Perly v bankovních sazebnících: příplatek za mezibankovní styk i účet, který jako by nebyl

Banky se chlubí vstřícností vůči klientům. Jenže některé bankovní sazebníky, které by měly jasně a přehledně informovat klienty o cenách služeb, jsou určeny spíše pro zkušené pátrače než finanční laiky.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

23. 9. 2010 2:05, js

Perla v sazebníku Raiffeisenbank

Od 7. 7. 2010 stojí jednorázový příkaz v internetovém bankovnictví 4 Kč. Jedno provedení trvalého příkazu, zadaného přes internetové bankovnictví, stojí 6 Kč. Tedy 150 % ceny jednorázového příkazu!

+6
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 10 komentářů)

27. 9. 2010 2:58 | xx

Proč hážou všechny banky do jednoho pytle? Když je poplatek 0, tak je 0Kč! Co chtěj "detektivové" zjišťovat? Jak vypadá nula?
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

26. 9. 2010 23:25 | xxsml

A vůbec nejlepší na tom všem je, že když se zeptáte, tak vám nikdo není schopen poskytnout kompletní informace. Příklad: nedávno jsem porovnával účty u České spořitelny a KB a náklady spojené s jejich používáním. U ČS je sazebník už tak dost nepřehledný a telefonát na infolinku mě dokonale odradil, nejdříve dlouhé čekání s nepříjemnou hudbou a pak naprosto neznalá operátorka. U KB to bylo s přehledností lepší, ale pro změnu jsem si šel pro vysvětlení některých položek přímo na ponočku KB. Zde mě čekala naprostá nevědomost poradkyně v bance a úplně mě dostalo, že na mé dotazy ohledně ceníku nebyla schopna odpovědět ani ředitelka (!) pobočky.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2010 14:59 | Pavel

pokud se kdokoliv dokázal dostat na internetu až k této diskusi, nemá právo nadávat na to jak jej nějaká banka okrádá. Na internetu dokážu během deseti minut najít min 3 banky, které nabízí účet (internetový) +, - bez poplatku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2010 14:59 | VlaM

To všechno vypadá hezky, ale jak to píšete, tak to má vždycky nějaký háček. A jde taky o důvěru v banku.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Zobrazit celé vlákno

23. 9. 2010 14:14 | xls

Moc lidi nechápu. Já mám už cca 4 roky jak soukromý, tak podnikatelský účty zdarma, neplati se vedení a ani za podobný věci jako v článku: změny a realizace příkazů (jednorázových i trvalých), účetní položky a další nesmysly... Svýho času jsem si připlácel jen za embosovanou kartu, když jsem ji potřeboval a pár desítek korun ročně za výběry z bankomatů.
Takže když se chce, dá se to naštěstí zařídit a výmyslům stávajících bank dát vale.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2010 9:55 | MoB

Mně dlouho štval ten zmíněný poplatek za změnu trvalého příkazu přes internet - pak ho ale zrušili.
Co mě štve pořád je 150 Kč za hypotéku - u některých bank to dokonce ani není speciální účet (s vlastním číslem), ale 150 Kč vybírají všichni. Jediný důvod, který jsem z nich kdy dostal, je "mají to všichni". Což je důvod jako prase...
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2010 9:18 | študent

Vytáčel mě poplatek za položku: za připsaný úrok ve výši 0,07 Kč byla cena 2 Kč. V dnešní době mám problém vyřešen - podnikatelský účet u Ge Money za 199,- Kč/ měs - dříve jsme ročně platili 22-25 tis./rok. Soukromý účet u M banky - tam jsem měl jediné mínusové částky za daň z úroků. Teď se úroky neplatí, tak i tyto neoblíbené znaménka z mého výpisu zmizela a ze celou dobu 2,5 roku co účet využívám jsem max. spokojen.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2010 8:54 | Vít Pokorný

Ano, souhlasím s mh, a velmi pravděpodobně mám účet u stejné banky, dokonce zhruba stejně dlouho. Já jsem za ty dva roky zaplatil oné bance na poplatcích 38 Kč celkem.
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2010 8:46 | mh

Je to neuvěřitelný, co si banky berou. Z tohoto důvodu jsem přešla k bance bez poplatků. To, co nabízí, mi jako soukromé osobě plně dostačuje a za 2,5 roku jsem nezaplatila korunu na poplatcích.
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

23. 9. 2010 2:05 | js

Perla v sazebníku Raiffeisenbank
Od 7. 7. 2010 stojí jednorázový příkaz v internetovém bankovnictví 4 Kč. Jedno provedení trvalého příkazu, zadaného přes internetové bankovnictví, stojí 6 Kč. Tedy 150 % ceny jednorázového příkazu!
+6
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet RPSN

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Zdeněk Škromach

politik

Tamara Kotvalová

podnikatelka, Carollinum

Zdeněk Škromach
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Tamara Kotvalová
ÚSPĚŠNOST
50,00 %

z 2 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services