Podpora v nezaměstnanosti: Kdo si od ledna pohorší

Petr Kučera | rubrika: Co se děje | 1. 10. 2010 | 7 komentářů
Výše podpory v nezaměstnanosti a délka jejího čerpání se v zásadě nezmění. Získá ji ale menší počet uchazečů než tomu bylo dosud.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

1. 10. 2010 16:39, caryfuk

A co kdyby vláda se také starala o zaměstnané? Jsi v práci a drž hubu a krok, jestli se k Tobě chová zaměstnavatel jak hajzl, opět drž hubu a krok, protože stát Tě nepodpoří. Stát zajímajíé pouze Tvoje daně a jak s Tebou vyčůrat- Fluktuace neexistuje. Musíš brát, ubohý malý blbísku to, co je.

+18
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 7 komentářů)

18. 1. 2012 21:14 | Very

Dobrý den, myslím si,že kdyby páni poslanci pobírali ty "ubohé" platy,měli platit výdaje,které si sami určili,tak by je tyto změny a obírání lidí ihned přešlo.Nejen,že zaměstnaní lidé se nemůžou domáhat vlastních platů,ale nemůžou se domáhat ani spravedlnosti,protože tento stát nestojí za nic.Vše je postavené jen na tom,jak z lidí vymáhat co nejvíce peněz!!!Tak ať si všichni senátoři,poslanci a ostatní odepřou ze svých nekřesťanských platů a nebude potřeba obírat lidi,co se dřou od rána do noci a nemají za to kolikrát ani třetinu příjmu,jako oni!Což je k pláči!!!!Nad tím by se měli zamyslet.Čím dál více je nemocných mladých lidí,proč?Protože pracují více než je možné unést a to jen proto,že vše jde o tisíce měsíčně nahoru...A s tím někdo něco udělá?
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

9. 1. 2011 9:59 | Dana

ministr práce a sociálních věcí Jaromír Drábek (TOP 09)by měl také promyslet, co bude s lidma, kteří nedostanou odstupné.Podnikatele, kteří nevyplatí zaměstnancům co by měli, by měli pokutovat 3x tak vysokou finanční částkou, jakou by měli vyplatit zaměstnanci( a to pokud je nevyplatí do 3 měsíců, pokud je to déle, tak každý měsíc navíc, by byl ještě více postižitelný, aby si rozmysleli, jednat neférově!).Ty peníze by měli dostat ti, kterých se nevyplacení mzdy týká + náhrady za různé výdaje při vymáhání peněz. Vše by mělo být jasně uvedeno v zákoně a ne aby se lidé museli soudit.Často na soudy a právníky nemají.Poslanci by měli myslet v zákoně i na tyto případy.Proto jsme si je zvolili!Takže všichni věřme, že vše promyslí,navrhnou a schválí tak,aby netrpěli lidé, kterých se to týká!A pokud ne, tak by měli vysvětlit lidem, proč tak neučinili!!
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

18. 11. 2010 19:47 | Pavol

Já sem dal na konci lednau zaměstnávatele výpověď z důvodů nevyplacené mzdy + odstupné ve výši 3 mesíčních platů. Samozřejme sem nedostal ani výplatu a ani odstupný nemít peníze tak je zemne totálna socka , na úřadu sem se dozveděl že si mám dát pána podnikatele k soudu že oni s tím nic neudělají a to sem měl ješte problém i z výstupníma papírama nakolik mi je nebyl schopen vydat takže mi nemohly vypočíst ani nezaměstanecké. Výstupní doklady sem si byl nakonec ve firmě udělat sám za pomoci účetné přes telefon, která tam už taky nepracovala a mzdu je nejlepší rěšit přes vymahačskou firmu já to mám přes vymoženo.cz po techto zkušenostech v případu nevyplacené mzdy se jedná podle mě o vážnej důvod dát okamžitou výpověď. A jestli to vydí úřad jinak tak se sním budu klidně soudit a 100 ten soud vyhraju.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

29. 10. 2010 15:10 | Fanynka

manžel pracuje od r.1972 u jednoho podniku od 1.1.2011 má dostat výpověd a tříněsíční odstupné.Je mu 61 let.Má nárok na podporu v nezaměstnanosti?
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

8. 10. 2010 21:48 | Pavel

No, máš recht
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

4. 10. 2010 6:19 | leonard

... a co tak podpora pro OSVČ.......lidé,kteří jsou nuceni pracovat ve firmě na živnostenský list a nedostávájí od firmy peníze.....taky budou mít krácenou podporu?,protože budou nuceni dát výpověď ? Taky jsem se nikde nedočetla,co když dá někdo výpověď ze zdravotních důvodů???
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

1. 10. 2010 16:39 | caryfuk

A co kdyby vláda se také starala o zaměstnané? Jsi v práci a drž hubu a krok, jestli se k Tobě chová zaměstnavatel jak hajzl, opět drž hubu a krok, protože stát Tě nepodpoří. Stát zajímajíé pouze Tvoje daně a jak s Tebou vyčůrat- Fluktuace neexistuje. Musíš brát, ubohý malý blbísku to, co je.
+18
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Petra Procházková

manažerka, Agrofert

Meda Mládková

sběratelka umění a podnikatelka

Petra Procházková
ÚSPĚŠNOST
100,00 %

z 1 duelů
×
Meda Mládková
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 1 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services