Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Banky se chlubí vstřícností vůči klientům. Jenže některé bankovní sazebníky, které by měly jasně a přehledně informovat klienty o cenách služeb, jsou určeny spíše pro zkušené pátrače než finanční laiky.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 9. 2010 2:05, js

Perla v sazebníku Raiffeisenbank

Od 7. 7. 2010 stojí jednorázový příkaz v internetovém bankovnictví 4 Kč. Jedno provedení trvalého příkazu, zadaného přes internetové bankovnictví, stojí 6 Kč. Tedy 150 % ceny jednorázového příkazu!

Reagovat

+6
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (10 komentářů)

23. 9. 2010 2:05 | js

Perla v sazebníku Raiffeisenbank
Od 7. 7. 2010 stojí jednorázový příkaz v internetovém bankovnictví 4 Kč. Jedno provedení trvalého příkazu, zadaného přes internetové bankovnictví, stojí 6 Kč. Tedy 150 % ceny jednorázového příkazu!
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+6
Líbí
Nelíbí

23. 9. 2010 8:46 | mh

Je to neuvěřitelný, co si banky berou. Z tohoto důvodu jsem přešla k bance bez poplatků. To, co nabízí, mi jako soukromé osobě plně dostačuje a za 2,5 roku jsem nezaplatila korunu na poplatcích.
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

23. 9. 2010 8:54 | Vít Pokorný

Ano, souhlasím s mh, a velmi pravděpodobně mám účet u stejné banky, dokonce zhruba stejně dlouho. Já jsem za ty dva roky zaplatil oné bance na poplatcích 38 Kč celkem.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

23. 9. 2010 9:18 | študent

Vytáčel mě poplatek za položku: za připsaný úrok ve výši 0,07 Kč byla cena 2 Kč. V dnešní době mám problém vyřešen - podnikatelský účet u Ge Money za 199,- Kč/ měs - dříve jsme ročně platili 22-25 tis./rok. Soukromý účet u M banky - tam jsem měl jediné mínusové částky za daň z úroků. Teď se úroky neplatí, tak i tyto neoblíbené znaménka z mého výpisu zmizela a ze celou dobu 2,5 roku co účet využívám jsem max. spokojen.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

23. 9. 2010 9:55 | MoB

Mně dlouho štval ten zmíněný poplatek za změnu trvalého příkazu přes internet - pak ho ale zrušili.
Co mě štve pořád je 150 Kč za hypotéku - u některých bank to dokonce ani není speciální účet (s vlastním číslem), ale 150 Kč vybírají všichni. Jediný důvod, který jsem z nich kdy dostal, je "mají to všichni". Což je důvod jako prase...
Reagovat | Citovat

+1
Líbí
Nelíbí

23. 9. 2010 14:14 | xls

Moc lidi nechápu. Já mám už cca 4 roky jak soukromý, tak podnikatelský účty zdarma, neplati se vedení a ani za podobný věci jako v článku: změny a realizace příkazů (jednorázových i trvalých), účetní položky a další nesmysly... Svýho času jsem si připlácel jen za embosovanou kartu, když jsem ji potřeboval a pár desítek korun ročně za výběry z bankomatů.
Takže když se chce, dá se to naštěstí zařídit a výmyslům stávajících bank dát vale.
Reagovat | Citovat

+4
Líbí
Nelíbí

23. 9. 2010 14:59 | VlaM

To všechno vypadá hezky, ale jak to píšete, tak to má vždycky nějaký háček. A jde taky o důvěru v banku.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (xls 23. 09. 2010 14:14)

23. 9. 2010 14:59 | Pavel

pokud se kdokoliv dokázal dostat na internetu až k této diskusi, nemá právo nadávat na to jak jej nějaká banka okrádá. Na internetu dokážu během deseti minut najít min 3 banky, které nabízí účet (internetový) +, - bez poplatku.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

26. 9. 2010 23:25 | xxsml

A vůbec nejlepší na tom všem je, že když se zeptáte, tak vám nikdo není schopen poskytnout kompletní informace. Příklad: nedávno jsem porovnával účty u České spořitelny a KB a náklady spojené s jejich používáním. U ČS je sazebník už tak dost nepřehledný a telefonát na infolinku mě dokonale odradil, nejdříve dlouhé čekání s nepříjemnou hudbou a pak naprosto neznalá operátorka. U KB to bylo s přehledností lepší, ale pro změnu jsem si šel pro vysvětlení některých položek přímo na ponočku KB. Zde mě čekala naprostá nevědomost poradkyně v bance a úplně mě dostalo, že na mé dotazy ohledně ceníku nebyla schopna odpovědět ani ředitelka (!) pobočky.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

27. 9. 2010 2:58 | xx

Proč hážou všechny banky do jednoho pytle? Když je poplatek 0, tak je 0Kč! Co chtěj "detektivové" zjišťovat? Jak vypadá nula?
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miroslav Motejlek

ekonomický žurnalista

Mojmír Čapka

podnikatel, Brisk

Miroslav Motejlek
ÚSPĚŠNOST
60,00 %

z 45 duelů
Mojmír Čapka
ÚSPĚŠNOST
60,71 %

z 56 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Pragmatismus, Limitní cena, Private banking, daň z příjmů, třetí pilíř, penzijní společnosti, účastnické fondy, transformované fondy, FPD Savills, nezařazená evidence, Keňa, IKS KB? ČSOB, ePlatby, spendee, Autopilot, škodní události, hospodářská unie, Daneš Zátorský

8B32103, 1SC1588, 3P64946, 3AI3206, 4AN8298

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK