Používáte nástroj pro blokování reklamy. Pokud nám chcete pomoci, vypněte si blokování reklamy na našem webu. Zde najdete jednoduchý návod. Děkujeme.

| rubrika: Jak na to | 31. 8. 2010 | 17 komentářů
Jsou úrazy, kvůli nimž vám pojišťovna nevyplatí pojistné plnění, i když máte úrazové pojištění. Nemusíte přitom provozovat extremní sporty. Stačí, když vám praskne achillova šlacha.

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

5. 11. 2010 18:24, jdetoijinak

Článek popisuje celkem obvykléobecné výluky, mezi pojišťovnami v tomto poli zásadní rozdíl není.

Co je naopak průšvih, jsou v této souvislosti dvě věci :

některé pojiš´tovny mají například speciální výluky :

- pokud se vám stane úraz na motocyklu o objemu 125ccm a výše
- pokud se úraz stane při zvedání a přesouvání břemen
- pokud se vám stane PRACOVNÍ ÚRAZ ( to považuji za naprostý úlet )
- pokud dostanete infekční nemoc, přenesenou následkem úrazu atd....

Druhá věc, co v naprosté většině klienti pojišťoven také neví, jsou zásadní rozdíly tzv. oceňovacích tabulkách trvalých následků. Například ztrátu jednoho oka některé pojiš´tovny oceňují 25 %, některé až 70% trvalých následků, ztrátu sluchu na jedno ucho 15 - 30%, jedné ruky 50 - 70 % apod....

I tyto informace patří v souladu s §22(1) zák.38/2004Sb. k tomu, s čím musí povinně prodejci pojistek klienta seznámit....Z praxe je bohužel zřejmé, že tomu tak ve většině případů nebývá...

Reagovat

+5
Líbí
Nelíbí

Další příspěvky v diskuzi (17 komentářů)

31. 8. 2010 21:20 | Petr

Ta šlacha vám může prasknout pokaždé - důležité co napíše doktor.
Reagovat | Citovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

+4
Líbí
Nelíbí

5. 11. 2010 18:24 | jdetoijinak

Článek popisuje celkem obvykléobecné výluky, mezi pojišťovnami v tomto poli zásadní rozdíl není.
Co je naopak průšvih, jsou v této souvislosti dvě věci :
některé pojiš´tovny mají například speciální výluky :
- pokud se vám stane úraz na motocyklu o objemu 125ccm a výše - pokud se úraz stane při zvedání a přesouvání břemen - pokud se vám stane PRACOVNÍ ÚRAZ ( to považuji za naprostý úlet ) - pokud dostanete infekční nemoc, přenesenou následkem úrazu atd....
Druhá věc, co v naprosté většině klienti pojišťoven také neví, jsou zásadní rozdíly tzv. oceňovacích tabulkách trvalých následků. Například ztrátu jednoho oka některé pojiš´tovny oceňují 25 %, některé až 70% trvalých následků, ztrátu sluchu na jedno ucho 15 - 30%, jedné ruky 50 - 70 % apod....
I tyto informace patří v souladu s §22(1) zák.38/2004Sb. k tomu, s čím musí povinně prodejci pojistek klienta seznámit....Z praxe je bohužel zřejmé, že tomu tak ve většině případů nebývá...
Reagovat | Citovat

+5
Líbí
Nelíbí

16. 12. 2011 12:39 | kikina18

Dobrý den,je pro mě zarazejici co se mi stalo!!Pri ceste na postu s manzelem a sousedem se mi unavou zatocila trochu hlava a ja upadla.Pojistne plneni mi bylo odmitnuto s tim,ze se jednalo o ZTRATU VEDOMI!!!Mela jsem tezce nemocneho syna a vim co je ztrata vedomi.Absolutne se nejednalo o tento stav a ja nevim jak se proti tomu branit.Odskodne mi nebylo vyplaceno .
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 12. 2013 11:19

Dobry den,v listopadu 213 jsem pojistil rodinu u poj Kooperativy na uraz v pojistne smlouve o zivotnim pojisteni PERSPEKTIVA podle sazby 7 BN bez sporeni. Od noveho roku jsou urcite zmeny podle noveho obc.zakoniku,dotyka se to i nasi pojistky?popr.urazu a nasledneho bodoveho sistemu? Dekuji za odpoved a prijemne proziti svatku.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

26. 3. 2014 11:00 | Zdeněk Henzl

Dobrý den, 25.1.2014 jsem měl úraz. Při pádu jsem si poranil loket.Neměl jsem pracovní neschopnost, protože jsem veden na prac.úřadě.Nehybnost ruky a bolesti jsem měl téměř celý měsíc.RTG bylo zjištěno, že mám altrozu 2 st.Pojišťovna mě nárok na pojistné označila za neoprávněný a že jsem se jak se říká nevešel do tabulek.Zaplatil jsem za posudek pro pojišťovnu 300 Kč.Myslím si, že je to nespravedlivé.Mám za to, že by lékař měl znát tzv.tabulky a pacienta informovat a né si nechat jěště zaplatit za posudek, který je k ničemu. Co si o tom myslíte Vy? Děkuji za odpověď. Nashledanou. Henzl
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

1. 9. 2014 9:42 | Jiří S.

Bohužel nepíšete, jaké konkrétní připojištění jste měl - jestli Denní odškodné úrazu (předpokládám) anebo pracovní neschopnost. Důležité také může být, jestli jste nahlásil nezaměstnanost pojišťovně a jakou pojišťovnu máte...atd. atd.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Zdeněk Henzl 26. 03. 2014 11:00)

11. 10. 2014 14:52 | Olšinová

Dobrý den, chtěla bych se zeptat zda mám nárok na vyplacení úrazové pojistky,když je již zrušena-asi 1měsíc.Úraz se stal a vyléčil v době kdy pojistka byla ještě aktuální.Nyní mám asi 1měsíc jinou pojistku.
Předem děkuji za odpověď. S pozdravem Olšinová
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

22. 10. 2014 20:10 | Miroslav Hlavenka

Samozřejmě, v tomto případě se úraz stal v době platnosti smlouvy, tedy lze nárokovat plnění dle pojistných podmínek smlouvy.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Olšinová 11. 10. 2014 14:52)

22. 4. 2015 3:00 | Anna

Dobry den, chci se zeptat kdyz se mi stal uraz v cizine lze uplatnit urazove pojisteni Flexi Ceska sporitelna Dekuji za odpoved
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

20. 12. 2015 11:16 | Mirek

Dobrý den, natrhl jsem si sval na noze dne 12.9 a pojistné mě končilo 14.9, byl jsem v domění, že se jedná jen o natažený sval, ale bolesti nepolevily tak jsem šel k lékaři 17.9 a ten stanovil diagnozu natržený sval, klid,... a ve zprávě uvedl datum úrazu 12.9 kdy se uraz stal, tedy v ještě v době platnosti smlouvy. Uplatnil jsem pojistku a bylo mě z NN sděleno, že ošetření bylo 3.dny po ukončení pojistky, tudíž nemůže být plnění i když se úraz stal v době platného pojištění. Myslím, že je rozhodující datum úrazu k plnění? Děkuji za odpověď.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

9. 1. 2016 8:38 | Vladimír

Je třeba si uvědomit, ačkoliv se to zdá podivné, že největší prospěch z placení pojistek musí mít pojišťovny. Jinak by zkrachovaly. Typické podnikání. Člověk jako klient až na druhém místě.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

16. 1. 2016 16:59 | Jarmila Mlýnková

Dobrý den Mirku, bohužel nevím jestli to nějak můžete prokázat, že se úraz stal toho 12.9.V pojistných podmínkách bývá že, je potřeba jít k lékaři co nejdříve.Ideálně ten ten kdy se úraz stal nebo max. na druhý den, aby se zabránilo dalšímu zhoršení stavu.Na to je potřeba si dát pozor.Pokud budete potřebovat poradit více kontakt najdete na www.expertnapojistky.cz
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Mirek 20. 12. 2015 11:16)

20. 1. 2016 9:34 | Mirek

Děkuji za radu, obrátím se na Vás na uvedených www.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarmila Mlýnková 16. 01. 2016 16:59)

20. 1. 2016 20:41 | Jarmila Mlýnková

Omlouvám se za překlep .Ideálně ten den kdy se úraz stal...
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

24. 6. 2016 21:28 | Míra

Dobrý den, měli jsme s přítelkyní autonehodu, při které si zlomila klíční kost o pás. Vlétl jsem do kufru pánovi, který si nevšiml stojících aut za horizontem před ním a nečekaně zabrdil auto těsně pod horizontem. Jako viník budu nejspíše označen já, tak to zkrátka vyplývá ze zákona. Pro přítelkyní si dojela ambulance, vše jsme s policíí vyřídili a přítelkyně policistům v nemocnici neposkytla dle paragrafu 163 zdravodní dokumentaci, aby nás to nepoškodilo vysokou pokutou za nehodu se zraněním, při již tak velké škodě za auto. Tzn. mělo by se to snad řešit jako normální nehoda, ani do povinného ručení jsme to neuváděli. A ted otázka. Přítelkyně má svojí úrazovou pojistku a chtěla by jí nyní po letech placení využít na onu klíční kost a marození. Dokonce by měla mít 2 násobné plnění při autonehodě. Jak se k tomu ale staví pojistovny? Má zprávu od lékaře, že to má z autonehody. To jim stačí? Policie informace nemá, ani nechceme aby je měli. Nechceme se uvrtat do problémů. Děkuji za rady.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

5. 8. 2016 18:41 | Jarmila Mlýnková

Dobrý den,problém to není pokud chcete kontakt na mně najdete na www.expertnapojistky.cz a s vyřízením pojistné události Vám pomůžu.Úraz je nahodilý, neočekávaný jev a to autonehoda.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

5. 8. 2016 18:48 | Jarmila Mlýnková

Úraz je nahodilý, neočekávaný, jev a to autonehoda je.
Reagovat | Citovat

0
Líbí
Nelíbí

Zobrazit komentovanou zprávu (Jarmila Mlýnková 05. 08. 2016 18:41)

Přidat nový příspěvek

Diskuze na webu www.penize.cz se vždy věnují pouze tématu, k němuž se vztahují. Rozhodně nesuplují funkci Poradny. Máte-li proto jakýkoliv dotaz, obraťte se prosím přímo na naše odborníky, kteří vám rádi pomohou. Na dotazy vložené do Poradny standardně odpovídáme do čtyř pracovních dnů, obvykle se ale dočkáte reakce mnohem dříve. Pokud dotaz vložíte do diskuze, s velkou pravděpodobností na něj nikdo nezareaguje. Děkujeme za pochopení.

Přihlásit odběr komentářů

Odebírat příspěvky mohou pouze zaregistrovaní a přihlášení uživatelé!

Přihlásit se

Ušetřete s Peníze.cz

Naši čtenáři s námi ušetřili už  5 741 448 Kč. Podívejte se na poslední poptávky a vyzkoušejte nás také. Vše je zcela zdarma.

Spočítejte si

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Poradna

Tým odborných poradců je tu pro vás.

Poslední dotaz: Umrtí majitele
Poradna > Pojištění a penzijní připojištěníPovinné ručení

Otázka: Dobrý den,prosím o radu.Otec mě zemřel 14,3 2013 zbylo poněm auto fort fiesta.Majetkové vypořádání ještě neproběhlo.Pojištění končí 8 měsíc 2013.Prosím jak mám postupovat? více

Cestovní pojištění

Úrazové pojištění a pojištění v nemoci

Životní pojištění

Havarijní pojištění

Pojištění nemovitosti a domácnosti

Penzijní připojištění

Pojištění odpovědnosti

Povinné ručení

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Email:
Captcha
Opište kód:

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Kateřina Jirásková

finanční ředitelka PPF

Milan Zemánek

podnikatel, Miton

Kateřina Jirásková
ÚSPĚŠNOST
91,67 %

z 12 duelů
Milan Zemánek
ÚSPĚŠNOST
40,63 %

z 64 duelů

Naposledy navštívené

Články

Produkty a instituce

Kalkulačky

Poradna

Finanční subjekty

Nabídky práce

Obchodní rejstřík

Osoby v obchodním rejstříku

Části obce

Městské části

Obce

Okresy

Témata

Realizační cena, Reinvestice, Výnos z akcií, bankovnictví, elektronická evidence tržeb, start-up, eet, lime, pop-ekonomie, certifikáty na nemovitostní akcie, Německo, korektnost, Rakušané, marketingový průzkum, nepodmíněný základní příjem, Zlatopramen, ppl, Tomáš Matoušek

5C43107, 8B32103, 2AT4034, 3P64946, 1U40035

Přihlášení

Jméno

Nemáte registraci? Zaregistrujte se zde!

Všechny materiály © 2000 - 2016 Peníze.CZ a dodavatelé. Všechna práva vyhrazena.

ISSN 1213-2217. Doslovné ani částečné přebírání materiálů není povoleno bez uvedení zdroje a předchozího písemného svolení.
Peníze.CZ vydává společnost Partners media, s.r.o.
Člen SPIR - Sdružení pro internetovou reklamu. Člen SVIT - Sdružení vydavatelů internetových titulů při UVDT.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb nám k tomu udělujete souhlas. Další informace.OK