to chtějí rozšířit populaci :-D
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 5. 2011 13:42 | Eva

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na nějaké peníze před porodem.Jsem sice zaměstnaná ale odpracoala jsem v nové práci jen 6 týdnu a od té doby marodím.Před tím jsem byla vedená na úp.Mám pár týdnů do porodu.Děkuji za odpověd!
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 4. 2011 16:16 | Jiřina Krulová

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jestli mám nárok na nějaké peníze před porodem.Jsem vedena na úřadu práce a 27.4.2011 nastupuji na mateřskou dovolenou mám pár týdnů do porodu.Děkuji za odpověd!
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

19. 4. 2011 14:24

Dobrý den, mám takový dotaz. Jsem na neschopence od 21.02.2011. Budu na neschopence dlouhodobě-těhotenství. Přišla mi výplata,ale nevím,jestli je správně vypočtena. Přijde mi,že mi došlo nějak málo peněz. Můžete mi poradit s vypočtením neschopenky? Díky za odpověď. Hezký den
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 4. 2011 10:30

Dobrý den,obracím se na Vás s prosbou o radu.Chtěla bych vědět, jestli mám nárok na PPM. 27.3.2010 mi skončila 2-letá varianta rodičovské dovolené a ke stejnému datu se mnou zaměstnavatel také rozvázal pracovní poměr, který trval od ledna 2004.Od 28.3.2010 jsem byla registrovaná jako nezaměstnaná na úřadu práce. 29.11.2010 jsem nastoupila do nového zaměstnání, ale smlouvu mám na dobu určitou a to do 31.7.2011.V současné době jsem těhotná a předpokládaný termín porodu je 3.11.2011.Prosím tedy o info, jestli budu mít nárok na PPM.Předem děkuji za odpověď.Horna7.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

31. 3. 2011 17:04 | veronika

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jak velkou budu mít PPM, když mám minimální mzdu, tedy i min.odvody. Takto pracuji již sedmým rokem, nechtěla bych do budoucna zůstat bez fin.prostředků.
Děkuji Veronika hezký den.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 3. 2011 11:34 | Nikola

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Nyní mám HPP na dobu neurčitou - 3roky. Nyní mám ještě DPČ 2 měsíce. Jsem účastna nemocenského pojištění. Bude se mi v tomto případě počítat mateřská dovolená z obou příjmů? Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

10. 3. 2011 10:04

Dobrý den.Prosim o radu.Od 1.11.2010 jsem vedená na UP.K 30.10.2010 jsem dostala výpověd z předchozího zaměstnaní kde jsem pracovala asi 15měsicu.Ted jsem zjistila že jsem v 3měsici těhotenstvi termin porodu mam 20.8.2011.Chci se zeptat zda budu mnět narok na md,nebo rp když nepracuji.POpřipadě když ještě najdu nějakou práci alespon na skušebni dobu zda to pomuže,nebo jestly bych mohla jit na nemocenskou,je mi 37 jsem vdana a mam 2děti 8let a 12let,moc děkuji za odpověd.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 2. 2011 14:24 | Sedláčková Věra

Dobrý den, ráda bych se zeptala zda PPM je brán jako příjem. Ptám se z důvodu možnosti daňového zvýhodnění na vyživovanou osobu kde vyživovaná osoba nesmí překročit roční příjem 68000. Děkuji za odpověď
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 2. 2011 22:41 | Odehnalová Lucie

Dobrý den, ráda bych se zeptala, zdali budu mít nárok na PPM (kdybych nyní otěhotněla),když aktuálně studuji VŠ a již 2 roky pracuji na dohodu o pracovní činnosti a prům. hrubý měsíční příjem byl 10800 Kč (jsem zaměstnaná přes personální agenturu) ?!?! Děkuji za odpověď.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Ivo Lukačovič

podnikatel, Seznam.cz

Zdeněk Jahoda

podnikatel, Emco

Ivo Lukačovič
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů
×
Zdeněk Jahoda
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services