Stoná se méně. Stát tím ušetřil dvě miliardy.

Jan Stuchlík | rubrika: Co se děje | 5. 8. 2010 | 9 komentářů
Snížením nemocenské pro dlouhodobě nemocné stát v letošním prvním pololetí ušetřil dvě miliardy korun. Další úspory plánuje už na příští rok. Jenže na ty doplatí podnikatelé, kteří si dobrovolně platí nemocenské pojištění.

Abychom udrželi kvalitu diskuze pro slušné čtenáře, je nutné se před vložením komentáře přihlásit. Jste tu poprvé? Pak se nejdřív musíte zaregistrovat. (Už jsem, ale zapomněl jsem heslo!)

Přihlásit se

Příspěvek s nejvíce kladnými hlasy

12. 10. 2010 8:19, Dáša

Přála bych těm co tohle všechno vymysleli at si zkusí být doma na nemocenské když nechcou a musí (třeba jako já s rakovinou) k tomu dvě děti a všechny poplatky zaplatit se 4000 tisícema nejde to a zaplatit dětem školné to už vubec ne. Proč musí tímhle trpet ti co doma být nechcou ale musí protože jim zdraví nedovolí jít do práce i když by chteli?????

+5
+-
Reagovat na příspěvek

Další příspěvky v diskuzi (celkem 9 komentářů)

20. 5. 2011 14:02 | Dáša

Tak už jsem doma 9 měsícu a stale za stejné peníze 6000kč. Moje dvě dcery mi z toho schramstnou 3000kč měsíčně a manžel moc nevydělá. Stát na nás sice šetří ale já nemám ani na to abych holkám zaplatila pojištění takže nejsme ani jeden pojištěněj. Na soc. dávky nemáme nárok protože muj byvalý (terorista) má vysoký příjem a vše do toho počíta zpětně. Žijeme tak že žijeme a ti nahoře ve slavný vladě se mají jako prasata v žitě. Hold proti blbům není ochrany, jsou příliš vynalézaví.
+1
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

2. 2. 2011 9:20 | jana

stát neušetří nic, protože lidi, kteří si to nemohou dovolit budou pracovat i nemocní, víc to roznesou po okolí a všechno se pak odrazí v tom, že budou jednou vážněji nemocní, což bude stát stát víc, než kdyby je nechal pořádně vyležet a dělal raději větší kontroly, jestli se to nezneužívá, budou aspon nějaká pracovní místa
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

12. 10. 2010 8:19 | Dáša

Přála bych těm co tohle všechno vymysleli at si zkusí být doma na nemocenské když nechcou a musí (třeba jako já s rakovinou) k tomu dvě děti a všechny poplatky zaplatit se 4000 tisícema nejde to a zaplatit dětem školné to už vubec ne. Proč musí tímhle trpet ti co doma být nechcou ale musí protože jim zdraví nedovolí jít do práce i když by chteli?????
+5
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

16. 9. 2010 12:19 | Míla B.

Stát ušetřil 2 miliardy korun na úkor lidí,kteří si nemohou dovolit onemocnět a tím je i ohrožuje!Měli by šetřit někde jinde,třeba hned u sebe.Ať si zkusej mít minimální plat jako obyčejný člověk a když pak onemocní jestli si to budou moct dovolit za těch podmínek co vykoumali?Z toho si zaplatěj to co musí a pak uvidíme jak vše změní.Kouká vůbec ta naše vláda na nás obyčejné lidi?Měli by se konečně v té vládě probudit,nejsme v pohádce,ale v realném životě.
+3
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

14. 8. 2010 13:25 | TomasK.

No dobre by bylo kdyby bud zamestnavatel ci pojistovny sami dosli s nejakym prezentem zato ze jstem treba 1/2 roku byl zdravy... v nekterych firmach to tak normalne funguje ale ne ve vsech... starani o zdravi tez neco stoji...
0
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

6. 8. 2010 20:48 | hanka

Nemoci se přecházejí a když je zle, berou si dovolenou. Je to prostě tak.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2010 13:21 | Karel

A nebo to je i tím, že už se zaměstnavatelům, hlavně v zimě ve stavebnictví, nevyplácí posílat lidi marodit, když pro ně nemají práci. Ale pšt!!!! O tom se veřejně nesmí mluvit.
+2
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2010 10:45 | Honza

Marodí se stejně. Jenom se méně simuluje a více přechází nemoci a vybírá na nemoci dovolená.
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

5. 8. 2010 9:26 | Pavel

Zajímalo by mě, o kolik se méně marodí? A musím se pak usmát, když čtu články, jak se nemají přecházet nemoci. No a jak je důležité si odpočinout na dovolené - té , kterou jsem si před tím vybral na marodění....
+4
+-
Reagovat | Citovat | Nahlásit

Spočítejte si

Výpočet životního minima 2024

Počet členů rodiny

Rozšířená verze kalkulačky

Další kalkulačky

Interaktivní grafiky

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdy můžu do důchodu a kolik dostanu. Kalkulačka a pravidla

Kdo může žádat o přiznání starobní penze? Co všechno se počítá? Jaké jsou podmínky? Tady...více

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Nemáte v peněžence poklad? Takhle poznáte vzácné koruny

Vypadají jako peníze, které denně bereme do ruky. A najdou se lidé, co by nám tu ruku...více

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Nové dopravní značky. Podívejte se, co vás čeká na silnicích

Od 1. ledna 2024 čeká na řidiče několik nových dopravních značek. Novelu vyhlášky č. 294/2015...více

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Na tyhle e-shopy si dejte pozor. Ukážeme jejich triky

Tohle není podvod, který by měl každý poznat hned na první pohled. Není to amatérsky působící...více

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Cesta do pravěku. Podívejte se, jak vypadalo internetové bankovnictví před 20 lety

Ať jste, nebo nejste pamětníci, tenhle výlet bude plný překvapení. Připomeňte si pionýrské...více

Přihlášení k newsletteru

Změny, novinky a aktuality ze světa osobních financí přehledně ve vaší schránce – čtěte náš pravidelný newsletter.

Informace ke zpracování osobních údajů

Souboj osobností

Kdo je vám sympatičtější? Hlasujte v našem souboji osobností a zvolte si svého oblíbence (případně menší zlo). Stačí kliknout na fotografii.

Jakub Vágner

rybář a podnikatel

Jiřina Nepalová

podnikatelka, Renomia

Jakub Vágner
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů
×
Jiřina Nepalová
ÚSPĚŠNOST
0,00 %

z 0 duelů

Chci jiný souboj
Souhrnné výsledky duelů

Partners Financial Services