Peníze, které vám dá stát: Peněžitá pomoc v mateřství

K finančnímu zabezpečení po dobu porodu a mateřské dovolené je možné čerpat tzv. peněžitou pomoc v mateřství. Za určitých okolností se vztahuje i na muže. Přečtěte si, kdy a za jakých podmínek na ni získáte nárok a kdy nikoliv.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 11. 2011 13:43, Jana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli budu mit nárok na porodné kdyz jsem sama a ziji u rodiču ale dite má příjmení po otci. Počítá se do toho i jeho příjem nebo příjem rodiču?

+40
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 44 komentářů)

21. 5. 2019 20:44 | Alena

Dobrý den chci se zeptat mám nárok na ppm když mi v březnu skončila 3 léty rodičovský příspěvek a nini jsem na úřadě práce děkuji za odpověď
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 4. 2019 3:37 | Peťka

Dobrý den , ukončila jsem pracovní poměr dohodou, a za měsíc jsem otěhotněla v tu dobu už jsem byla na up , mám nárok na PPM když jsem předtím pracovala 3 roky ? Dekuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 3. 2019 0:37 | Petra D

Dobry den, jsem. Pripad c. 1. Skoncila mi smlouva behem. Materske dovolene. Chceme druhe dite a resime moznosti, jak ziskat PPM. Muze si ji vzit manzel a i přesto chodit do prace? Kdyz nastoupim do zamestnani, pocita se i brigada? Pocita se i pracovni neschonost? Pokud by zamestnani trvalo. Mene nez 12 mesicu, pocita se prumer z daneho zamestnani ci i z predchoziho? Nebo lze pripadne si zalozit zivnost, platit si to pojištění ibez prijmu z zivnosti? Vyresila by se situace?
Dekuji za odpoved. Vubec nevim jak z dane situace.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 6. 2017 13:31 | Dominika

Dobrý den, letos jsem úspěšně ukončila VŠ studium a v září nastupuji do práce. Úspěšným ukončením studia bych měla splňovat podmínku těch 270 dní nemocenského pojištění, je to tak? Jak dlouho ale musím pracovat, abych měla na PPM nárok? Je dána nějaká doba? Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 5. 2017 9:47 | Bohdana

Chtěla jsem se zeptat jestli budu mít nárok na porodné když bydlím sama.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

3. 1. 2017 13:03 | Lucia

Dobry den , chcela by som sa informovať na vyšku materskej dovolenky.Do 31.12.2016 som pracovala 4 roky so 100% uvazkem u jednoho zamestnavatele, pričom od června 2016 som nastupila na 50 % k dalšímu zamestnavateli. Ted od ledna 2017 mi 100 % uvazek skončil, a původní úvazek s 50 % se mi navyšil na 100%. V informacích som našla, že se vyška vypočítava z výdelku za posledních 12 mesiacov. Termín porodu mam v červnu. Můžu teda poprosit o informaci ze kterého uvázku se mi bude vypočítávat mateřská ?
Ďakujem moc za skoru odpoveď s pozdravom Lucia
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

7. 8. 2016 8:20 | Daniela

Dobry den, mam nekolik dotazu a at hledam jak hledam, nenasla jsem odpoved... 1)Pracovala jsem u zamestnavatele 3,5roku, v dubnu tohoto roku jsem nastoupila, jako jiz tehotna na rizikove tehotenstvi, jaky mam narok na davky?A kdy mi zacina materska dovolena?Celou materskou hradi zamestnavatel,nebo neco prispiva stát? 2)Vzhledem k tomu, ze mi po ukonceni rodicovske dovolene muj rodinny stav nebude umoznovat praci u nynejsiho zamestnavatele, v kterem obdobi je vhodne rozvazat pracovni pomer a prejit napr.na praci OSVČ?Je mozne ukoncit pracovni pomer u zamestnavatele jiz pri rodicovske dovolene, nebo az po jejim ukonceni? 3)Dalsi moji otazkou je to, kdyz mam ve smlouve od zamestnavatele, ze nesmim vykonavat stejnou nebo podobnou cinnost plati toto i pri cerpani rodicovske dovolene, kdybych si chtela ve stejne cinnosti privydelat na zl? Dekuji predem za Vasi odpoved.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

22. 7. 2015 23:37 | nikola

Dobrý den. Byla jsem tři roky doma s dítětem. Poté jsem nastoupila do nové práce která skončila ve zkušební době. V té samé době jsem opět otěhotněla. Na mateřskou nemám nárok z úřadu práce nemám nárok na peněžitou pomoc z důvodu vyčerpání dávek. Tudíž jsem polovinu těhotenství bez příjmu. Chtěla bych se zeptat zda omám nárok na třiletou variantu když muž pracuje na plný úvazek.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 12. 2014 7:28 | Miroslava

Dobry den,zajímalo by me co mam teď delat když mě byla zamítnuta mateřská .
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

17. 9. 2013 21:23 | Lenka

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli budu mít nárok na mateřskou nebo i na porodné, když jsem v červnu 2013 dokončila studium na střední škole. Od té doby hledám práci, ale marně. Žijeme s přítelem u rodičů,ale bydlení máme samostatné. Děkuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

28. 3. 2013 14:21 | Ali

Dobrý den,i ja mam dotaz..ja bohuzel nemam odpr.270dni,zamitli mi tim materskou. Od pol.rijna do konce roku jsem byla na nemoc...rizik.tehotenstvi,od 1.1.2013 jsem mela byt na materske a 15.2.jsem porodila..bohuzel v unoru jsem se dozvedela,ze materskou nedostanu,takze mi zpetne doktor vystavoval nemocenskou na 6nedeli,coz mi konci ted.....a nevim co dal?..Nemuzu byt prece bez financi?!..Prac.smlouvu mam na neurcito,kam jsem nastoupila zac.cervence....a ted mi ucetni v praci rekla,ze kdyz nebudu mit materskou,ze musi se mnou po ukonc.nemocenske rozvazat prac.pomer a ja se musim prihlasit na UP. Ale to ja nechci,ale nevim,co dal..... Sice cekam,az mi zamestnavatel potvrdi papiry na porodne a rod.pridavek na dite,ale co kdyz mi i to zamitnou? A co mam delat ted mezi tim,co mi skoncila nemocenaska..29.3.2013 a tim,nez mi potvrdi ty papiry?
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

27. 9. 2012 18:31 | Lenka

Dobrý den, jsem studentkou VŠ a příští rok bych chtěla na mateřskou. Během studia si přivydělávám na brigádách a chtěla jsem se zeptat jestli i s brigádou a nikoli prací na HPP bych mohla mít peněžitou pomoc v mateřství. Děkuji
+10
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

4. 5. 2012 8:15

Proč byste měla mít na něco nárok?
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

15. 4. 2012 19:29 | katka0407

dobry den chtela jsem se zeptat na co vse mam narok v tehotenstvi a nejsem v praci. Dekuji
+8
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 3. 2012 15:11 | Jitka

Dobrý den, jsem již 2 roky v evidenci úřadu práce. Předtím jsem pracovala 11 let u jednoho zaměstnavatele. Budu mít nárok na PPM?
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 1. 2012 19:34 | lenka

Dobrý den, mohu si papíry na PPM vyplněné odnést sama na uřad nebo je musi poslat zamestnavatel? dekuji
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 11. 2011 13:43 | Jana

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat jestli budu mit nárok na porodné kdyz jsem sama a ziji u rodiču ale dite má příjmení po otci. Počítá se do toho i jeho příjem nebo příjem rodiču?
+40
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

11. 11. 2011 17:15 | hana

dobrý den. 28,9,2011 jsem nastoupila do sveho prvniho zamestnani , smlouvu mam do 31,12,2011. kdybych otehotnela, budu mit nejakou materskou , ikdyz nemam skoro nic odpracovano? dekuji
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 11. 2011 10:59

1
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

15. 9. 2011 14:31 | mila

Dobry den,mam dotaz.Pracovala jsem na dohodu o provedení prace a pote par dní na pracovní cinnost,v te dobe jsem nevedela´,že už jsem 3mesíc tehotna,a pracovala jsem noční smeny,jen priležitostne pro tesco.jsem stale v ochranne lhute?když muj pracovní pomer skoncil v kvetnu.ani jedna strana nevedela,že jsem tehotna.jak mam tento problem řešit?budou mi chybet dny na vypočet ppm.prosím poradte mi.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Stránka 1/3

Předchozí

1

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Tomáš Chrenek

podnikatel, Moravia Steel

Miroslav Jakubec

podnikatel, Servis Climax

Tomáš Chrenek
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Miroslav Jakubec
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services