Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

Součástí reforem, které chystá nová vláda, by měla být i reforma penzijního systému. Zda a kdy bude realizována, a zejména jakou bude mít podobu, je zatím ve hvězdách. ODS ale nyní znovu nadhodila otázku, zda má být spoření na důchod povinné.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

26. 10. 2010 19:17, miki

Zdravím.
Tak tady pouze radikálně, NE. Vyšachovat z rozhodnutí co se bude dít s mými penězi... jakékoliv fondy, penzijní, otevřené, akciové prostě jakékoliv, včetně vlády a bank. To by se jim to spravovalo moje peníze těm zlodějům, sami milionové platy zlaté padáky....zisky z mých peněz 80%....já pouze 20%,... oni riziko žádné já 100%...oni 100% kontrola já žádná kontrola ....a stát mě pak ještě oškube o daň a to jsou peníze, které jsou již zdaněny jednou při výplatě. NIC NAS..T!!!
Je přeci PRÁVO OBČANA aby rozhodl, zda chce do nějakého zlodějského fondu nebo bude investovat a nakoupí komodity, vždyť může nakoupit zlato, stříbro, energetické a zemědělské akcie, sice třeba s malým výnosem ale elektřinu a jídlo bude potřebovat i v budoucnu každý prostě s jistotou. A když se rozhodne, že všechno prožere, probendí a prochlastá v mládí.... je to jeho rozhodnutí.... tak ať pro mne za mne třeba chcípne hlady v příkopě u silnice, samozřejmě s vyjímkou lidí postižených a nebo se sníženou pracovní schopností. A jak k tomu přijde nemalá skupina lidí, kteří žijí v tzv. vícegeneračním typu rodiny. Já sám jsem zažil, že existoval a dobře fungoval tzv. výměnek, proč tito lidé, kteří si vychovali dobře své děti mají doplácet na nějaké finanční zlodějny? ? ? JEŠTĚ JEDNOU NE A NE ! ! ! V průběžném penzijním fondu v ČR byly desítky miliard korun a najednou se ztratily.... tak kdopak je rozkradl ? ? ? To se s nimi sanoval provoz rozbujelé státní administrativy, (od r. 89 se počet úředníků zdvojnásobil) ministerstev a schodky rozdávačných vlád. Za 20 let se korupcí všechno rozkradlo. A těm mám já věřit, že když je mě 20 a budu spořit, že za 45 let až půjdeme do penze tam něco bude ? ? ? Cha cha !
Zlodějům se nevěří a " kdo lže ten také krade".
Vladimír Šmíd.

Reagovat

+14
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (23 komentářů)

30. 11. 2010 21:54 | marie chalupová

Jsem naprosto fascinována tím co se v této zemi v poslední době děje. Vzhledem ke svému apolitickému založení jsem s hrůzou zjistila, že do důchodu - pokud se ho dožiji - se dopracuji zřejmě tak v osmdesáti - firmy by si měly na pozemcích vykopat hromadné hroby a být podnikatel už začnu přemýšlet o nějakém stručném pohřebním ústavu, kam by tyto firmy posílali drobný obolus, aby jim někdo ty mrtvoly z pracovišť odklidil - to bude jednou skvělý výnosný džob. Asi tak jako soukromé fondy. jakým právem mi někdo nařizuje spořit do soukromého fondu - víme jak to tady končí. Sama jsem přišla o peníze v Union Bance a nebyla jsem sama a nebyla to jediná firma, banka, organizace, která si hospodaření se svěřenými penězi přebrala po svém. S otevřenou pusou poslouchám jakéhosi chytráka, který hovoří o tom jak tyto peníze budou odděleny od běžných finančních operací danného fondu a vzápětí dodá, že bude také veřejný fondd, pro ty, kteří nechtějí podstupovat rizika. Poněkud kontradikce - nejdříve ujišťuje, vzápětí vyvrací bezpečnost takového fondu. Absurdistán hadr. Dalším naprosto neuvěřitelným aspektem je to, že pokud se důchodu nedožiji, nedostane nikdo z mé rodiny nic, případně dostanu jen to co si odžiju - takže spořte jako blbci, my si to pak za vás užijeme. To snad ani není možné. Jakékoli spoření má také možnost jednorázové výplaty, ukončení spoření - nikoli však v tomto případě. Nejsem právník, ale počítám, že toto je proti listině základních práv a svobod občana, Štrasburg bude mít narváno. Koneckonců arbitráže jsou náš národní sport. Pak se také domnívám, že pokud stát vybere takové soukromé fondy, jedná se o zvýhodnění některých soukromých organizací, tzn. narušení volné hospodářské soutěže, v podstatě negace svobodného výběru občana na poli finančních organizací na trhu. Absolutně nechápu jakým směrem se ubírá myšlení našich představitelů. jen pro představu, mám těžce nemocnou maminku, za zdravotní péči, která jí může pomoci platím 27 tis. měsíčně, skládáme se na to s mými bratry a tatínkem, který je v důchodu a za chvíli bude také potřebovat pomoci. Platím hypotéku, mám přímotop - viz. zdražení elektřiny o takřka jeden tisíc měsíčně, mám životní pojištění, pojištění nemovitosti, sp.úvěr a teď mám ještě spořit další peníze. Ptám se z čeho. už prostě nemám z čeho.Žiji sama - nejlepší je koupit si za poslední peníze mašli a vybrat si nějaký pěkný strom se šikovnými větvemi. Práce je nejistá jak všichni víme, takže jak žít vlastně dál. Kde na všechno brát. Je mi 36 let a s touto mě co nejdřív trefí infarkt. Možná, že cíl naší vlády je vybudovat zde společnost bezdomovců, důchodců, které své výkaly nosí do popelnic - šetří vodu , snědí jeden rohlík denně, netopí, nesvítí - takové malé české Rumunsko. Zajímalo by mne kam jdou všechny peníze z mých daní a daní všech nás ostatních. Heslo: Lidé bděte - jakkoli má přízvuk minulosti nabývá na palčivé aktuálnosti, jen bych snad přidala a "vemte klacky do rukou a žeňte je". Intelektuální řeči jsou sice možná demokratičtější, ale defenestrace má taky svoje, že...
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+7
Líbí
Nelíbí

5. 2. 2011 9:30 | Štefková A.

Jo a to bysme žili pak z čeho? Nejistota v zaměstnání, plno lidí má hypotéky na byt apod.V žádném případě NESOUHLASIM. Tam ať si sníží platy nahoře a zkusí např. 3 člená rodina žít dohromady s 21 000 kc a to děláme oba rodiče.Kde je ten váš průměrný měsíční výdělek? To nemáme ani dohromady, styďte se. Nehoráznost. Nic proty lidi neděláte jen pro svůj prospech. Lidé jsou opravdu rozbouřeni. Dejte pořádně placenou práci všem co chtějí dělat a už se vzpamatujte. Skončí to tu jednou zleee. To je názor mnoha lidí.
Reagovat | Citovat

+11
Líbí
Nelíbí

14. 2. 2011 7:30 | snowflake

Nic povinného se mi nelíbí. Jen bych opravil nesmyslnou větu ve článku: "Ti, kterým v té době ještě nebude 40 let, by tři procenta ze zmíněných 25 posílali soukromým penzijním fondům a dalším institucím, které by jim spořily na penzi." Instituce by v takovém případě nic nespořily. Vždy spoří občan...
Reagovat | Citovat

+3
Líbí
Nelíbí

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Miloš Zeman

prezident

Jan Švejnar

ekonom

Miloš Zeman
ÚSPĚŠNOST
10,59 %

z 255 duelů
Jan Švejnar
ÚSPĚŠNOST
7,06 %

z 85 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Nedobrovolná nezaměstnanost, Veřejné výdaje na zboží a služby, Pozůstalostní penze, sleva, mobilní operátoři, o2, operátoři, spotřebitel, výpomoc, out, manageři, osvobození, tereza mynářová, daňová úspora, vězení pro dlužníky, tabakismus, nmnmn, Rychlá půjčka

1P55559, 8P888888, 8P888888, 8P888888, 7B57338

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK